• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILANLXRKeltové na Šumavě a v Čechách
    REVAN
    REVAN --- ---
    REVAN: funny překlep, je to "Wicker Man", wicked je Alester Crowley ;-D
    REVAN
    REVAN --- ---
    ISATAG: To neznám. Takhle se to přímo jmenuje? To je film nebo dokument?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    REVAN: A co treba takove Stare Baje Vikingu? Ty mi prijdou docela slusne :-)
    REVAN
    REVAN --- ---
    MICHALANGELO: Co hlavně má být na tom filmu super je, že to bude snad první film, který zpracovává pohanskou tematiku tak, jak ji vnímají pohani.
    Zatím tu byly vcelku nic moc počiny, si vzpomínám třeba Rituál (Wicked man), kde byla pohanská tématika podaná jak ji vnímají američtí režiséři. Mlhy Avalonu nebyly špatné, ale přeci jen docela feministicky podaná pohádka. Spirit of Albion se připravuje za účasti reálných novodobých pohanů. To je možná taky důvod, proč to nevypadá až tak profesionálně :-)
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    REVAN: jo to už jsem zjistil :) Trailer je tak 50/50. Nápad je to super. Ten střih nevypadá moc profesionálně. Kéž by si to vzalo za své i nějaké Pražské divadlo...
    REVAN
    REVAN --- ---
    MICHALANGELO: ten film zatím neměl premiéru. K vidění je jenom trailer.
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    REVAN: Mě sejmula hned po konzertě. Ten film jsem zatím neviděl...
    REVAN
    REVAN --- ---
    MICHALANGELO: Sejmula mně chřipka, takže nic. Ale mám od něj doma 4 alba od kamarádky.
    Mně zaujal hudbou k tomu chystanému filmu Spirit of Albion, tam to opravdu pěkně sedne.
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    REVAN: já už mám předplacené lístky :)
    REVAN
    REVAN --- ---
    MICHALANGELO: zatím plánuju jít...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tohle sice není o Keltech v Čechách, ale v Británii.. ale třeba by to mohla být užitečná informace i pro tuzemské keltology:
    Farming in Celtic Britain - The Celts
    http://resourcesforhistory.com/Celtic_Farming_in_Britain.htm
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Dobrovolníci budují keltskou vesnici | Místní kultura
    http://www.mistnikultura.cz/dobrovolnici-buduji-keltskou-vesnici
    TEMASU
    TEMASU --- ---
    Máte tu někdo přehled, ideálně i podrobnější informace, o keltech v Brdech - hlavně dobříšsko a příbramsko? Děkuji:o)
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    Včera jsem navštívil Obří hrad u Popelné.Všem doporučuju. Škoda že tam nemůžu být dneska večer.
    MILANLXR
    MILANLXR --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    už jsem to sem postoval 26.7.2009 - ale od té doby se objevily další příspěvky v diskuzi, a nově i možnost moderace. chystám navíc nové články o keltství (zejména) na českém území - a uvítal bych jakékoliv zajmavé (co nejserióznější) poklady - ať už v diskuzi pod tím starším článkem, nebo tady na NYXu

    TečkaCZ - Češi jsou Kelti - alespoň etnicky, když ne jazykově...
    http://teckacz.cz/609
    VHODY
    VHODY --- ---
    ty vole PPHUFIKU, je všechno v cajku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam