• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCOURRBylinky z českých luhů a hájů
    MVEK
    MVEK --- ---
    Zkoušel jste to někdo v nádobě, nebo jen na záhonech, pěstovat kotvičník zemní (Tribulus terrestris)? Zdroje uvádějí možnost i v truhlíku, ale podle toho, jak vypadá plazivý na fotkách, mi zas nepřijde jako vhodný na třeba umístění do horní poličky regálu a nechat viset dolů. Pnout se asi také zrovna moc nebude, že? Spíš rozlézat po podlaze:-).
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    ZUZKAOU: Jejda, díky moc! Tahle info se mi tuze hodí!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RODWY: většinou cokoliv potřebuju, včetně lehkých obskurností kupuju pod mírákem na Jugoslávské
    www.bylinky-praha.cz
    http://www.bylinky-praha.cz/

    Případně je dole v Řeznické Kindl

    Úvod | Bylinářství Kindl-Green
    https://www.bylinarstvikindl-green.cz
    RODWY
    RODWY --- ---
    osvedceny bylinkarstvi v Praze?
    diky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ORMIK: no kvasí ti to. To že se sirupy převařujou a sterilizujou a nebo se používají konzervanty má svůj důvod.

    Jinak přidej tam ještě víc cukru a kysleinu citronovou. Chceš mít PH menší než 4 a cukru více jak 60% celkové hmoty. Takže pokud máš 100g rýmovníku 100ml citronové šťávy, tak cukru v tom musí být minimálně 300g, ale víc rozhodně neuškodí.

    PH musíš změřit.
    ORMIK
    ORMIK --- ---
    Zdravim, mam otazecku. Delam sirup z rymovniku za studena. Cukr, rymovnik a citrusove plody. Mam ho 10 dni nalozeny vse j rozpustene. Kazdy den protrepu, ale zacaly se delat bublinky. Je to problem nebo je to ok?
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    ZUZKAOU:
    Brodící kalhoty? :D jen mě tak napadlo

    Brodící kalhoty zelené 41 | VENDA.cz - nejlevnější slevový portál se zboží
    https://cs.venda.cz/...hoty-zelene-41/?gclid=EAIaIQobChMIrtaGtKeX3AIVw7TtCh2U2wZ4EAQYASABEgJeVfD_BwE

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    sbíral jste někdo pušvkorec? Je nějaký kouzelný trik, při kterém bych nemusela v říjnu do vody?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    AGRICULTEUR: Hele můj prastrejda (aktuálně 86 let) si před pár let vyléčil boreliozu tím, že se každý den nechal bodnout několika včelama, což pro něho jako pro mnohaletého včelaře nebyl samozřejmě žádný problém, tak jestli máš zdroj včel a nemáš alergii na včelí jed, tak to zkus (včelí jed je celkově zdravá záležitost, nechal bych se bodnout do oblasti kolen, jestli tě to tam bolí nejvíc). Doktoři se tenkrát dost divili jak rychle se toho zbavil a dodnes prý netrpí žádnými následky. Léčit se dá ledasčím...
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Zdravím vás, chtěla bych se zeptat, zda by se našla nějaká dobrá duše, která by darovala nebo vyměnila nějaké venkovní bylinky nebo skalničky klidně i kytičky, na zahrádce obnovujeme záhon, tak bych ho ráda zaplnila. Praha. Děkuji. Případně můžeme i něco odkoupit. :)
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    Kdyby měl někdo zájem, v lesní školce Šárynka (Praha 6) proběhne již tuto sobotu (14.4.2018)
    1. workshop z cyklu kulinářských workshopů s Janou Vlkovou, autorkou knih Květinová kuchařka a Kytky k jídlu.

    https://www.facebook.com/Ekodomov.cz/photos/pcb.10155685251513740/10155685278243740/?type=3&theater
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    uz mam nasbirano, jen co soused doval9 slivovici naladam
    ARASHID17
    ARASHID17 --- ---
    AGRICULTEUR: ja sem prodělal boreliozu bohužel už v posledním stadiu...tahanimckooen tož a začalo ,postupně napadeny cely nervový systém ...dva roky sem se z toho dostával a anicdnes nejsem úplně Ok...Štětku Soukenickou sem užíval ...a mám v planucsi i vyrobit tinkturu sám ...teď na jaře je vhodné období při sběr Růžic ze stetky...někdy mužem osobně probrat bo napiš zprávu ... =)
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    tak krev tvrdí že borrelie.. někdo zkušenosti se štětkou barvířskou extrakcí užíváním atp:?
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    Máte někdo zkušenosti s kostivalem? vim kam na něj a trochu sem o něm počet chtěl bych si dělat obklady z čerstvýho kořene... jen mě de o to abych se nějak nepoleptal nebo tak něco když to necham přes noc v obvaze..
    případně doplnili byste to něčim? nebo čistej?
    mě bolej kolena, ale klouby to nejsou (řiká rtg) takže nejspíš vazy šlachy nebo tak něco..
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    znate nekdo nejakou variantu durmanu bez bodlin? vypada to jako krizenec mochyne s durmanem... az najdu founa tak to vyfotimm.. nadherna rostlina. uplne setkani tretih druhu dneska
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    UF0UN: nebo smil italsky (prodava se jako "kari" nebo "maggi").
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    ROBERT_MOST: Smil pisecny?
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    ?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam