• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KULHYAdobe LIGHTROOM


    Kdyby bylo potřeba v auditku něco pořešit, tak napište do pošty ID KULHY, moc to tu nesleduji. Dík.

    Na jakém systému LR provozujete?

    61 hlasy od 61 respondentů

      rozbalit záhlaví
      BEAUFORT
      BEAUFORT --- ---
      ahoj, sharnul by nekdo crack pod MAC verzi? Dikes
      OCTOPUSS
      OCTOPUSS --- ---
      CROSS: Motivace je problém, no :)
      Já bych třeba rád fotil lidi, ale jsem asociál a sociální retard, a taky se blbě shání materiál na pokusy, ze kterých nikdy nic nebude :D
      CROSS
      CROSS --- ---
      OCTOPUSS: Řešení: víc foť ;-]
      MENTOL_
      MENTOL_ --- ---
      HUGGI: jj, ja to linkoval uz 2020 koukam a kupoval i driv, jen pripominam :)
      JARDABEREZA
      JARDABEREZA --- ---
      HUGGI: Taky jsem to koupil s tou slevou a funguje to :-)
      HUGGI
      HUGGI --- ---
      MENTOL_: Loni jsme to sem psal, funguje to i pro nákup více "let" najendou, prostě to vždy o rok posune nejbližší platbu.

      Pozor jen na to že při aktivaci mi to u Adobe zapnulo i rozšíření toho cloudu na, který stojí nějakou podobnou částku měsíčně, takže než jsem si toho všiml první dva měsíce jsem sice neplatil Lr+PS, ale cloud navíc ano:p
      JARDABEREZA
      JARDABEREZA --- ---
      OCTOPUSS: Taky je to pro mě novinka. Prodávají to se slevou 90% :-D
      OCTOPUSS
      OCTOPUSS --- ---
      JARDABEREZA: lul
      Odkdy se cracky prodávají?
      JARDABEREZA
      JARDABEREZA --- ---
      OCTOPUSS: S tímhle argumentem bys mohl z autosalonu ukrást libovolné auto. Nechceš se spokojit s horším a nechceš za něj ani platit ani zkoušet jiné alternativy a vlastně se s ním jenom párkrát do roka popovezeš kousek po městě :-D ¯\_(ツ)_/¯

      Dělal jsem teď nedávno na míru pro jednu firmu plugin do Photoshopu. Samozřejmě ho nakonec crakli, byť jim to trvalo pár měsíců a není to můj problém. Ale pobavili mě skvosty na Reditu jako: "Do not DM other members. They are selling an overpriced crack. If you want to get the genuine crack(updated) then DM me."

      "Overpriced crack" a "genuine crack" jsou fakt perly... nečekal bych ty slova vedle sebe :-D

      A pak se zase na jiném foru vztekali, že jim někdo ten crack "ukradl" a zveřejnil ho zadarmo, takže ho nemůžou už prodávat nebo tlačit lidi k předplatným sharovacích služeb, kde to stáhnou :-D :-D

      A pak někdo k jedné z těch verzí přibalil ransomware :-D
      OCTOPUSS
      OCTOPUSS --- ---
      JARDABEREZA: Jen protože mi to moc nejde a upravuju málo fotek (...protože mi to nejde :D) neznamená, že se chci spokojit s něčím horším.
      JARDABEREZA
      JARDABEREZA --- ---
      OCTOPUSS: Bezkonkurenčně nejlepší RAW processor, kvůli tvým pěti fotkám? Dneska dělá "magický AI hejblátka" pro fotoamatéry kde kdo. Firmy konečně chápou, že velká kupní sílá je v nástrojích, který ti absolutně bez jakýchkoliv znalostí na pár kliků udělají něco pěkného. Sice za to nechtějí platit tolik, ale oproti profíkům těch začátečníků je hromada a spoustě lidem to stačí.
      MINER
      MINER --- ---
      OCTOPUSS: Hodně fotografů si myslí že Capture One je lepší.
      OCTOPUSS
      OCTOPUSS --- ---
      MINER: Já jsem hrozně GUI-konzervativní, bohužel :)
      Kromě toho jsem slyšel, že ten raw procesor, na kterým LR běží, je bezkonkurenčně nejleepší.
      VACA
      VACA --- ---
      OCTOPUSS: Pokud jsi na mac os, tak je celkem zajímavej Photomator, je to multi-licence komp-tablet-telefon, one time payemnt.
      MINER
      MINER --- ---
      OCTOPUSS: Vždyť ty šoupátka jsou všude ± stejný. A krom klasickejch Capture Onů je teď hodně novejch programů, co využívaj AI, jako TopazLabs atd. Konkurence IMO parádní.
      OCTOPUSS
      OCTOPUSS --- ---
      JARDABEREZA: Já jsem na LR zvyklej, a i po několika letech tápu v naprostých základech (plus mám naprosto zoufalou absenci kreativního myšlení), takže zkoušet konkurenci je myslím špatnej nápad :)
      MENTOL_: Aha! Kouknu na to.
      JARDABEREZA
      JARDABEREZA --- ---
      OCTOPUSS: Pokud je to AI masking co běží ve tvém PC, tak to může být pár set mega. A ne všichni uživatelé to budou chtít použít... pak by to zbytečně zvětšovalo instalační soubor... hlavně pokud těch AI bude třeba deset nebo třicet.

      Pokud je to kvůli tvým pěti fotkám ekonomický nesmysl, tak si kup něco, co dává smysl. Ať podpoříš konkurenci :-D
      OCTOPUSS
      OCTOPUSS --- ---
      JOPS: Já si Lightroom jako očkovanej běloch koupil, dokud to mělo normální licenci (v6). Platit měsíční výpalný kvůli těm mým pěti fotkám je ekonomickej nesmysl.
      JOPS
      JOPS --- ---
      OCTOPUSS: No... asi to bude přesně kvůli tomuhle 🤣 já si Adobe Lightroom platím. Cca 330 měsíčně. Sere mě to, ale ten bonus, že máš 1TB úložného prostoru online a zároveň tam můžeš vystavovat alba byl pro mě super bonus.

      A hlavně, když jsem zkusil AI denoise, tak mi spadla brada. Pamatuji, jak dříve zmizely detaily a teď zmizí šum a fotka pořád super 👍🏻
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam