• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    ahoj, přítelkyni prasklo sklíčko okolo objektivů fotoaparátu (14pro) - ne safír chránící čočky, ale takový ten zaoblený čtverec, ze kterého koukají objektivy, blesk a lidar.

    v servisu řekli, ze jediný způsob opravy je komplet výměna celé zadní části telefonu (cca 4k za opravu).

    neřešil jste někdo náhodou stejný problém?
    WAKI
    WAKI --- ---
    17.5 + 10.5
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    TOM_HOST: Urcite ne
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JYRKA: Treba konecne bude umet cesky
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Zajímavé čtení o tom, co se chystá pro Siri:
    Apple’s AI research suggests features are coming for Siri, artists, and more. - The Verge
    https://www.theverge.com/2024/5/5/24147995/apple-siri-ai-research-chatbot-creativity
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: Fugovalo, diky, ale tvorba dlasiho apple id byla dost otrava - prestali brat email se subadresou (mail+cosi@example.com), i kdyz uz nejaky takovy mam treba pro iPad
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    PULKA: Cross to rika dobre, tohle je nejjednodussi. Dana appka bude sparovana s novym apple id a na updaty to bude chtit heslo k tamtomu uctu nebo ji pak smazat, az nebude potreba.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PULKA: Doporučoval bych vytvořit druhý id v příslušný zemi a jenom do appstore se přihlásit pod ním. Na to původní a postahovaný appky to nebude mít vliv. Hlavní id neměnit.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, je nejaka sance stahnout appku Royal Post? Pise mi to ze je to not allowed for my country (mam cesky apple ID), kdyz ho zmenim docasne - odhlasi mi to Litscku a cesky appky? Jsem ted v UK na dovoleny a hodilo by se mi to kvuli Local pickup na balicky.
    KULHY
    KULHY --- ---
    KULHY: Kdyby nekdo resil, tak se zda, ze to je bug a Apple ma pripraveny fix. 17.5 beta 3 se zda funguje spravne.
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    mohl by se mi prosim ozvat nekdo, kdo ma 2 minuty casu a tablet (budu rad za ruzny druhy) v ruce? potrebuju testnout jeden malej web. jen ho proscrollovat dolu a zas nahoru.

    mne to na iPad 8th gen maka, ale mam zpravy, ze na iPad Pro iOS 17.4.1 to nemaka.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Zdar, začali mi blbnout Soubory na iOS (iP 12 PRO, poslední iOS).

    Několikrát denně se mi zasekne app Soubory, někdy i externě třeba při stahování PDF. Vidím, že download nejede, chci vlézt do Souborů a vidím bílou obrazovku. Někdy se to stane snad i samovolně bez používání telefonu. Pomáhá jen restart. Zkoušel jsem smazat app Soubory a zase jí nainstalovat, ale nepomáhá. Mám pocit, že to je něco s prací se soubory. Skoro si říkám, jestli není nějaký HW problém s úložištěm. Možná ještě zkusím nějaký restore. Nemůžu to zaručit, ale trošku mám pocit, že se to objevilo s poslední aktualizací s tou DMA. Na druhou stranu jsem našel na fŕech podobný případy i více let zpět.

    Má někdo nějaký zkušenosti nebo tipy?
    CROSS
    CROSS --- ---
    LADY_MYSKA: jestli je to tzv. obyčejný iPad (tzn. ne Pro nebo poslední Air, které mají USB-C), pak bys potřebovala lightning—lightning male—male kabel, a takový jsem snad ještě neviděl.

    Zeptal bych se asi takhle: co s tím chceš dělat?
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    LADY_MYSKA: Jaký máš telefon a jaký ipad?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    prosim Vas, jaky potrebuji kabel na propojeni telefonu a iPadu?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    FRK_R23: dik.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ACIDQA: Macro je jen v Pro a Max verzi
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ALESH: nic takovyho u 14 nastavit/zapnout nejde…

    TAP
    TAP --- ---
    ACIDQA: SE3 má oproti 14 větší clonu (1.8 vs 1.5), takže se s ním marko asi dělá o fous lépe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam