• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMABridge - kde hrajete, jak hrát online, systémy atd.
    KATCH
    KATCH --- ---
    FRONEMA: a my zase klasicky posledni, to to pekne stridame, jednou prvni a jednou posledni :D
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    tak po sedmem kole se cerveny tym dostal na 5-6 misto a bílý spadl na 14té místo
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    a zpravy ze zahranici...
    Nase juniorská reprezentace je momentálně v holansku kde hrají White House Juniors 2008 turnaj...
    po prvním pole je jedno naše družstvo 8mé a druhé 11té z 24 takže držíme palce! :) kdo se chce podívat tak zde http://www.jeugdbridge.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=45
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Tak vse turnaj byl moc fajn...hrala jsem s Janou Jankovou (ceska top juniorka) a zkoncili jsme 8mí z 12cti... hm.. nebylo to spatne ale vzpominam si svoji obri chybu kdy jsem si snapla vysokou kartu a diky tomu jsme neuhrali zavazek... to bylo docela neprijemne..
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KATCH: gratuluji :)

    ja včera hrála dvakrát na BBO turnaj a teda bíída.. poprvé 260 z 264 (hrůza) a podruhé asi 250. z 300. oboje s nahodnym partnerem... a nemuzu ukazat na nejaky zasadni chyby krome jedny kdy mi zapasoval pobidkove kontra :)

    dneska je ve VŠE klubu turnaj tak uvidíme jak to dopadne :)
    KATCH
    KATCH --- ---
    KATCH: tak znovu prvni, mela jsem z toho dobry pocit, ale ze az takhle... a to vim o par chybach :)
    KATCH
    KATCH --- ---
    FRONEMA: no jiste, hraje se ve stredu, to je vhodne i pro zacinajici, primarne je to vyuka pro univerzitu tretiho veku, tedy clovek dostane rady, stoji-li o ne, ostatni si hraji, schazime se kolem pul seste, v budove H technicke univerzity, v 5. patre, hraje se tak do 8, obcas dele, idealni je samozrejme prijit s partnerem, ale da se to resit i bez nej :) no a pak v pondeli, od sesti tak do desiti se hraje turnaj, tam je partner nutnosti a zadne rady clovek nedostane, tedy jedine az po sehrani, co bylo spatne.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KATCH: a to je nejake pravidelne volne hrani? napis taky nejakou radku ktera by se dala dat do zahlavi "kam si jit v liberci zhrat"
    KATCH
    KATCH --- ---
    FRONEMA: taky na univerzite, akorat v Liberci :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    a kde? :)
    KATCH
    KATCH --- ---
    FRONEMA: na zivo, jedine v realu, me to moc nebavi, kdyz ty karty nemam opravdu v ruce
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KATCH: a kde? na zivo nebo nekde na netu?
    KATCH
    KATCH --- ---
    ja si dam turnaj dnes, uvidim jak dopadneme, predminule jsme nejakou zvlastni shodou nahod byli prvni, minule uz zase klasicky predposledni :D
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    tak je vidět že diskuze o bridži bude one-women show... skoda

    tak já mám pocit že jsem za posledních pár týdnů udělala opravdu významný pokrok. nedražím už od boku ale vím co každou hláškou říkám, vím co říká partner a celkem umím posoudit co si tedy můžeme dovolit. v sehrávce se mi začínají do paměti ukládat do hlavy poznatky o tom co kdo má v ruce aniž bych se na to musela stoprocentně soustředit...

    na posledním středečním turnaji jsem byla dokonce pochválená že hraju pěkně v tempu a přesto to dává většinou smysl :) (byli jsme druzí ze čtyř páru)

    prostě mám dobrý pocit že už to nehraju uplně náhodně i když jsem samozřejmě teprve v začátcích a ve všech směrech je toho hodně co zlepšovat.

    nyní mě čeká zítra turnaj v klubu VŠE tak zas udělám další deníčkovský zápis
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Spáchala jsem článek o bridži na svoje stánky http://fronema.eleferno.cz/?text=49-znate-bridz-ne-chyba .
    Pokud už znáte pravidla tak je zásadní informací že Bridžový klub VŠE otevírá kurzy pro úplné začáteníky a stále pokračují kurzy pro mírně pokočilé. Pokud by se znali kohokoli koho by to zajímalo předejte tuto informaci. Více lidí více zábavy!
    KATCH
    KATCH --- ---
    ROUMEN: aaa, ano, prvni aut :D ...muj oblibenec ;)

    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ROUMEN: :))
    nebo by mu mozna doslo ze to tak nebylo mysleny

    vubec obcas slysim vesele historky...
    treba nejaky zacatecnik hral turnaj... a mel na ruce 28 bodu tak zahajil 4NT. Ten druhý se zamyslel a rekl si... zacatecnik asi blackwood nezná tak nejspis dava najevo ze ma vic nez 3 NT a a zadrazil 7NT a uhrali to.... a byli jediní z celého sálu kdo to vydražili :)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KATCH: Vydrazil by 8 kar a zaznamenal by tak vlastne prvni aut v dejinach bridge :-) (volna parafraze cimrmanovy hlasky, kdy sachovy velmistr Capablanka oznamil tah na G 12)
    KATCH
    KATCH --- ---
    FRONEMA: a ted co by drazil, kdyby jich mel 8 :D
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    existuje bridzvy casopis bridz revue http://www.bridgecz.cz/revue/

    je tam i sekce humor - odposlechnuto... to co me nejvice rozesmalo jsem zde preposlala :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam