• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KUTASObojživelníci - chovatelske tipy triky
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    KUTAS: takhle se choval cca ctyri hodiny a ted je zase normalni a ciha na potravu.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    BEREGOND: jak vypadá teď? Fotku? Žere?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Ahoj, mam dotaz. Mame doma zebrovnika, je mu osm, a ted jsme mu cistili akvarium. Pred cisteni se klasicky branil chyceni do ruky, po hodine nahradni nadobe a vraceni do akvaria uz ne, je apatickej a pohybuje se u dna. Nemate s nimi nekdo zkusenost co pripadne zkontrolovat?
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    VEVER:: aha, dekuju za popis. na sousi to bohuzel neuziju.
    VEVER
    VEVER --- ---
    JONEZ1: Na souš. Respektive, já mám v teráriu některé dané tak, že mají kořeny ve vodě a stonkem se pnou po souši. Foto zde, ne teda těch mých, ale jak by to mělo vypadat :)
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    VEVER:: ahoj, je to kytka do vody, nebo na sous? nemela bys prosim foto? :-) (chcipla mi nedavno ve vode takova kytka, za kterou nemuzu najit nahradnika :-)
    VEVER
    VEVER --- ---
    Nechcete náhodou někdo takový ten plazivý fíkus? Jsem ho před časem protrhala, dala do sklenice s vodou a tam si teď tak střídavě roste, ohnívá a usychá...daly by se z toho ještě vystříhat použitelné kousky, ale většina je na vyhození. Tak kdyby náhodou měl někdo zájem, než to vyhodím všechno. Praha
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    KUTAS:: hehe :-) dik za referenci. A u tech pavich ocek jsi tam mel i nejaky filtr na vodu (co maj normalne rybicky v akvarku), nebo to suplovalo to cisteni co popisujes?
    Ja mam prave vodni sloupec nejakych 20cm, a uz se delsi dobu chystam na vetsi cisteni.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    JONEZ1: jo... kdysi s žebrovníkama... ty paví očka byly trochu vynervovaný, ale zvládali to.... jen mě pak nebavilo tolik to čištění, kvalita vody se zhoršila.... krevetky se mi líbí víc :)

    Jen teda pořád držím vodu kolem do těch 30 cm... ale to se dá určitě poladit...
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    mimochodem, zkouseli jste nekdo s colkama v jednom prostoru chovat rybicky? :-)
    premyslim, ze bych trochu zvysil vodni sloupec v akvariu a holku napadlo, ze bychom mohli pridat rybicky...
    VEVER
    VEVER --- ---
    QERICK: Pořiď si vermikompostér...můžeš tam házet rostlinný odpad, po zaběhnutí to bude i produkovat nějaké ty žížaly a ještě budeš mít kvalitní hlínu na kytky :)
    Akorát než se to zaběhne, chvíli to trvá. S překvapením jsem zjistila, že žížaly dospívají asi rok, a na jedno rozmnožování vyprodukují jenom jednu žížalu.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    QERICK: nítěnky... pořídil jsem si petriho misky a tam jsem jim je dával...

    Jinak prostě žížaly jsou nejlepší no... ale ještě jsem v zimě dokrmoval rybím masem no...
    QERICK
    QERICK --- ---
    KUTAS: Dobros. Dikec za info. Docela po tom jdou. A vypadaj spokojene.
    Hledam alternativu k zivym zizalam. Nestacim je shanet...colkum se narodili potomci a ty na suchu nezerou snad nic krome malejch hejbajicich se kousku zizal. Premejslim co budou chroupat ty mrnousove v zime, asi chleba... :-)
    VEVER
    VEVER --- ---
    PALEONTOLOG: Zkoušela jsem, nemá. A jako jo, byla to trochu unáhlená koupě, ale zas je to fakt krásné a bezproblémové zvíře.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    QERICK: krmil jsem, ale přijde mi to jako dost tučná strava, takže jako základ to prý moc doporučováno není... ale jako asi lepší než vepřové :)
    QERICK
    QERICK --- ---
    Ahoj,
    mám dotaza.
    Krmíte někdo čolky masovými červi?
    Dneska jsem na zkoušku jednoho podával k večeři a samičcka cynopse orientalis se s tím malinko prala než to zhltla, ale nakonec to dala.

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VEVER: zkus toho, od koho sis to koupila; já osobně bych do takovýho zboží nešel
    VEVER
    VEVER --- ---
    Netušíte náhodou někdo kde by se dala sehnat ropucha Melanophryniscus stelzneri? Jsem si před časem pořídila jednu, abych to doplnila až se ukáže že se o to zvládnu starat a teď už asi další sehnat nejde.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    PALEONTOLOG: tohle vypadá, že je to samé...

    Nasty Fungus Is Imminent Threat to North American Salamanders | IFLScience
    http://www.iflscience.com/...nts-and-animals/nasty-fungus-imminent-threat-north-american-salamanders
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XIFF: tady se lze docist vic, vc. moznosti nahlasit podezrely nalez!
    Chytridiomykóza obojživelníků
    http://www.chytrid.herp.cz/index.html
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    QERICK: jj, při menším počtu jsem měl odchov výrazně jednodušší. Loni asi 14 dohromady, před asi 5 lety jsem jich měl tak 180 a myslim, že ta úmrtnost byla docela drsná.

    Letos jsem "rodiče" moc nekrmil a vypadá to, že se jim podařilo všechny vajíčka vysbírat nebo se malejm nepodařilo ve velkém terárku přežít....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam