• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IGRACEKRasterbator - z obrazku rovnou na stenu
    EKSRR
    EKSRR --- ---
    tady muj pokus,,



    nemel jsem pak trpelivost a trochu mi ty linky mezi jednotlivejma a4 ulitly, ale az se budu stehovat tak si v novym byte udelam to samy, ale precizne))
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    trocha inspirace :]

    silhouettemasterpiecetheatre.com Blog
    http://silhouettemasterpiecetheatre.com/

    napr.
    EMIS
    EMIS --- ---
    no ja to lepil na steny krabice z obchodaku, pruh nahoru pruh dolu, pak hrebikem na stenu a drzi to luxusne
    SARRI
    SARRI --- ---
    inho idealni nalepit treba na kapa desku, ale nevim kde je sehnat .. potrebovala bych tam 2x1.5m
    QUICK
    QUICK --- ---
    MUTHA: ja jsem musel pouzit hrebiky. Drzi to! :)
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    LASICE: Poprvé to nebylo ono, ale teď u třetího (brzy postnu ;) to šlo docela rychle. Mám na to způsob, který se osvědčil.

    Rozložím A4ky na zem obráceně, tak aby šly dohromady zezadu slepit. Nejdřív jedu po řadách tak, že slepím dva papíry k sobě dvěma malýma kouskama izolepy, takhle mi vznikne jedna řada, pak druhá, třetí atd., ty pak k sobě slepím jakovy v rozích, kde se setkávají všechny 4 papíry taky kouskem izopely. Tímpádem mám záruku, že jsou papíry přesně u sebe a nikde není mezera a vše lícuje.

    Takhle se dá celý obraz zvednout, ale je dost vrtkavý, protože ho drží jen pár kousků izolepy, takže vlaje a má tendenci se kroutit. Poté ho v rozích přilepím k podlaze (nelze dělat na koberci ;) a napnu, tak abych zajistili papíry proti kroucení a přelepím to celé ještě jednou odzhora dolů a zprava doleva po spojích (jakoby ta mřížka). Potom už to krásně drží, rovné, nic se nekroutí, žádné kartony na vystužení jako u první verze, nic, jen polystyren, přibít na stěnu a voala ;)

    Tu Marylin jsem dělal sám a tam jsou občas potřeba skoro i nohy :-D ve dvou je to však pohoda. Nevím jestli je to dost srozumitelné, ale těžko se to takhle popisuje.
    LASICE
    LASICE --- ---
    VASUCEK: tak to respect, ze to dokazes takhle slepit k sobe rovne a uhledne, ja bych tam mela mezery nebo by to bylo ruzne nakrivo apod..
    SCHUTTERSTEIN
    SCHUTTERSTEIN --- ---
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    IGRACEK: Právě, že skoro vůbec. Pomocí toho polystyrenu a hřebíků je to pevně natažené :)
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    VASUCEK: jotak! mno ale to prece musi v pruvanu nebo kdyz se otevrou dvere hrozne vlat, ne? :]
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    IGRACEK: Ajo :)) jak píše HORKY_KAFE, není to na ničem nalepené. Ty A4 jsou slepeny k sobě klasickou lepící páskou.
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    IGRACEK: to se ti imho jen zdá, že to je na něčem nalepený - bude to jen ten bílý okraj
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    VASUCEK: ale prdlajz, ja myslim na co je lepenej ten papir - ne cim je to odpichnuty od steny :] nebo uz to nechapu vubec... ;]
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    IGRACEK: Ten polystyren je cca 3cm (na té fotce to vypadá tence), takže to od té stěny docela odstává.

    VECTOR: Nevím co je kobercovka, ale lepili jsme to klasickou oboustrankou z Tesca, něco jako tohle.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    VASUCEK: a oboustranku jsi pouzil kobercovku, nebo klasickou "izolepu"?
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    VASUCEK: hezky, zvlast to odpichnuti od steny.. a na co si to lepil? ta deska je dost tenka..
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    Konečně jsem se dokopal k další realizace. Tentokrát černobíle na obyčejný papír a je to na 1mm dot, takže mělo pdfko 250MB a komp to do tiskárny posílal hodinu a půl :)) nicméně to stojí za to! Posuďte sami.

    Co se týče přichycení na stěnu, použil jsem tentokrát trochu sofistikovanější metodu, ale stejně si nejsem jist, jestli to do zítřka nespadne. V šatně jsem našel polystyrenovou desku a tu jsem rozdělil na 4 kusy 10x10cm. Zezadu Marylin jsem je nalepil oboustrannou páskou do každého rohu, napnul na stěnu a přibil malýma hřebíkama. Ten prostorový efekt je zase o level výše a vypadá to fakt dobře :) jen je ta předsíň docela malá a vynikne to spíše při pohledu z větší vzdálenosti.

    Chystám ještě 3 další kousky, nějak mě to chytlo, tak se těšte ;)


    LASICE
    LASICE --- ---
    VASUCEK: asi by byla v pohode i kapa deska http://www.wsfilm.cz/produkty/desky/kapa.htm
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    SARRI: Hezká fotka. Takovou bych si taky dovedla představit na zdi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam