• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    BROUKOID: ty maj zas na rameni korely, ne?
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    BATMATES: Korelace znamená, že najdeš vysoce průkazný vztah mezi veličinami.
    Jako he třeba vztah mezi počtem filmů s Nicolasem Cagem a utonutími v bazénu, nebo mezi spotřebou sýra a zadušením se ložním prádlem.

    Crazy Things That Correlate With Each Other
    https://www.sadanduseless.com/crazy-stats/

    Kauzalita je, že je tam i nějaký mechanismus, jak jedno ovlivňuje to druhé a není to jen náhodná shoda...
    ...což by v prvním případě i být mohlo.

    Na to ale musíš většinou udělat nějaký pokus, kde manipuluješ jedno a druhé se ti ovlivní podle předpokladu.
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    BATMATES: s piratama je bezpecnejsi kolaborace
    BATMATES
    BATMATES --- ---
    A je ten případ s piráty korelace?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BATMATES: mas korelaci filozofickou a korelaci statistickou a dneska jeste i korelaci pro blbecky .. filozoficka je, kdyz mas soubor argumentu, ktere te dovedou od A do B, statisticka je, kdyz mas tvrde data, ktere ukazuji, ze se A a B hybou stejne, pro blecky to je, kdyz to tvrdi ChatGPT.
    BATMATES
    BATMATES --- ---
    QWWERTY: Já asi blbě chápu korelaci, znamená to že to spolu alespoň úzce souvisí, nebo jen to že se to děje paralelně bez jakéhokoli propojení?
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: a pokud clovek na horni koleji bude chtit zabit ty na dolni koleji, tak si najde toho s pakou, ukaze se mu, tim nastane kolaps a retroaktivne umrou ti na dolni koleji. Odsouzeny bude clovek s pakou. Dokonaly nepotrestatelny zlocin.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Možná už bylo, ale já to nenašel. Teď jsem to hodně dlouho hledal pro kámoše, tak si odložím i sem.

    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    QWWERTY: Starořecký šotouš!
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BROUKOID: pokud budou tak presolene, jak v CR byvaji, tak by to problem byt mohl..
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    PALEONTOLOG: 3 Pho denne sou podle me v pohode, kdyz mas dost pohybu..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KAERO: imho bude mít zásadní vliv pH ústní dutiny. pod hodnotou 3 to bude skutečně nezdravé :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    GUMBA: no, výsledek bezpochyby závisí na počtu opakování, frekvenci lízání a síle přítlaku, že ano. Možná taky záleží na technice. A nálada bude bezpochyby hrát roli, ovlivňuje rozšíření nebo zůžení podkožních cév. Vlhkost pokožky způsobí snažší transport (částic kovů). Ale hlouběji už do toho nebudu zabrušovat, nebo bych z toho taky nemusel vybrousit.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Mno já tam taky vidím spoustu toxických težkých kovů zeleně, ale vaše volba, klidně lízejte :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam