• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    NTR23: Když bude připojený přes optiku, tak nebude moci ovládat zvuk ovladačem TV. To jde jen přes HDMI Arc nebo starý 3.5 jack.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    UMIAKI: Má arc i opt
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    NTR23: Taky je důležité promyslet čím by měl být připojený - moderní telky umí většinou jen optiku a bluetooth nebo hdmi.
    Hdmi budou umět jen soundbary a dražší aktivní repráky. Pokud bluetooth nebo optiku tak bych koukal po značkách M-Audio, Edifier nebo Mackie a taky mám docela rád zvuk Lamaxu. Zvuk přenosného bedýnkoidního bluetooth repráku (Lamax Soul1 nebo Edifier MP230) bude lepší než soundbar v podobné cenové kategorii a vypadají dobře :-)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    UMIAKI: Nešlo mi úplně o koncertní sál, příbuznému odešlo DVD, které řídilo i staré 5.1 a přes to šel i zvuk TV.
    A zůstala TV, která má tak špatný zvuk, že je špatně rozumět mluvenému slovu pokud jsou ve vysílání zároveň i jiné zvuky nebo hudba.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    UMIAKI: Přesto děkuji
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    NTR23: "Obstojně" a soundbar do 2000 v jedné větě?
    Samsung HW-T420/EN je zrovna lehce přes 2000, ale obstojné to určitě nebude. Před pár lety jsem zkoušel Sony HT-S20R za cca 6000 a zněl jako z prdel.

    Ale pod 5000 nevěřím, že se dá najít něco rozumného. Okolo 5000 je třeba TCL P733W, trochu lepší Samsungy a LG. A i tehdy bych se radši koukal po aktivních stereo reprácích jako třeba Edifier Luna nebo malinké a boží Genelec One (které jsou ale cenově úplně jinde a vůbec jsem nepomohl).
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Nemáte tip na SoundBar 2.0 kolem 2000,-, který hraje obstojně? Není pro mě, sám mám Sonos. Něco s čím máte osobní zkušenost? Do eshopu se umím podívat sám, ale nepoznám jestli je to shit nebo se dá. Díky.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    jakou cenu muze mit par Quadral Hurricane Mk II? nahore maj trosku zkrabatelej povrch, ale na funkci to nema vliv a hrajou pekne, maj velmi plnotucnej zvuk a v klidu uhrajou i vetsi mistnost:)

    https://www.youtube.com/watch?v=nIWflWED0-c (video neni moje)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    NOISEGATE: mam, na vez do dilny je to jedno
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DOKKTOR: máš to vyzkoušený? To bude děsný šumítko ne?
    PLAYER
    PLAYER --- ---
    DRAGON: narozdíl od tebe odpovídám na dotaz a zároveň tazateli pomáhám s výběrem dle JEHO finančních prostředků.
    Podle tebe jsem mel odpovědět zřejmě nějak takhle: "doporučil bych ti repro z druhé ruky, co přehrajou ledacos nového za pár desítek tisíc, ale protože jsme v údajném lowend klubu, tak si prosím tě kup nějaké aktivní bedýnky se subwooferem k PC za 1500 Kč a zbytek peněz, které máš na repro vyhraněné, tak za ty jeď třeba k moři".
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PLAYER: nespletl, ty je hazes do tohoto klubu, ty repro vazne nejsou low-end reseni. Jeden duvod je jejich puvodni cena, druhy to, ze na tohle ti nestaci nejaky low end zapojeni do okruhu, na to potrebujes dobry zesilovac.
    PLAYER
    PLAYER --- ---
    DRAGON: spletl sis adresáta, já nejsem ten, kdo tu poptával repro mezi 30-40 tis.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PLAYER: rozhodne nepatri do low end auditka
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HNZ:
    Bluetooth audio adaptér pro reproduktory bezdrátový V3.0 | dratek.cz
    https://dratek.cz/arduino/2068-bluetooth-audio-adapter-pro-reproduktory-bezdratovy-v3.0.html
    HNZ
    HNZ --- ---
    UMIAKI: je to jen do dilny. dekuju za rady!
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HNZ: Tak cokoli, co umí bluetooth :D Může to být dongle nebo sluchátkový zesilovač.
    Upřímně ho stejně začne brzy štvát, že streamuje z mobilu a že když mu někdo zavolá, tak to bude hrát ve věži a že nemůže opustit pokoj, protože bluetooth dosah je mizerný.
    HNZ
    HNZ --- ---
    UMIAKI: jo sorry, doplnim teda, ze bluetooth -> krabicka -> jack/cinch -> aiwa vez :)))
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HNZ: Je to tady určitě milionkrát :-)
    Nepíšeš jestli bluetooth nebo wifi.
    Jestli stačí bluetooth, tak jakýkoli dongle.
    Jestli wifi - spotify, tidal apod. - tak nejvíc lowcost je určitě raspberry, které umí spoustu kombinací softwaru i připojení.
    Pak třeba iEast M5, což je vlastně chromecast audio, ale pouze s 3.5 konektorem.
    AudioPro Link nebo WiiM mini a nekonečně dalších možností od levných až po nákladné.
    HNZ
    HNZ --- ---
    ahoj, potreboval bych poradit - kamos ma starou vez, do ktery by chtel castovat audio. Premyslel jsem o necem jako chromecast audio, ktery uz se ale neprodava. Nevite nekdo o nejaky alternative?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam