• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALMADDocker a kontejnery
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    WASM jako kontejner:
    Announcing WCGI: WebAssembly + CGI
    https://wasmer.io/posts/announcing-wcgi
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Docker compose snad:)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Docker-compose v2 pouziva pomlcku misto podrzitka. Changelog maj kdyztak na githubu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    neni k dockeru nekde k videni nejaky changelog ? zda se mi ze se v dockeru zmenily pravidla pro nazvy kontejneru chci si to overit.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    tak jsem to nakonec vyřešil downgradováním grafany z latest na 9.2.10, což je verze cca měsíc stará
    ADM
    ADM --- ---
    DANIELSOFT: no nějak se ty persistentni data musí vyřešit, přečti si v dokumentaci dockeru část o persistent data a vyber si co ti vyhovuje
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ADM: jinak počkej že kontejner šahá hostovi do /var/lib to je bezpečnost jako kde? si tak uvědomuju
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ADM: adresář /var/lib/grafana jsem na hostu vůbec neměl, poté, co jsem ho vytvořil prázdný, zdá se, že se problém vyřešil, díky

    je to stejně divný
    ADM
    ADM --- ---
    DANIELSOFT: to je nejaky divny, pozivam stejny image, /var/lib/grafana je bind mount z hosta a nikdy jsem nic takovyho nevidel. zkus to cely smazat, pripadne to nastartovat s jinym prazdnym /var/lib/grafana namapovanym do prazdnyho adresare na hostovi
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    restartoval jsem fyzickou mašinu, na které to běží, a problém přetrvává
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    logger=sqlstore.transactions t=2023-03-04T18:18:25.159761652Z level=info msg="Database locked, sleeping then retrying" error="database is locked" retry=4 code="database is locked"
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ahoj,

    mám chybu, které nerozumím

    v docker-compose mám grafanu, normálně z docker hubu grafana/grafana a vyskytuje se tam chyba "database is locked", kvůli níž se mi tam nepřidají dashboardy

    je to asi tato chyba
    Grafana Logs "database is locked" · Issue #16638 · grafana/grafana · GitHub
    https://github.com/grafana/grafana/issues/16638

    při docker-compose stop a docker-compose rm se kontejner zruší, ale když ho pustím znovu, databáze se znovu corruptne, což nechápu

    našel jsem nějaký shell skript který by měl pomoct

    #!/bin/sh
    docker exec -it -u 0 $1 sh -c 'apk add --no-cache sqlite && cd /var/lib/grafana && sqlite3 grafana.db ".clone grafana-new.db" && mv grafana.db grafana-old.db && mv grafana-new.db grafana.db'

    kde na $1 mu zadám jméno kontejneru s grafanou, ale on potom tu databázi zdrbe tak, že se tam nemůžu nalogovat, takže mě je to k ničemu

    nějaké nápady?
    JON
    JON --- ---
    MARTEN: <humor> cetl jsem rozjebe, a davalo to smysl </humor>
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Pripadne jeste ranher, ktery se svym rke2 rozjede jubernetes cluster skoro bez prace. Ale je potreba stale hodne znalosti kolem kubernetes, aby to fungovalo slusne.
    JON
    JON --- ---
    MLEKAR_STEIN: to ti fakt google moc nepomuze, tohle bude skoro jiste neco vaseho inhouse.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    diky moc,
    ja prave nic moc nenasel, mame argo, ale moc mi google nepomohl.
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    MLEKAR_STEIN: heh tipnul bych si ze to je nakej Vas custom template kterej zadavas z externiho zdroje (ansible, skript, pipeline, apod), kterej to prepise v tom chart.yaml. Ono totiz menit dynamicky verzi treba na zaklade gitu je dost oser. Nicmene pro sichr jeste pogooglim
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    dotaz k helmu.

    co znamenajni ty uhlove zavorky v Chart.yml

    apiVersion: v1
    appVersion: "1.0"
    description: A Helm chart for deployment of <<chart-name>>
    name: <<chart-name>>
    version: <<version>>

    dostal jsem za ukol zvednout verzi chjartu, ale tady neni ani jaka tam je.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Pak tu jeste mame middle ground, a to ze Podman umi pracovat s k8s yaml souborama.. Takze lze zacit zlehka a az (jestli) bude potreba prejit na plnotucnej kubernetes, bude to bolet min.
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    WOJTISHEK: Ja myslim ze otazka je polozena spatne. Spis bych se ptal kolik mam nebo planuju microservice, jaka je architektura aplikace, jake jsou jeji komponenty a co s tou aplikaci nebo prostredim planuju dal, propadne zda tech aplikaci ma vedle sebe bezet vic
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam