• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TMHElektron: Magic Music mashines!
    Diskuze ohledně vybavení švédského výrobce hudebních nástrojů, typy, tricky, OS updates, patches, samples, bug fixes etc...
    rozbalit záhlaví
    ANGLAN
    ANGLAN --- ---
    GREGOR_PRIDE: No ja ten samole zkusil i v new project :/
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    ANGLAN: Mozna ze jdeno to ze, kdyz u toho Ezbotova templatu sahnes na trigry, "tak celej template poseres" :)
    A mozna ze to delas .. :)
    ANGLAN
    ANGLAN --- ---
    GREGOR_PRIDE: To s tim trigem na thru chapu, ale tady ten sample ktery mi takhle blbne nepoustim pres thru, ale z octy. Snad jsem te soatne neoochopil
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    ANGLAN: Ty musis mit vzdycky nejakej trig, u thru, abys mu trignuk obalku...
    Tzn prvni

    Pokud mas delku tracku 16kroku...
    Na ampu stahnes uplne release, tak hold rika kolik kroku je otevrena obalka.
    Tedy pokud das Hold 8, rls0, tak ti trigger otevre obalku na 8kroku.
    Pokud je loop na 16, a ty mas trigger jen na prvnim kroku, uslysis jen prvnich 8 kroku...
    ANGLAN
    ANGLAN --- ---
    GREGOR_PRIDE: Ok, tak ted jsem par veci vyzkousel… zadny delay tam nikde neni.. zkousel jsem injiny projekt se stejnym samolem a taky nic. Zkousel jsem i misto flex track nahodit static track, i zkusil na jinych trackach, a taky nic. Ok, ted jsem jeste zkusil mit zapnuty “libe recording” a nasazet to tam pri zapnutym play, a hned se to tam nahodi…. (Aspin ze tak) ale fakt jsem mel za to, ze proste kdyz tam nemas trigy, tak muzes jen “hrat” na cudlikach, a slysis je beztak… mozna to bude fakt nejake picoviny a ne bug, ale jsem z toho teochu jelen
    ANGLAN
    ANGLAN --- ---
    GREGOR_PRIDE: Ok, mrknu na to vecer po praci.

    Zpetne si ale myslim ze tam zadny delay nemam. Chtěl jsem neco rychle vyzkouset s digitaktem a nahodil jsem pro pohodlnost do Octy ten EZbot performance template co mam od tebe. Je to tudiz identicky nastavany jak v tom templatu
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    ANGLAN: Nemas delay na 128, a na jeho druhy strane vypnutej dry? :)


    Neni co prezivat, neco mas blbe :)
    Udelej to ze vymazes vsechny "page", ale nechas sample..
    Thn trig+clear, amp+clear, fx+clear...
    Tim si nevhas jen vybranej sample...

    Zkontroloval byvh, ze zacatek samplu neni v nejakym tichym miste, ze mas start sampluncelyho, nebo slice tam kde je nejakej zvuk opravdu...

    Zkusil bych sample vyvolat do uplne jinyho tracku, treba do te 6, jen zamenit, parametry nechat...



    Bugu jsem potkal na OT hodne, obcasnto resi reboot, obcas az novy projekt ...
    ANGLAN
    ANGLAN --- ---
    GREGOR_PRIDE: Clovecce nene… tam “play free” je u vsech tracku nezaskrtly. Vsechny track stejne.

    Kdyz tam zkusim ty trigy nahrat pri live recording, tak je neslysim pri pokladani, ale az potom pri prvnim prehravani (1bar). Jako preziju to, ale lehce me to sere ;)
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    ANGLAN: Nemas ten track co nehraje nastavenej jako play free?

    Func+pattern, sipkama na ten track "co nehraje"
    ANGLAN
    ANGLAN --- ---
    Caues.
    na FB mi nikdo v diskuzi neodpovedel, tak zkusim jeste tu.
    Nasamploval jsem a nakrajel jsem na track 5. Kdyz sekvencer nejede, tak trigy odpalim, a kdyz sekvencer hraje, tak neodpalujou. Flex track, slice on, zadny trigy polozeny v sekvenci. Na trqck 6 delam uplne totez s nejakym random chord slice, a tam to naopak odpaluje trigy i kdyz hraje sekvencer. Jedinej rozdil je ze track 5 jsem nasamploval sam, a na track 5 ty chord slice samoly jsem nekde zaplatil a stahnul

    Tady link na ukazku:

    2 May 2024
    https://youtube.com/shorts/VGjcvW6HJ_Q?si=bRYISWle_76xarib


    Nesetkali jste se s timhle bug/featurem?
    CZARINA
    CZARINA --- ---
    Tak se priznejte, kdo už neodolal a objednal novej digitakt?
    LDS
    LDS --- ---
    ELEKTRON DIGITAKT II - All new features and Comparison #masteroverdrive
    https://youtu.be/NUDezMwYsK4?si=D8hnaP_quszsZJiB
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    VEX: Tvari se ze je...
    Ot neprodavej, jeden budes potrebovat ;)
    VEX
    VEX --- ---
    Zoom na samply doufám bude
    VEX
    VEX --- ---
    Mono nahrávání mě teda u digitaktu fakt štve, takže já bych ho chtěl. Ale za ty prachy. Větší HDD i ramka na projekt rozhodně super.
    Nechce někdo octatrack 1?:D
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    GREGOR_PRIDE: pisu si do interni pacientovy zpravy: "Michal to pry nepotrebuje ..."
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    doufam ze ten seq predelaj i pro stary "digi", nevim jestli to ma smysl na OT...
    ten si myslim dostane vic sanci vyniknout jako perf-fx-mixer, pokud nebude OT2
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    me se libi tech 16 tracku, 3 lfo a ze muzes nastavit co jde pres CONTROLALL...
    ale jinac to asi hned nepotrebuju
    STARF
    STARF --- ---
    chtelo by to konecne nastupce OT a pridat tomu fader s makrama
    TMH
    TMH --- ---
    Nic světobornýho teda, wake me up when they udělat performance oriented synth. Ale na Superbooth ošaháme snad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam