• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMILuxusní šperky
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LUSINDA: a co jsi presne studovala?

    a je to nutne podvodna firma?
    pokud radne oznacuji, co prodavaji, proc by to mel byt podvod?
    jestli jsou predrazeni, tak to je neco jinyho, ale neni to nutne podvod
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KASUMI: já jsem šperk studovala....ted už dělám něco jinýho :-) tak mě tyhle podvodný firmy dokážou trošku naštvat, s diamanrtama je potíž tak nějak celkově.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LUSINDA: na ty umely kameny se podivam, to mi prijde jako zajimava informace

    kazdopadne, diky za nyxi radu (nic ve zlym :D), ale opet - ptam se na zkusenost s timhle konkrentim shopem :)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KASUMI: tak oprava i GIA certifikují syntetické

    Does GIA grade laboratory-grown diamonds?
    https://www.gia.edu/gia-faq-gia-grade-laboratory-grown-diamonds

    jinak tu značku vlastní polská bižuterní firma..... fakt je lepší si něco nechat udělat na zakázku od zlatníka, který si nechce zkazit reputaci
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LUSINDA: Prodavacka trvdila, ze maji GIA
    I mi nejaky ukazovala
    Ale pry jen na 0,5 ct a vys
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    jinak pokud by byly přírodní tak by se s tím náležitě pochlubili :)) výběr z hroznů...... čistoty a barvy.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KASUMI:
    GIA nemají....mají tam ikonku IGI a ten dostávají i umělé. Pokud kupuješ luxusní šperk nechceš diamant z laboratoře. Celkově to na mě dělá dost pochybný dojem.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LUSINDA:: spis mi jde o reputaci, jestli mate nekdo zkusenost
    ale chapala jsem, ze umely je jen ten "responsible", ne ten "obyc" YES

    ja o tech umelych v podstate nic nevim

    ted na to koukam a divam se, ze k tomu IGI vydava certifikat..
    " an IGI certified diamond is on average 12% cheaper than a GIA certified diamond" :D jestli ten average nebude teda dany tim, ze IGI certifikuje umele..
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KASUMI: pokud ti nevadí, že nejde o přírodní diamanty tak asi oki :))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    zrejme tohle, ale ve vetsim
    Metropolitan - prsten z růžového zlata s Ideal Diamond YES® (PZ09401-RB000-DIW000-Y33) - Kolekce
    https://yesklenoty.cz/cz/metropolitan-prsten-z-ruzoveho-zlata-s-perfect-diamond-yesr
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Tento

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Nejaka zkusenost s https://yesklenoty.cz/cz/terms-and-conditions. ?

    Na harfe ted otevreli krem
    Je to spis smukarna a levnejsi brilianty, aspon podle cenovek ve vyloze
    Ale u drazsich veci cenovky nemaji, tze to vypada dostupne
    Gia certifikaty maji od 0,5 caratu, u mensich sutru jen svoje..

    Koukala jsem tam na 0,67 (stred 0,35 plus male) v ruzivem zlate
    Si1, H
    Cena kolem 75k..
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    FERRENC: ne, jedině v případě, že mám oteklé prsty (stačí mi k tomu den před tím větší námaha na prsty - ořezat strom, delší ruční šití než je zvykem, apod.) Ale několik hodin nato, už je ruka v pořadu a s prstenem jde manipulovat.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    A stává se vám, že někdy prsten, který předtím skvěle padl najednou nejde přes kloub na prst? Když mi přišel z reklamace, kde údajně jen opravili krapnu, tak jí nejde nasadit. Ale velikost podle mm odpovídá. Tak nevím, jestli nechat zmenšit a riskovat, že pak zase bude padat...
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    Udělají ti znalecký posudek
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    _VYKUTALENA_: Super. A jak to funguje? Oni Ti prsten taregistrují na vlastníka?
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    FERRENC: ještě mne napadá ze si můžeš zajít na puncovni úřad ;)
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    _VYKUTALENA_: Ok, díky. Zajdu tam a uvidím. Hlavně mi jde o to, aby se to nestalo znovu a neupadlo to i s kamenem.
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    FERRENC: Kontrolu ti udělají v gemologické laboratoři. Nicméně v centru zlatníku je např. zlatý svět kde je pán, který prodává šutry a mrkne ti na to zkušeným okem. Nachází se tam také prodejna zlata, kde ti udělají zkoušku ryzosti zlata. Ryzost ale podle mne bude sedět, to musí ze zákona podle puncovního úřadu. Nejvíce se šmelí kameny. Pravděpodobně se jedná o nekvalitně provedený 3d tiskový odlitek, který byl pórovitý a proto ta krapna upadla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam