• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLDHEREINTERNETOVÉ SEZNAMKY – tipy a triky
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    RENA_SULIROVA: protoze nepises ze chces hned mimiska.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    RENA_SULIROVA: Abychom se vrátili k seznamkám a předešlému příspěvku.

    Na Tinderu se mi stalo už poněkolikátý, že jsem měla match, chlapec napsal: ,,Co tu hledáš?"

    nebo ,,Co tu pohledáváš?" nebo ,,Copak, že jsi skončila tady?"

    A když odepíšu: ,,Hledám vážnej vztah."

    Tak už nepříjde žádná reakce.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    SHARKIE:

    1. Tebe to nemusí zajímat. Je to z mých daní a z daní mýho bývalýho snoubence.

    Já brala plat 30-38 tis. hrubýho, on 60 tis. hrubýho, tak si spočítej, kolik jsme na daních a sociálním pojištění odvedli za 15 let.

    Já si z toho za čtyři roky příspěvku na bydlení, který čerpám od roku 2020 a budu čerpat do příštího roku, vyberu zanedbatelnou část.

    Bůh ví, jestli budu mít nárok na důchod, takže už se ke mně z mých daní a sociálního pojištění třeba nedostane nic.

    Tedy doufám, že dám to dítě a bude alespoň mateřská.

    2. Práci mám náročnou, ale jinak perfektní. Plně využiju svoje vzdělání i kvalifikaci.

    Ale nemám na to se tu hádat o zvýšení platu.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    RENA_SULIROVA: By ma hanba fackovala ziadat o prispevok, ked zvladam pracovat. A to som mala minuly rok kvoli zdraviu dost vyrazne znizene prijmy a narok by bol.

    Poberat davku ako plne zdrava len preto, ze si nie som ochotna najst lepsiu pracu alebo dohodnut adekvatne ohodnotenie, mi pride ako dost drzost teda. Ale tak uzi si to. Az ten narok stratis, budes robit co? Nariekat, jak na teba stat kasle?
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    LAUNCHER: No vzhledem k tomu, že si chci ASAP pořídit dítě a bydlet v bytě v Praze a dle toho hledám partnera na seznamce, o čemž to tu bylo, se rozhodně nehodlám stěhovat do zahraničí.

    ŘP v Praze není téměř potřeba a já právě nejsem ochotná v práci příliš cestovat.

    Jeden dva audity ročně dávám, ale to je tak všechno.

    ADHD NEmám, doufám že ani jinou poruchu, proto nevidím důvod, proč bych měla chodit k psychologovi.

    Tam bych spíš poslala ty děvkaře, který třeba z Tinderu udělali takovej bordel, že to každej pomlouvá, jak se tam daj najít jen avantýry na jednu noc.

    Ale to se jim nepodaří, nic ve stylu ,,bylas na Tinderu, tak co jsi čekala!" zažívat nehodlám.

    Jedu si svou.

    Zatím jsem přes Tinder nevlezla na jediný rande, protože lepší je, si je tam předem proklepnout, o co jim jde.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    MMORT7: :)

    Jo sorry, 4 tis. neboli 4000 kč.

    Musela jsem tehdy vyžít ze 4 tis. kč na měsíc.

    Oprava. Už jsem byla jednou nohou na cestu na obchůzku provozem na odpolední a napsala to blbě.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    SARAJ: To znamená, že já, když mi vychází vzorec na nárok na příspěvek na bydlení, TUDÍŽ mám na něj nárok a je právě díky tomu vycházejícímu vzorci určen i pro mě...

    ...se ho mám jako vzdát kvůli neschopnosti úřadů, že nejsou schopný poslat příspěvek včas matkám samoživitelkám?!!

    Ale prosim tě...

    Pobírám příspěvek na bydlení ca 2000 měsíčně, což je úplně zanedbatelný proti tomu, co pobíraj na dávkách samoživitelky.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    NIAN85: Jsem kontrolor kvality a zároveň i interní auditor. Certifikát mám už několik let.

    Dělám celou škálu činností, z nichž právě zejména ta administrativní část - vyřizování reklamací v AJ a psaní dost složitých žádanek na složitější analýzy, který se nedělaj u nás, ale už v externí laboratoři, se neobejde bez VŠ a perfektní znalosti AJ.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RENA_SULIROVA: ŘP dodělat. Pokud (?) zatím nemáš, na ty jazyky si udelej certifikáty, zajímavá je úroveň C1 nebo B2.

    Vzhledem k tomu že máš VŠ technického směru, jsi bezdětná, jazykové vybavená - zvaž kromě toho zvýšení platu taky práci v cizine. Mzdy jinde a leckde výrazně příjemnější poměr mzdy/ceny nemovitostí.

    Nevím pro koho přesně děláš, ale někdy je tam mobilita nabízená, pokud jsi v korporátu. Až to víc rozhýbeš, jsou tam v kvalitě i evropské nebo globální role. Přijde mi, že se do nich snadněji odchází, pokud už máš v CV více zemí.

    Zvaž utřídění myšlenek na 3 seancích u psychologa. Též chodím, v mém případě korigovat ADHD moje i mých dětí.

    Hezký věci přijdou, ale je s tím na začátku práce. Ta se vyplatí.

    Držím palce 👍
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    RENA_SULIROVA: 4 000 tisíc není tak špatný, já bych třeba z uvedených 4 mega měsíčně vyžil vcelku slušně a i pár kaček ušetřil...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    RENA_SULIROVA: vis co je na tom smutny, ze ja par kamosek samozivitelek s malejma detma mam a srandy co zazivaji, kdyz jim nedojdou prispevky na bydleni, alimenty..to je velka parada. Proto bych te nejradeji propleskla, protoze jsi zdrava free, mas VS, jazyky, jsi v top produktivnim veku, mas financni rezervu a cerpas davku, co ma mirit uplne jinam a jinejm.
    NIAN85
    NIAN85 --- ---
    RENA_SULIROVA: Sorry, ale kontrolu kvality u nas delaji laborantky i bez RP a se stredni skolou... Takze pokud delas v kvalite, mas Ing. a nejsi uplne neschopna, davno bys byla minimalne interni auditor, pokud ne manazer. Jenze se mi zda, ze minimalne jedna z podminek neni splnena.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    RENA_SULIROVA: alespoň jseš upřímná, to na tobě musím uznat.
    (Zbytek jsem si zakázal komentovat, tak snad mi to ještě chvilku vydrží)

    Ještě jsi zapomněla na ty které neparazitují, ale takové si asi ani neumíš představit, viď?
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    SARAJ: Některá parazituje na chlapovi, některá zase na státu.

    Můžu si vzít za muže stát?

    :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    A co jinak?
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    SHARKIE: To má stát za to, že když byla první krize a já vyšla z VŠ a hledala práci, že mi stát při pracáku dovolil vydělat jen max 4000 tis. měsíčně a nedal mi logicky, jelikož jsem předtím byla student, žádnou podporu v nezaměstnanosti.

    Ono žít ze 4000 tis. měsíčně byla opravdu lahůdka.

    Tak ať si to teď stát vyžere!

    Tedy já na úkor stát vyžeru.

    A znovu opakuji, že čerpám jen to ani ne procento z toho, co jsem odvedla na daních já a co odvedl na daních můj bývalý snoubenec programátor!

    Takže koukej navalit daně, bývalý snoubenče!!!
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    FRIENDSHIPPOWER: Pivo nepiju, jen víno.

    a to mám v lednici od čarodek, měla jsem rýmu a nikam nejela :(
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    LAUNCHER:

    Ad AJ - vyřizuju reklamace v AJ z celýho světa, protože se u toho musí kontrolovat vzorky a dělat analýzy, dělám další kupu činností, který by podle mě holka ze střední nezvládla.

    Uvažuju, že si o zvýšení platu řeknu.

    Ale já je to velkej provoz, ranní a odpolední směny a jsme tu kvalitáři čtyři.

    Já jsem jediná, která nemá dodělanej ŘP a jak si rozhazujeme audity osatatních mimopražských provozů, tak já mám místo dvou ročně jen jeden a vloni a předloni jsem se tam dostala tak, že mě tam vezla služebně starší kolegyně, od který jsem anyway potřebovala s tím auditem helfnout.

    Letos už mám jet vlakem, ale asi mě tam doveze táta nebo máma.

    Takže na závratnej plat můžu zapomenout a možností, kde s touto absolutní kvalifikací, ovšem bez dodělanýho ŘP, můžu dělat kontrolu kvality, taky moc není.

    V práci buhužel nemůžu oponovat tím, že jsem se ve 23 h dostala vlakem, stopem a kousíček tágem z Prahy na techno do Rýmařova, což je na druhym konci republiky, za 4 h.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    RENA_SULIROVA: Vsak ich maj kolko chces, ale nespoliehaj sa, ze ta bude stat nekonecne zivit..
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    RENA_SULIROVA: takze ano, parazitujes.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam