• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    QUITEwordpress
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Zkoušel někdo toto?
    Docket Cache – Object Cache Accelerator – WordPress plugin | WordPress.org
    https://wordpress.org/plugins/docket-cache/
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Ve wp_options jsem objevil spoustu záznamů product_cat_children, category_children a vůbec všechno možný _children, kde je povětšinou prázdné pole. Zkoušel jsem najít kde se s tím pracuje, ale marně. Jen v databázi to vypadá (podle id) že je to tam už hodně dlouho. Netuší někdo co to je a jestli něco vybouchne, když to smažu?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MRTVY_KENNY: Jsou to moje zkusenosti, ne recenze toho pluginu. Priznam se, ze to bylo moje prvni setkani s WP, takze mozna cast mych problemu lze pricist i tomu.
    PULKA
    PULKA --- ---
    FORELLI: Doporucuju treba https://www.vzhurudolu.cz/ - Machal ma jak clanky ke konkretnim vecem, tak dobre napsany knihy a pokud vim, i videokurzy ted zdarma.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    SAMGARR: to je takovy mix informaci:
    moloch - urcite souhlas, s woocommerce to umi udelat dost lenochoda, ktery se venku ubije cachovacim pluginem, ale v adminu je to pro lidi s trpelivosti
    "automaticky preklad" - to uplne nevim, co myslis, normalne se tam da navkladat svuj preklad, v licenci jsou nejake kredity na uvodni strojovy preklad, ale nikdo nikoho nic nenuti..

    woocommerce_product_query_tax_query nevim, je faktem, ze tyhle pluginy se umi zakousnout, a je treba vyuzivat jejich doporuceny zpusob, ale to je pri programovani svych veci asi bezne..
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MRTVY_KENNY: nedavno jsem se snazil postavit multilingual shop na Woocommerce a WPML. Je to hrozny moloch, vsude cpe automaticky preklad (ktery je samozrejme extra placeny), nuti te polozky prekladat pres jejich web, rozbiji fukcionalitu WP (napr woocommerce_product_query_tax_query hook)... Nakonec jsem presel na Prestashop.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Přátelé, asi pro mnohé z vás blbý dotaz, ale jak nejlépe začít s učením CSS. Za každý tip na literaturu (nejlépe v češtině) apod., kde to je vše od začátku, budu rád.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    HNHN: pokud se bavime o webu bez woocommerce, tak polylang free.
    pak existuje jeste i tu doporuceny https://wordpress.org/plugins/falang/ s tim ale nemam zkusenosti.

    WPML je strasny moloch, ktery mi dava smysl jen pro woocommerce a jeho devizou je, ze ma v sobe milticurrency funkcnost. polylang pro tohle myslim neumi. mohlo se zmenit. navic naposled co jsem to resil byl WPML Multilingual CMS i nejak levnejsi...
    HNHN
    HNHN --- ---
    Zdravim,
    rad bych se zeptal na aktualni zkusenosti s WPML vs. Polylang (pro dvoujazycny web), mate-li.
    Koukam, ze se to tu opakovane resilo a vysledek je nejasny :)
    S koupenim placene verze by nemel byt problem.
    Diky
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Řešili jste někdy napojení woocommerce na allegro? Pokud ano, našli jste nějaké dobré řešení?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CYBERWOLF: tak data o zmenšených obrázcích jsou uložena jako json v postmeta _wp_attachment_metadata

    Což teda na čtení v SQL není nic moc, neboť sloupec je VARCHAR.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Dá se sql dotazem vytýhnout konkrétní velikost obrázku? Potřebuju vyexportovat posty s url na thumbnail. Mám to na nezmenšený obrázek, ale nemůžu přijít na to, jak dostat cestu na 100x100px
    PULKA
    PULKA --- ---
    HARDCABB: To bych bohuzel cekala, ze nebude :(
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    Just Launched: GitHub Deployments – WordPress.com News
    https://wordpress.com/blog/2024/03/18/github-deployments/
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    todle je masakr jako prase, pokud to bude dostupny i mimo wordpress.com
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    KORINKOWICZ: pls vyresils to necim jinym, nebo premium?
    PULKA
    PULKA --- ---
    CZEENDA: Ano, melo by to tak fungovat, pokud mas free verzi, musis pres obnovovat na stejny domene (rucne to z toho jde vyndat i tak, co si dobre pamatuju).
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    zdr, máte zkušenosti s Updraftplus plugin (https://updraftplus.com/)?

    Mělo by to zálohovat theme, pluginy a databázi. Např wedos.cz nabízí navíc 5GB "webhosting disk" k hostingu,
    takže se dá nasměrovat zálohy tam.

    Můj dotaz je. Plugin který zálohuje pluginy? :-o

    Chápu to tak správně, že když mám zálohu, nainstaluju čistou instalaci WP
    a v ní znovu nainstaluju Updraft plugin a obnovim ze zálohy?

    Plánuju to nasadit celkem na 3 WP weby co spravuju.
    Tak sbíram informace :-)
    Dík za odpověď
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Ahoj. Co nasazujete na WP weby za cookie banner? Já byl dosud celkem spokojenej s Complianz, se kterým se dalo vystačit ve free verzi (včetně napojení na Tag Manager)...

    V březnu se ale mění pravidla pro Consent Mode na verzi V2 (které když nebude implementováno, přestane fungovat Google remarketing a také modelování konverzí v Google Ads). No a tuhle funkci už Complianz nabízí jen v premium verzi.

    Tak by mě zajímalo, jestli nemáte tip na nějaký jiný free cookie banner, který by uměl:
    - napojení na Tag Manager
    - vygenerování stránky s cookie policy
    - implementaci zmíněného Consent Mode V2
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam