• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIDEVCV Rack - Open-source virtual modular synthesizer
    B42
    B42 --- ---
    SIDE
    SIDE --- ---
    Coming in Rack 0.6: Improved UI theme and "Module Browser". Right-click the rack or press Enter to launch, click (or navigate with arrows) to select an author/tag, or type to search modules, favorites, authors, and tags.
    strom
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    STARF: jo to je jasny ze tohle jsme pred nejakou dobou meli u euroracku , ja v tom sam poradek nemam (teda , mam zatim jen dve VCO od quida), to co s tim chci provadet mi to moc neulehcuje (mam rad dissonancni kakofonicky veci, cim divnejsi zvuky a seq. tim lip, jako jedina vec ktera me trosilicku smeruje je to ze chci delat generativni veci , ale stejne, to bude az za par let kdy bude rack plnejsi a trochu pocitam s tim ze se to vyprofiluje nejak "samo", druha vec je cas, budget, zena, deti a pocet VCOcek :) )

    U VCV je super ze si clovek muze zkusit moduly a techniky ktery uz jen z duvodu budgetu nemuze okusit nazivo

    sorry za OT - tohle je tema samo o sobe a nejen zalezitost VCVcka a Rackheadz

    SIDE: nechces to nekam nahodit? imho, s verzi 0.6 prijdou stejne zas updatovany moduly , nejaky nepujdou atd a jsme zase tam kde jsme byli ... doufam ze brzo AB zapne zase ten plugin browser se stahovanim primo do VCVcka

    SIDE
    SIDE --- ---
    CHINOXR: moje komplet knihovna pluginu ma ted pres 600 mb a to zdaleka neni vsechno. Ani si sam ty veci nekompiluju a zatim sem si nic nekoupil.
    STARF
    STARF --- ---
    CHINOXR: to mas ale jak s eurorackem samotnym... imho to je faze, kterou si trh prosel (potazmo uzivatele) a ted uz si lidi udelali vetsi poradek v tom, co chtej se svym synthem provadet a tak uz se objevilo celkem dost zajimavych modular videi a nahravek (10 let zpet to na youtube bylo akorat samej bleep bloop)
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    CHINOXR: Jinak nejstastnejsi jsem byl u verze 0.4 , pac tech modulu jeste nebylo jako sracek a tou "omezenosti" se dobre tvorilo (ne jako s GAS, presetama atp.) ... uz to nekdo i zminoval na VCV FB skupine ... ze tim ze zacali vychazet moduly jak po masle , tak lidi zacali sklouzavat k tomu ze vlastne jen furt zkoumaj a vlastne nic netvori
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    No oblibeny, to je dost sporadicky , zatim jsem ve fazi zkoumani jednotlivejch modulu (v tyhle fazi jsem seklej uz od ty doby co vcv znam , tusim od verze 0.4 :D)

    Spis by to chtelo nejak do nastenky poresit komplet knihovnu s vykompilovanejma modulama (trochu to usnadnil na chvili plugin browser 0.5, ale do ty doby nez se Andrew nasral a vypnul to pac mu tam lidi hazeli buggy moduly) ... ono shanet to jednotlive a u nekterejch jeste kompilovat je peklo ...

    SIDE
    SIDE --- ---
    Brzy vyjde 0.6, takze doufam, ze pridaj moznost vyhledavani podle typu modulu, protoze zatim je to chaos, ale pokud byste chteli, bylo by fajn napsat par svejch oblibenejch modulu, treba

    mixer: autodafe drum kit / drums 8-channel mixer
    clock: AS / bpm clock
    vco: vult-free / trummor2
    effect: arable instruments / neil
    utillity: simple / recorder

    a podobne.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    To je diskriminace DCO! :x
    STARF
    STARF --- ---
    Ja zas bez deti a VCO moduly 3 :D Side to trefil s poctama
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    Twe , ja mam dite jedno a VCOcka dve :D Nastenka pobavila ...
    OTZ
    OTZ --- ---
    zvukovku mam steinberg ur22 s nativnim asio ovladacem, to by problem bytr snad nemel..
    SIDE
    SIDE --- ---
    Rozhodl sem se zalozit tuhle diskuzi kvuli tipum na modoly co by mohly bejt pouzitelny a nastrkat to jako tahak na nastenku. Urcite se kazdymu stalo ze hledal nejaky vco nebo reverb a netusil kde ho najit, protoze browser pluginu je neprehlednej. V pondeli se do toho pustim :))
    SIDE
    SIDE --- ---
    Ja mam asi hrozny stesti, ale na normalni i5ce s 4 gb ram a w10 mi to beha. Vytizeni procesoru asi 40%. Verze 0.5.neco. A doma na druhy starsi i5 s w7 taky. Mozna poresit dravry zvukovky. Testuju to na asio4all
    OTZ
    OTZ --- ---
    ha :)

    zda se mi to, nebo je to docela narocny na HW? zkousel jsem to pustit na dvou strojich, obe dvoujadra s 4GB RAM (jedno amd, druhy intel) OS Win7 x64 a pada mi to.. :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam