Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]prosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu (nereagujte na ID DANYSEK a VYHULENY_UFO jsou to trolové)
Veškerý gaychat patří do druhého klubu, zde bude smazán.
homepage - www.pirati.cz | twitter - 
@PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HONCKA --- 13:24:32 21.10.2020
NECROMAN: většinou se to dělá, že pozice se jinak nazve a jinak se popíše pracovní náplň
NECROMAN --- 11:02:03 21.10.2020
KRAMERIUS: jak říkám, pokud se nyní firma chce zbavit nepohodlného zaměstnance, tak to lze již nyní, ale je to složité. Pokud by existoval férový způsob možnosti ukončení typicky 2 měsíce výpovědní doba + 3 měsíce odstupné, nebo ukončení ihned a 2+3 měsíce odstupné, tak v tom nevidím problém.
KRAMERIUS --- 8:47:58 21.10.2020
NECROMAN: Ano, bylo by snadnější a rychlejší se pak zbavit nepohodlného zaměstnance - matky samoživitelky co musí občas být doma s dětmi, častěji nemocného zaměstnance, člověka před důchodem...
Ať si jdou bydlet pod most, když neobstáli v konkurenci s mladšími a výkonnějšími.
NECROMAN --- 8:32:11 21.10.2020
KEB: Odstupné je 1, 2 nebo 3 měsíce odstupného podle toho, jak dlouho tam daný člověk pracoval.
Aktuální zákon je dost omezující pro zaměstnavatele, protože při propuštění na nadbytečnost nesmíš danou pozici dalšího půlroku(?) obsadit novým zaměstnancem. Reálně tak nyní není možnost, jak se zbavit "líného" zaměstnance, který neporušuje pracovní řád, ale jen nemaká, nebo jen ničí pracovní morálku v týmu.
Ano, je možné poslat dva vytýkací dopisy a potom ho propustit pro neplnění pracovní náplně, ale to je proces tak min na půl roku.
Firmy to pak musí řešit různými triky, např. ukončením na "dohodu" s tím, že danému člověku vyplatí odpovídající odstupné jako bonus k výplatě, nebo i více, popř. zaměstnance zkusí přesunout na pobočku, pokud to pracovní smlouva umožňuje, a doufají, že zaměstnance dojíždění přestane bavit a dá sám výpověď.
KEB --- 3:02:47 21.10.2020
NECROMAN: a co ti nevyhovuje na stávající možnosti pro nadbytečnost a dva platy odstupné? (Jestli se nepletu)

Ale jen houst třeba topka skončí v propadlišti dějin společně s KSČM a ČSSD
NECROMAN --- 21:37:47 20.10.2020
KRAMERIUS: upřesním, možnost propustit bez důvodu ano, ale ne s odstupným od státu, to mi nedává smysl.
KRAMERIUS --- 21:28:05 20.10.2020
NECROMAN: Mě to v současné pro zaměstnance obtížné situaci, kdy si firmy dokážou najít spoustu opravdových důvodů k propuštění, naopak smysl nedává.
Jedině že bu to byla něčí malá domů pro spřátelené podnikatele - oni vyhází nadbytečné lidi bez výpovědní lhůty a a stát jim zaplatí odstupné místo nich.
NECROMAN --- 20:30:39 20.10.2020
KRAMERIUS: Mít možnost propustit zaměstnance bez udání důvodu s rozumným odstupným dává smysl, ale z logických důvodů to žádná strana nechce navrhnout, ani veřejně podpořit, protože by přišla o hlasy tisíců zaměstnanců. Tak to zkrátka je.
KRAMERIUS --- 19:50:54 20.10.2020
PETER_PAN: Přiznám se, že formulace "bez udání důvodu" mi na tom dost vadí.
Pokud má firma opravdu problémy, je snad problém propustit lidi pro nadbytečnost, jak současný zákon umožňuje?
A pokud firma žádné problémy nemá, proč by jí stát toto měl umožňovat a ještě za ní platit odstupné propuštěným?
PETER_PAN --- 19:20:42 20.10.2020
KRAMERIUS: Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová navrhuje, aby mohli podnikatelé propustit své zaměstnance bez udání důvodu. Jako kompenzaci by dostali tříměsíční odstupné, namísto běžného dvouměsíčního.

Prijde mi to za teto situaci jako pouzitelne a rozumne reseni, pochopitelne za podminky casoveho omezeni takove moznosti.