• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PATR1KLARP - Sabat
    PŘIHLÁŠKA (pouze pro CP)

    FAQ - často kladené otázky
    Setting dokument
    Pravidla a mechaniky

    Facebook: https://www.facebook.com/groups/572840162920260/
    E-mail: sabat.larp@gmail.com

    O co jde?
    Dramatický atmosferický larp z prostředí WoD Vampire: The Sabat.
    Upíři, kteří sami sebe nazývají Kainité, odmítají Tradice a jsou Mečem Kainovým, který rozdrtí Antediluviány při příchodu Geheny!

    Jak to bude vypadat?
    Hra na jeden den a jednu noc (sobota + noc ze soboty na neděli). Biskup svolává členy Sabatu do války proti Kamarile a k této příležitosti pořádá dekadentní párty, jak se na Sabat sluší a patří. Hra bude indoorová pro cca 20 hráčů + mnoho CP.

    Kdy a kde?
    Termín bude 4. února v Praze.
    Místo konání: Klub Kotelna, Služeb 3a, Strašnice
    Kousek od metra Depo Hostivař (po levé straně ulice, hnědá branka, zvonek).
    Na místě buďte v 15:30.

    Za kolik?
    500 Kč (jídlo a pití NENÍ v ceně), z toho 200 Kč je nevratná záloha.

    Platební údaje (lze platit i hotově):
    Číslo účtu: 107-798210217/0100
    Částka: 500,- Kč
    Do poznámky zadejte vaše civilní jméno (popř. jména za koho všeho platíte, v takovém případě uveďte jen příjmení, ať se to vejde) a napište "sabat"

    Organizují: Patrik Krupička, Ivana "Zmyjka" Kuglerová pod záštitou Prague by Night

    V průběhu ledna bude pro zájemce sedánka nad settingem a podobnými záležitostmi. Hra se odehrává v současnosti. Už teď si rozmyslete, co byste případně chtěli hrát, popřípadě s kým. Prostor bude pro bojovnější role (ačkoliv hra nebude primárně bojová), pro politiku, mystiku, filozofii a podobně.
    Přihlášky otevřeme v lednu.
    rozbalit záhlaví
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    PATR1K: A já měl za to, že chtějí, abychom byli jednotní...
    PATR1K
    PATR1K --- ---
    FJERTIL: A přitom jediné, co Tzimisce chtějí, je "Make Transylvania Great Again"
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    Tak takhle to nějak musí vypadat, když si Malkaviani dělají srandu z Tzimicze:
    http://i64.tinypic.com/wso4ec.jpg
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    SALOMET: Pokračuj, pokrečuj, třeba z něj ještě něco vymámíme a pak mu ten larp vyhrajeme! ^___^
    PATR1K
    PATR1K --- ---
    SALOMET: ah, spletl jsem si fóra a chtěl to postnout mezi CP, ale pokud zvládneš, tak super :-)
    SALOMET
    SALOMET --- ---
    PATR1K: Zkusím ještě mrknout do nějakého bazaru. Zítra to snad stihnu.
    PATR1K
    PATR1K --- ---
    Byl byste někdo ochoten nám vyrobit/půjčit "roucho na koupel v krvi"? Může to být jen nějaké spíchlé prostěradlo a nebo tak. Je to na to, aby se nám případný hráč, který se bude koupat v krvi, do toho mohl převléknout a nezakrvil si kostým.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    PATR1K:
    Prvorozený Kain, otcova pýcha, obdělával prach, by z něj povznesl plody. A denně se pod horkým sluncem lopotil, by sklidil zrno na chléb své rodiny. Druhorozený Ábel, skvělý a půvabný, krotil zvěř by sklízel jejich maso. A pomáhal jim v krvi při porodech. Vše zemské měli k ruce k zasazení. Vše živé bylo pod jejich vládou. Vše bylo sklizeno v souladu s Boží vůlí. A když pak přišel čas, kdy jim jejich otec řekl, že mají přijít s obětí, vzali to nejlepší a nejvzácnější k oltáři a zažehli pod tím plameny. Zrno a plody Kain nabídl, nejlepší z celé sklizně. Jehněčí krev však prolil jeho bratr a ta sladce zahořela. I pravil Hospodin Ábelovi: "Tvá oběť mě rozradostnila." Kainovi neřekl ničeho, jen od něj odvrátil tvář. Proč zatracuješ oběť mou, můj pane? Všechnu sladkost půdy kladu Ti k nohám, to nejlepší z lopoty pod horkým sluncem. Pročpak to není dost? Jakpak je v krvi jehněte více požehnání, než v láskyplné sklizni tolika skvělých plodů? Hospodin neodpověděl a já šel ke svému otci a pravil jsem: "V čem byla má oběť nedostatečná?" Nakázal mi hledat kazy v mých darech, neboť Hospodin nepřijme nic, co by bylo zkažené. Ale obětiny byly z nejskvělejších. I pravil jsem svému bratrovi: "V čem byla má oběť nedostatečná?" On připomněl, že zem není víc než pouhý prach a její obdělávání bylo trestem pro Adama a že chléb jísti je znak lidského hříchu. "Dej Hospodinu to, co nepovstalo z půdy," řekl mi. Tak konal jsem, jak on pravil a nabídl jsem krev. Konal jsem, jak můj otec pravil a nabídl jsem to, co bylo skvělé a půvabné. Konal jsem, jak mi nakázal Hospodin a nabídl mu to první a nejlepší, co jsem měl.
    ------Kniha Nod
    PATR1K
    PATR1K --- ---
    Studijní materiál (nejen) pro Noddisty. Ať se máte kde odpíchnout (případné diskuze nad textem si klidně nechte do hry :-)):

    I poznal člověk svou ženu Evu a ta otěhotněla a porodila Kaina. Tu řekla: "Získala jsem muže, a tím Hospodina." Dále porodila jeho bratra Ábela. Ábel se stal pastýřem ovcí, ale Kain se stal zemědělcem. Po jisté době přinesl Kain Hospodinu obětní dar z plodin země. Také Ábel přinesl oběť ze svých prvorozených ovcí a z jejich tuku. I shlédl Hospodin na Ábela a na jeho obětní dar, na Kaina však a na jeho obětní dar neshlédl. Proto Kain vzplanul velikým hněvem a zesinal v tváři. I řekl Hospodin Kainovi: "Proč jsi tak vzplanul? A proč máš tak sinalou tvář? Což nepřijmu i tebe, budeš-li konat dobro? Nebudeš-li konat dobro, hřích se uvelebí ve dveřích a bude po tobě dychtit; ty však máš nad ním vládnout." I promluvil Kain ke svému bratru Ábelovi ... Když byli na poli, povstal Kain proti svému bratru Ábelovi a zabil jej.
    Gn 4,1-8
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    VLADDRACUL: To spíš tyhle dva:
    Nutcracker II - Calimacil LARP Zombie
    http://www.calimacil.com/nutcracker-ii.html
    Neo, The Lead Pipe - Calimacil LARP Zombie
    http://www.calimacil.com/lead-pipe.html
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    PATR1K, PATR1K: To vypadá, že kousky od Calimacilu, jako třeba tento, do toho spadají dokonale. :)
    PATR1K
    PATR1K --- ---
    Ještě jedna vlaštovka přiletěla - smečka Vox Noctis

    Mnoho let už se zabývá lovem významných kamarilských pohlavárů, převážně Tremerů. Většina smečky zemřela při ofenzívě v Brněnském domě rodu Tremere, který lehl popelem.

    Posledním přeživším členem smečky: Maxmilián Nový (Zarremgregarrok Ondřej Palovský)

    R.I.P.:
    Duktus: Abdul Hejazi - Assamite antitribu
    Kněz: Muhammad Alhazred - Assamite antitribu
    Posel Krve - Městský Gangrel
    ARINIEL
    ARINIEL --- ---
    PATR1K: děkuju... :-)
    ARINIEL
    ARINIEL --- ---
    AMBERAN: Rozumím oběma termitům :-)
    ARINIEL
    ARINIEL --- ---
    AMBERAN: ahááá.. no ale stejně bych se toho - kor v uzavřenym prostoru - trochu bála... koberec je koberec :-)
    AMBERAN
    AMBERAN --- ---
    AMBERAN: Presneji receno drevo a textilni paska.
    AMBERAN
    AMBERAN --- ---
    ARINIEL: AFAIK drevo a tejpa.
    ARINIEL
    ARINIEL --- ---
    S4MUEL: co je zbraň a la legie?
    SALOMET
    SALOMET --- ---
    PATR1K: Železo prosím ne. Nechci si na tom zničit larpovou zbraň.
    S4MUEL
    S4MUEL --- ---
    AMBERAN: čet jsem. ale pořád vypadá kovovej meč výrazně lépe, než cokoliv měkčenýho.

    nebo alespoň zbraně a la legie...

    PATR1K: rozumím.

    heh, Ambeřane, vzpomínáš, jak Boblig coby regent vyšiloval a lítal pod Citadelou s tupou břitvou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam