• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: konzervativní postoje převážily a po 6 letech btc zátěž nestíhá a rozhodně není user friendly pro malýho spotřebitele. jo vlastně oni si to zachování bloku 1mb odhlasovali těžaři, no co by se na tom dnes mohlo bejt špatně? :))
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: problem s demokratickym hlasovanim je ten, ze ne vsichni jsou ve vysledku spokojeni. nicmene jak funguje hlasovaci konsensus v bitcoinu urcite vite a nebylo to o tom, ze by 50.1% cast ucastniku projektu prehlasovala to 49.9% cast.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: 2017 se hlasovalo tak trochu i navzdory tomu tx spamu o hodnotě 1 satoshi v mempoolu, žejo. problém L2 je ten, že není a problém btc je ten, že jsou malý tx nesutečně nevýhodný.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: diskuse o velikosti bloku tu probehly, kdyz se resil segwit. existuji forky, ktery maji blok vetsi. a kde jsou a jak si vedou? :D

    jinak porad nezapominej, co je stale napsano v originalni bitcoin core penezence. nevim jestli to pisou ostatni kryptosracky, ale pokud ne, tak cosi pred uzivateli taji...

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: tak kromě spekulace na zhodnocení jsem vnímal jako stěžejní výhodu btc právě v té volnosti transakcí. což stále je dost subjektů na L1, očividně, a ty fee jsou při každým zeleným grafu dost velká zátěž na uživatele. nevidím důvod používat k převodu btc a problém LN je ten, že ho musí podporovat i druhá strana. já myslím, že kdyby byl blok větší, tak by se hovno stalo :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: v cajku pane kolego, vydelavejte na cem chcete, nicmene o me vite, ze jsem arogantni bitcoin fasista. co se tyce pos, asi tak k tomu jenom zopakuju obrazek ==> VYHULENY_UFO:
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: poslyš, já eth moc nefandím, ale když chci mudrovat, podívám se na graf. eth má pro investory dobrej graf, a pro uživatele příjemný fee :-P
    pokud moje směnárna neumí ln, stále jsem spoko, protože umí eth a tím pádem neřeším mempool a nesmyslný dardy. a pos mi připadá taky jako krok vpřed, nehledě na to, jaký články urza dohledá, aby si potvrdil svůj názor, že je btc eko.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PEPPE_LOPEZ: ja bych to teda nedrzel. kor kdyz uz zenit a ath ma ethereum davno za sebou. ale jako, kdyz nekdo veri, ze nejaka kryptosracka z facebooku muze porazit bitcoin, proc ne...
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    VYHULENY_UFO: takže podle tebe je ted dobrá doba vymenit ETH na BTC
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PEPPE_LOPEZ: ethereum je takova sranda sracka, co si hraje na krypto. u kryptosracek plati, ze slouzi jenom k rychlym ziskum a vytazeni penez z hejlu treba pres ruzny ico, nft a podobne. jako dlouhodobe uloziste hodnoty slouzi bitcoin a do nej se maj prelejvat zisky z kryptosracek.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    VYHULENY_UFO: jako že cena poletí nahoru? A co cena ETH ta bylakdysi tak nějak provázaná s cenou BTC kopírovala křivku vývoje, ale teď už je to jinak.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PEPPE_LOPEZ: jaky to muze mit dopady na tezbu? no uplne stejny jako po puleni, ktery uz mame za sebou. tezarum se snizi odmena a ti si musi vystacit jen s ni a feecky z transakci. za sebe jako letiteho hodlera ti muzu jen rict, ze nasledujicich 48h bude kritickych, ale na mesic poletime...
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    VYHULENY_UFO: Ahoj, vlastně všechno a jaké dopady to může mít na težbu, cenu atd. jaký je vlastně důvod proč musí k těmto změnám docházet.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PEPPE_LOPEZ: co te zajima? kdo ho zaridi? kde se to stane nebo kdo urci, kdy presne se to stane?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Nevíte detaily o nějakém "dělení" bitcoinu teď na jaře ?
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    P0CIN: jedine predat asi. ale nikto to nechce kupovat vacsinou
    kamos rozpredava svoje karty uz nejaku dobu a nikto to nechce... musel by si asi ist hodne dole s cenou aby sa niekto ulakomil
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    Zdar kamaradovi se od prechodu na eth pos prasi na 2ks rigu, kazdy ma 6ks RX 5700xt karet + zdroje a vsechno.
    Da se to jeste nekde prodat nebo vyuzit na netezebni ucely? Predtim byly v provozu asi pul roku takze ve velmi dobrem stavu.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    BUGER: a dalo by to aspon neco na testnetu? Vis jak, aspon videt, ze to funguje.
    NOBLEKEON
    NOBLEKEON --- ---
    milé, s mými původními ploty jsem dostal zhruba 50 hodin na plot, i když jsem neoptimalizoval nastavení. Pak jsem si uvědomil, že oplocení přímo na NAS není nejlepší nápad, zvláště proto, že můj kamarád měl do té doby nachystaných asi deset plotů a já žádné. basketball stars
    BUGER
    BUGER --- ---
    just for fun https://github.com/BitMaker-hub/NerdMiner_v2
    zkousel sem to (bez lcd) na ESP32C3 a nejak to i fungovalo, samozrejme hashrate v desitkach kHash/s tzn sance na trefeni bloku temer zadna
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam