• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMILuxusní šperky
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Asi popisu muj pripad trochu detailne.

    Sli jsme do zlatnictvi Beny v Palladiu http://www.palladiumpraha.cz/cz/redakce/obchody-sluzby/klenoty-hodinky-a-doplnky/klenoty-beny/c2884 (nicmene prsten mi prodali s razitkem firmy ZALENTO)
    vyhlidla jsem si tam safirovy prsten s diamanty, na ktery jsem se chodila divat a rozhodovala se
    kdyz prisel cas, zasly jsme tam s mamou a nakonec se dohodly na sleve 37% a koupi

    prsten dostal certifikat zlatnictvi, kde bylo uvedeno
    diamanty barva H, cistota VS - tedy celkem slusne diamanty jeste
    prsten se skladal ze safiru a pak z 8 vetsich kamenu (1,2mm), 8 mensich (1mm) a 28 malinkatych (mene jak 1mm prumer)
    po cca 4 mesicich z nej vypadl jeden z malinkatych diamantu (nekde se ztratil)
    odnesla jsem ho zpet na reklamaci a po vyslechu, jestli jsem s tim nekde neprastila mi prsten prevzali a po 29 dnech mi poslali sms, ze si ho muzu vyzvednout opraveny
    nove vsazeny kamen se mi ovsem nezdal (neodrazel svetlo jako ostatni) a protoze jsem uz od zacatku premyslela, ze si necham prsten zkontrolovat, sverila jsem se zname, ktera se v luxusnich spercich vyzna

    ta me poslala za svoji kamaradkou, majitelkou firmy dovazejici diamanty do CR, gemolozkou
    ta se na prsten podivala a sdelila mi, ze H to nejspis budou, krome vymeneneho kamenu, ktery je nejaky divny (mlecny, zakaleny), nicmene urcite to neni VS, ale spis SI2,P1
    kameny byly male a zasazene v prstenu, takze se to spatne posuzovalo, ale u tech vetsich to bylo udajne dobre poznat, jednoznacne SI2 a P1

    samozrejme me to prekvapilo, nicmene protoze jsem chtela mit jistotu, zasla jsem jeste za dalsim odbornikem, nize zminenym znalcem, dr. Hrouzem, ktereho jsem si nasla na internetu
    ten uvedene zjisteni zname potvrdil
    dle jeho nazoru je velkoobchodni rozdil v cene prstenu skutecna vs. deklarovana hodnota 4 tisice (to samozrejme je neco jineho nez trzni, za kterou to prodavaji)
    jeste dodam, ze to bylo ve stredu a v patek mi koncila sestimesicni zakonna lhuta, dle ktere se predpoklada, ze vady zjistene do 6-ti mesicu od koupe tam byly jiz od pocatku
    v takovem pripade mate narok na vymenu veci nebo opravu; neni-li to mozne, muzete chtit primerenou cenu nebo odstoupit od smlouvy
    jeste tyz den jsem tedy zasla do zlatnictvi a sdelila jim, ze jsem sokovana zjistenim znalce a chci napravu, co navrhuji
    samozrejme mi bylo receno, ze prodavacky o tom rozhodnout nemohou, ze musim k panu majiteli na Vaclavak (kde maji dalsi pobocku)
    rekla jsem, ze to nevadi, ze do patku chci vedet jejich nazor a pokud s nicim neprijdou, budu chtit odstoupit od smlouvy
    v patek mi volala jejich pravnicka a nabidla mi slevu, po nejakem handrkovani behem par dnu se to ustalilo na 8 tisicich, coz jsem odmitla, chtela jsem myslim 14 nebo odstoupeni od smlouvy, to odmitli
    hadky probihaly jeste cca dalsi mesic:
    jednou ve stredu jsem se dostavila do prodejny na Vaclavaku, kde mi nejaky mlady muz s balkanskym prizvukem sdelil, ze se se mnou bude klidne soudit, ze prsten je v poradku
    kdyz se uklidnil, dohodli jsme se, ze zajdeme ke znalci, jehoz usudkem se budeme vsichni ridit a k memu stesti navrhli dr. Hrouze - kdyz me ujistili, ze jeho nazorem se budou ridit, sdelila jsem si, ze dr. Hrouz je ta osoba, ktera mi potvrdila, ze prsten je spatny.. i tak na tom trvali a slibli, ze se u nej objednaji a daji mi vedet, abych tam dorazila, nikdy mi ovsem nedali vedet..no nakonec mi volali sami, ze mam opet prijit za panem majitelem
    tentokrat na Vaclavaku sedel mohutny muz albanskeho typu, ktery mi vykladal, jak je osidil nejspis jejich dodavatel, pak zase otocil, ze prsten je v poradku, ze znalec by ten prsten musel rozebrat, aby to poznal, pak ze nema cas na kafe, natoz se soudit.. nakonec mi sdelil, at dorazim za tyden, ze mi vrati penize
    za tyden jsem dorazila, nic nebylo naschystane, nicmene.. nakonec jsem prsten vratila a sve penize dostala..

    byly to ovsem nervy a musim rict, ze slabsi jedinec by to mozna vzdal a nechal se ukolebat slevou
    mne to ovsem vadilo z principu a v prubehu cele te situace jsem z toho prstenu uz proste nemela dobry pocit a nechtela ho.. mel to byt darek od rodicu ke kulatinam, neco, co me melo tesit celej zivot, takove veci si normalne nedavame.. a celym tim procesem se to pokazilo
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    KASUMI: děkuju!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MADIETTA:
    RNDr. Jaroslav Hrouz, CSc.
    Znalec v oborech ekonomika a drahé kovy a kameny
    Obor:
    Ekonomika
    - Ceny a odhady
    --drahých kovů a kamenů

    Drahé kovy a kameny
    -Drahé kovy a kameny

    pan pracuje na sokolovske, je tam zlatnictvi, pro ktere on dela (bydli jinak mimo Prahu)
    Sokolovska 25, zvoni se na sekretariat
    tel 723 063 668
    je v Praze kazdou stredu od cca 8-11, je ale nutne se s nim dohodnout, kdy ma clovek dorazit (v nejakem intervalu)

    bez papiru se na sperk podiva i zadarmo
    tzn prostuduje ho a rekne, co si o nem mysli
    papir jsem od nej nakonec nechtela, tze nevim, kolik to stoji, ale pani prede mnou platila cca 800, tze mozna tak nejak
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    KASUMI: a mohla bys dát kontakt na toho znalce?

    Kdysi dávno jsem dostala od exe náramek a prsten se safíry a diamanty. Tedy údajně, já to nepoznám. Vypadá to luxusně, ale co já vím. Nicméně to vůbec nikdy nenosím, protože je to zasazené ve zlatě a mně zlato nesluší. Tak bych si chtěla nechat odhadnout cenu a případně to prodat.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Tak něco o diamantech.

    Hodnota diamantů se odvíjí od 4 parametrů, které jsou udávany zkratkou 4C. Jsou jimi
    váha = CARAT
    čistota = CLARITY
    barva = COLOUR
    brus = CUT

    Hmotnost drahokamů se měří mezinárodně v karátech (carat). 1 karát (ct) = 0.2 gramu.

    Čistota znamená kvalitu diamantů z hlediska nečistot, tzv. inkluzí (praskliny, tečky, krystalky jiných minerálů, vzduchové bubliny a různé růstové linie) a schopnosti jejich identifikace. Asi jen 1/5 všech vytěžených diamantů se používá na šperky, zbytek jde do průmyslu. Stupnice čistoty ma 10 stupňů:


    Dokonalé čisté - LC / IF - Loup clean / Internally flawless
    Diamant neobsahuje žádné vnítřní vady viditelné při 10ti násobném zvětšení. Pro ověření této čistoty je vhodné použití binokulárního mikroskopu s osvětlením v temném poli.
    Velmi velmi malé inkluze - VVS1, VVS2 - Very very small inclusions
    Diamanty obsahují velmi malé inkluze, jen těžko objevitelné s použitím 10ti násobně zvětšující lupy.
    Pro ověření této čistoty je vhodné použití binokulárního mikroskopu s osvětlením v temném poli.
    Velmi malé inkluze - VS1, VS2-Very small inclusions
    Velmi malé inkluze, obtížně registrovatelné s použitím 10ti násobné zvětšující lupy.
    Malé inkluze - SI1, SI2 - Small inclusions
    Malé inkluze snadno objevitelné kvalifikovaným pozorovatelem při použití 10ti násobné zvětšující lupy. V některých případech mohou být inkluze viditelné pouhým okem.
    P1, P2, P3 - Pique
    Rozsáhlé inkluze v broušeném kameni velmi snadno viditelné pouhým okem, ovlivňující optické vlastnosti i soudržnost diamantu.

    Barva
    Existuje několik barev diamantů. Bílá je nejžádanější, ale nejdražší jsou barevné (růžové atd.); nejlevnější jsou hnědé a černé. Barva diamantů se označuje písemnou stupnicí, začínající u písemena D a pokračující až k Z. Za ještě kvalitní bílý diamant lze považovat diamant s označením H, ačkoliv pro odborníka je už jednoduše rozeznatelný jako lehce nažloutlý.



    Brus
    Kvalita brusu zaručují správné odrážení světla; má pět stupňů. První dva, excellent a very good, přdestavují necelou 1/5 celkové produkce diamantů pro šperky.

    Nejklasičtějším tvarem brusu je briliantový brus, který také nejlépe odráží světlo; takový diamant se nazývá briliant.

    Více zde:
    Diamant – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Diamant
    O diamantech - Zajímavosti, diamanty a brilianty
    http://www.inbardiamond.cz/o-diamantech.html
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Předmětem klubu by mělo být vše, co se týká luxusních šperků, včetně diamantů a drahých kamenů. Rozhodla jsem se ho založit poté, co jsem dostala krásný prsten, koupený ve zlatnictví v Palladiu a po zkoušce u znalce zjistila, že nám prodali druhořadý šunt, ačkoliv na certifikátu prohlásili, že má určitou kvalitu. Nezkušeného člověka v tomhle oboru snadno oberou, tak bych tu ráda probrala pár tipů, co s tím, jak šperky nakupovat a pokochala se občas krásnými výrobky z tohoto oboru :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam