• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERBAffinity Designer / Photo / Publisher
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    FRK_R23: Já tě nechci od Affinity zrazovat, ale jestli opravdu potřebuješ jen Photoshop, tak existuje balíček pro fotografy, kde je Photoshop a Lightroom za asi 12 EUR/měsíčně. Používám ho už moře let.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Od Serif bych ocenil video sérii "from Photoshop to Affinity Photo2" :)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PUKPUK: Jasně že to zkouším v pracovním procesu :)

    Vydržím a podám report :)
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    FRK_R23: Chce to vyzkouset v pracovnim procesu. Kazdy mame jiny postup prace a naroky co ma program zvladnout. Photo nemam, takze nemuzu slouzit vlastni zkusenosti. Ale chtel jsem prejit z Illustratoru na Designer a tam se mi to podarilo jen castecne. Na tvorbu vizualu je Designer super a vetsinu veci co se tyka ilustrace jsem presunul z Illu do Designeru a naopak v Illu mi ted nejake nastroje chybi. Ale kdyz delam s pismem a klasickou grafiku/loga, tak tam se vracim do Illu protoze mi v Designeru nektere nastroje chybi, nebo se nechovaji tak jak jsem zvykly.

    Co se tyka rad, tak vse vetsinou najdu na Affinity foru: https://forum.affinity.serif.com/index.php?%2Fforum%2F5-affinity-on-desktop-questions-macos-and-windows%2F=
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    REDSNAKE: Já si to platím sám. A posílat měsíčně Adobe 70E mě už nebaví. Kdyby nabízeli balíčky jako dřív, tak si vyberu ten pro sebe a neřeším to. Jenže já potřebuju de facto jen ten Photoshop. Což si ale samotný koupit nelze. Taky pracuju často s EXR formátem, kterej Adobe z nějakýho důvodu ignoruje.

    AE jsem vyměnil za DaVinci, Illustrator nepotřebuju, indesign taky ne. A photoshop chci vyměnit za Photo2 .)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: Financne motivovanej myslim
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FRK_R23: Jn, ja zas nejsem nijak motivovanej prechazet a to workflow je dost zazrany…
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    REDSNAKE: Chci to vydržet, protože Adobe už podporovat nechci. Je potřeba se přepnout na jino filosofii toho softu. To asi chvilku zabere no :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FRK_R23: Ja to zkousel a vzdal jsem to ale priznam se ze moc jsem tomu nedal.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    OK, reddit funguje a reaguje. Tak kdyby to tu někoho zajímalo.

    https://www.reddit.com/r/AffinityPhoto/

    Ještě by mě zajímalo kdo z vás přecházel z Photoshopu na Photo2 a jak dlouho trvá, než se člověk přeučí? Dík :)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Žije to tu, nebo je lepší se ptát na redditu?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Existuje někde preset zkratek pro photoshop? Zrušil jsem Adobe, ale přece jen 25 let u photoshopu se na mně podepsalo a rád bych používal svoje zažitý zkratky :)

    Díky!
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    ...kdyby někdo řešil stejnej problem... MOTASH: Teď jsem zjistil, že na affinity webu jdou stáhnout klasický EXE. Přeinstaloval jsem to z nich a moje problemy to vyřešilo = konečně mám programy provázaný
    QUICK
    QUICK --- ---
    VITECH: Skvělé, díky, že jsi postup rozepsal. Zkusil jsem Pen tool - vybrat okolí hlavy/těla. Pak převod na Selection a přidat Feather. A za myslím, že hotovo. Oproti mému předchozímu postupu je to jednodušší, nejsou tam relikty a vypadá to přirozeněji :)

    VITECH
    VITECH --- ---
    QUICK: Hele já jsem starý Photoshopak. Tak jsem o tom i tak přemýšlel.
    Udělal bych perem obrys hlavy, postavy... Tu bych jednak použil na maskování postavy a následně i tvar vyplnil jako novou vrstvu barvou a dal pod fotku. Barevný tvar bych pak rozmazll, aby vznikl gradient/záře s pozadím za postavou... Jestli to nějak rozumně vysvětluju.
    QUICK
    QUICK --- ---
    VITECH: děkuji, jak jsi myslel udělat z masky tvar? Zkoušel jsem dohledat v návodech, ale nic podobného jsem nenašel...

    Nakonec jsem zkusil použít Selection Brush Tool + Refine a vysoký feather (200px) a docela to zafungovalo. Myslíš, že to je ok? Jsou tam teda ještě nějaké relikty (např. maska vpravo od brady nebo vlasy na levé straně), ale samotný přechod mi přijde v pohodě.

    VITECH
    VITECH --- ---
    QUICK: Jen jsem hnidopisil :)
    Ad dotaz: Vymaskovat hlavu, utvorit si z ni tvar, dat do pozadi a ten nasledne rozblurrovat? Nebo proste jen vymaskovat hlavu a udelat si pozadi a pomoci nejakeho soft brushe udelat "zari" jakoze imitaci prechodu?
    QUICK
    QUICK --- ---
    VITECH: Máš pravdu! Upravím :)

    Lámu si hlavu nad tím, jak pracovat s přechodem ze světlého pozadí do tmavého. Chtěl bych docílit podobného výsledku jako tady na ukázce. Jak v Affinity Photo vytvořit přechod, který fotografii takto obtéká? Vidím, tam ještě nějaký Blur... Ale nemůžu se dopracovat k ničemu podobnému (přikládám zdroják).



    VITECH
    VITECH --- ---
    QUICK: a použij pomlčku bez mezer u rozmezi datumů, ne spojvník. a bude to oka :)
    QUICK
    QUICK --- ---
    LOJZA: super, díky za zpětnou vazbu. Jsem zvědavý, jak mi to půjde s fotkama, které budou mít světlejší pozadí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam