• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIDAMyšlenkové mapy (Mind Maps)
    Myšlenkové mapy (Mind Maps) - koncept, tvorba, nástroje a využití v praxi.

    Stručný návod na tvorbu myšlenkové mapy – jako myšlenková mapa (Workaholic na webu Mít vše hotovo)

    Více na nástěnce.



    Související auditka: [ Paměť a učení ] | [ Topic Maps ] | [ Vizualizace informace ].
    rozbalit záhlaví
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    HANT: woaaa, to je priblizne presne to co som hladal. aj ked mi tam chybaju niektore pre mna zasadne veci.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    HANT: Mohu jedině doporučit, ačkoliv verze pro Linux zdaleka nefunguje tak pěkně a plynule jako ta pro Windows. :-(
    HANT
    HANT --- ---
    aby rec nestala...:) tohle vypada celkem hezky a je to multiplatformni:

    TheBrain :: Mind Mapping Software, Brainstorming, GTD and Knowledgebase Software
    http://www.thebrain.com/

    TheBrain: No Limits Mind Mapping and Information Management.
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GFqLUBKCFdA
    CROSS
    CROSS --- ---
    Používáte někdo Mind Mapple na Windows? Zajímá mě, jak je na tom se systémovými nároky v reálném provozu. Starší verze Mind Manageru (tuším 8 — snad poslední, co nevyžaduje předplatné) je dost tragický spotřebitel systémových prostředků (u nás ve fabrice nic lepšího než 32 bit Windows 7 se 4 GB RAM nefasujeme). Mind Manager na Mac se nijak rozumně nevyvíjí, takže uvažuju, že přejdu komplet na Mind Mapple. No, za $10 to snad rovnou zkusim.

    (Potřebuju ideálně jedno řešení pro Mac i Windows.)
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZOMFG
    How I am Tim Ferriss -ing my Love Life Part 2 : Outsource Your Love Life
    http://outsourceyourlovelife.com/how-i-am-tim-ferriss-ing-my-love-life-part-2/
    VIDA
    VIDA --- ---
    Na konci dubna jsem se byla podívat na dvě přednášky o myšlenkových mapách v rámci GTD konference. Přednáška Daniela Gamrota byla něco jako lehký úvod do myšlenkových map; Vladimír Dědek vyprávěl o tom, jak myšlenkové mapy používá při práci v Alze a jak je naučil používat i kolegy. Pokud už s myšlenkovými mapami pracujete, asi by vám přednášky moc nedaly. Předpokládám, že se cílilo na lidi bez větších zkušeností. I tak bych pro příští rok doporučila jako přednášejícího Lukáše Bajera, který už dlouho zajímavě píše o používání myšlenkových map ve výuce. Podívejte se na pěkný shrnující článek Myšlenková mapa: setkání po letech.

    Zpátky ke konferenci. Líbila se mi přednáška o GTD a disciplíně od Jardy Homolky . Zajímavé navíc bylo, že nám místo prezentace promítnul přímo myšlenkovou mapu :) Né, že by to bych to považovala za řešení roku, ale je pravda, že jako diváci jsme celou dobu měli přehled, o čem je řeč a kam směřuje. Takže tak :)
    VIDA
    VIDA --- ---
    Na GTD konferenci 27. dubna budou dva příspěvky o myšlenkových mapách. Na rovinu - jen kvůli nim bych tam nešla, ale třeba budou zajímavé.
    VIDA
    VIDA --- ---
    Classroom Assessment Technique: Concept Maps - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Gm1owf0uGFM


    Ve 3:13 popisuje Dr. Karen Rohrbauck Stout jak používá myšlenkové mapy pro diskusi studentů - takové hromadné mapování.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VIDA: díky, zkusím :-)
    VIDA
    VIDA --- ---
    Je to starý, je to jednodochý a pořád to funguje.

    Za těch pár let, co používám freemind, jsem si uložila něco málo templatů, které v případě potřeby používám a tohle je jeden z nich.



    VIDA
    VIDA --- ---
    Idea Maps' photostream - ukázky map na flickru
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VIDA: používám https://play.google.com/store/apps/details?id=net.thinkingspace pro Android a na PC http://www.xmind.net/
    oboje zdarma a ukládám do složky na dropbox.
    VIDA
    VIDA --- ---
    VIDA: A vypadl mi druhý odkaz: SimpleMind zkouším týden a dobře se používá. Má někdo zkušenosti s placenou verzí a sdílením s desktopem přes Dropbox nebo Google Disk?
    VIDA
    VIDA --- ---
    Hledám aplikaci pro Android. Bylo by dobré otevřít pak mapy na desktopu ve freemindu.

    Zkusila jsem Mind Map Memo. Funkční, ovšem po exportu jako .mm file, to stejně otevřu jen XMindem.

    Nějaká doporučení?
    VIDA
    VIDA --- ---
    CV jako myšlenková mapa v praxi.

    Ne že by to byl nějaký zázrak, ale slečna je asi ještě mladá, tak toho moc nemůže napsat.

    Jinak je to dobrý nápad. Každý si asi musel jednou srovnat v hlavě (nebo na monitoru), co chce dělat a co umí.
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    Sea of the Future
    VIDA
    VIDA --- ---
    Zmenšené ikony (markers) pro XMind
    Může se hodit i vám: Resize Markers, and inherit properties
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    TRAVIX: jasně. tak když se objeví něco použitelnějšího, rád se taky podívám :-)
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    CUCHULAIN: Ten zatím vede, ale jak říkám, trochu problémy s obládáním - na klávesové zkratky reaguje opžděně nabo vůbec, ovládání přes dotykovou obrazovku je celkem zdlouhavé - nevím, možná si jenom nerozumí s mým hardware... Ale tyhle programy mají celkem časté aktualizace, třeba se to zlepší.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    TRAVIX: Používám Mindjet. Dá se nastavit, aby používal stejný formát s Freemindem, který mám na PC a mapy synchronizoval přes DropBox.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Zdravím, neznáte nějaký dobrý software na myšlenkové mapy pro Android? Potřebuju, aby plněpodporoval dotykové ovládání a aby umožňoval export do nějakého obecně použielného formátu (pdf, jpg). Už jsem zkoušel:

    MindMeister: Téměř ideální, ale je to on-line aplikace, vyžaduje propojení na server a už se mi několikrát stalo, že spadlo připojení a rozdělaná mapa se "ztratila".
    Mind Map Memo: Velmi jednoduchý, základní funkce mi vyhovují, ale neumí absolutně žádný export (ani zálohování).
    Mindjet: Původně PC aplikce a na Androidu se s ní pracuje velmi neprakticky - nevyhovuje mi ovládání.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam