• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPPROFESIONÁLNÍ POSTPRODUKCE FOTOGRAFIÍ - aneb tvorba nablejskanejch vizuálů

    Profesionální postprodukce fotografií


    Pokročilé retuše, matte painting, airbrush, grading, světelné efekty, komplexní kompozice...


    Poradna, tipy a triky, ukázky, postupy... přidávejte své výtvory k hodnocení, podělte se o své zkušenosti,
    sdělte nám hodnocení semináře, kterého jste se zúčastnili...

    Odkazy:


    Portfolia autorů z ČR:
    DRAWetc.
    Tomáš (Temüjin) Müller
    Stanislav Petera
    Jaroslav Stehlík
    Jan Brunclík
    http://www.locomotiv.tv/ Miro Minarovych
    http://www.fundaluka.cz/ Dan Peschl
    http://www.spiny.cz/ Martik Kubac
    http://www.plgr.cz

    Semináře a výuková DVD (ČR):
    Light Garden Academy (Semiáře, DVD) S. Petera a spol.
    Visual Workshop (Semináře) DRAWetc.

    Tipy, triky, tutoriály (portály):
    — ??? (budu rád za jakékoliv tipy :)



    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    PETRPEDROS: "Kvalitě diapozitivu" – diapozitivy byly a jsou zlo. Bezmoc na tím, jak to který lab zprasí (a že to každý zprasí), je strašná. Nejhorší na tom je, že když si člověk najde lab, kde mu to jednou vyvolají solidně, vůbec nic to neznamená.

    Pokud jde o technické obrazy, všeobecně nevidím jediný důvod proč by cokoliv mělo vypadat na digitálu hůř, než to vypadá na filmu a vůbec by mě zajímalo nějaké fyzikální vysvětlení toho, proč by sklo mělo vypadat jako plast a stříbro mít divnou šedou. Kontrola nad barevností, ale i kontrastem a jasem je u digitálu nesčetněkrát lepší a byla i před pěti lety.

    Koneckonců i ten diák se musí nakonec zdigitalizovat.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    DAN_F: No po zkušenostech co jsem měl tedy už asi před 5 lety jsem zjistil že sklo a stříbro na digitálu vypadá hrůzostrašně sklo jako plast a stříbro taková divná šedá. V té době se kvalitě diapozitivu nic nevyrovnalo. Je možné že ted už středoformátové digitály zvládají fotografovat sklo. Ale focení české bižuterie je stále děláno na diáky...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    PETRPEDROS: Tak na tu A3 by tohle klidně stačilo. Potom máš možnost vzít nějaký digitální středoformát jako Hasselblad H3D třeba, ale tam se dostaneš do problémů s shiftováním, no a třetí možnost je nějaká digitální stěna. Klasickému materiálu bych se už dnes asi vyhnul :)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    DAN_F: Spíš jsem myslel katalog o velikosti A3 nebo co nekvalitnější zpracování jako diapozitiv z velkoformátu....
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    PETRPEDROS: Záleží pro jaké účely. Ve své podstatě ti může stačit i nějaká lepší digitální zrcadlovka a shiftovací objektiv.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Ahoj chtěl bych se zeptat jaký fotoaparát by jste použili na profesionální nafocení SKLA? Díky
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    1PIFKO: Koukam na to po cca mesici a vidim tam chyby, za ktery bych si nakopal do drzky :) Ale diky za podporu. Zatim nic jinyho nemam - momentalne si zase ozivuju 3Dcko, se kterym jsem zacinal nekdy 1994 :) Ale rad bych v nejblizsi dobe neco spachal. Akorat me nenapada namet - kdyztak sem hodte nejakou skicu, at me to tak neboli :)
    FTN
    FTN --- ---
    FTN: K zakoupení za nějakou směšnou cenu (asi 69kč) přímo v muzeu... Je to tedy kalendář, rozměr nějakých 60x40cm, jestli si dobře vzpomínám...
    1PIFKO
    1PIFKO --- ---
    FRACTAL: to je parádní práce...tohle téma mě taky hodně bere, ale nemam moc čas to tvořit:)jinak přesně jak psal David..je tam toho dost, člověk v podstatě neví na co se má zaměřit, ale každopádně po rozstříhání na několik menších obrazů paráda (za mě) jinak nemáš ještě nějaký dílka na zkouk?:)
    FTN
    FTN --- ---
    Nevím, jestli je to úplně nablejskaný (snažili jsme se spíše o uvěřitelnost), ale konečně je hotový video z naší letní akce pro muzeum škodovky v Boleslavi...
    YouTube - Skoda Auto Museum 2010 - Photo&Digital Session
    http://www.youtube.com/watch?v=-L8pvuQ57nk
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    MACHALIK: mas me holt prectenyho :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    FRACTAL: Tušil jsem to :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    MACHALIK: ctvrta je muij favorit :)))

    MIK_CZ: Gladiator :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    MACHALIK: najs! :) jo znam toho kdo to fotil :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    FRACTAL: Dobrý bylo, když jsem kdysi na popud nějakýho Nyxáka, kterej chtěl vylepšit fotku, dělal toto: originál / první úprava / druhá / třetí / čtvrtá. Až se mi zas rozjedou stránky, tak to snad půjde otevřít.

    S tím tvým už jsem se tak nesral... 1:1 :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    MACHALIK: 1:1 :) Ale dobry! :)

    DAVVID: jj, vim - priste :)
    OMN
    OMN --- ---
    MACHALIK: super, ale ten hrib je malej, dej ho za ten kopec
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    uplnej mordor .]
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    FRACTAL: neni to špatný ale působí to na mě dojmem narvat všechno do jednoho,..zaměř se na kompozici a tónování barev .)...

    matte painting mě taky zajímá, ale neměl jsem vůbec čas něco novýho zkoušet, tady jsem už posilal nějakou rychlovku :/

    [ DAVVID @ PROFESIONÁLNÍ POSTPRODUKCE FOTOGRAFIÍ - aneb tvorba nablejskanejch vizuálů ]
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    par jich ale mozna najdu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam