Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Mural (nástěnná malba) je projekt žižkovského prostoru Punctum, jehož cílem je spojovat lidi z různých subkulturních komunit a vytvářet tak nové podněty pro spolupráci a komunikaci.

Venkovní zeď ve vnitrobloku poskytne jednou měsíčně vybraným výtvarnim umělcům prostor pro seberealizaci na téma POSPOLITOST a KOMUNITA. Součástí celodenního programu je vždy hudební support jednoho ze spřízněnych lokalních projektů a případná interakce s publikem. Výstupem každé edice bude videozáznam zobrazující práci umělce a krátky rozhovor. Celý koncept akce je o propojení a probuzení místa formou umění.


----------------------------------------------------------------------------------------

DJ´s / Numan a Valoa
Vegan jídlo
Příspěvek dobrovolný

----------------------------------------------------------------------------------------


Radek Noneck (1984) poté, co si odbyl své první pokusy na poli graffiti, stále silněji uvědomoval potřebu malovat jiným způsobem. Více než psaní ho na graffiti totiž fascinovala jeho výtvarná stránka. První legální plochy sice umožňovaly klid na práci, ale Zlín, kde tehdy působil, mu začal být brzy malý. Začal hledat a navazovat kontakty mimo něj. Svým přístupem ho tehdy nejvíce ovlivnila otrokovická skupina PH, která na tehdejší scéně působila jako naprostý zjev. Ortodoxní writers zaměření pouze na vlaky ho seznámili s touto adrenalinovou zábavou, která ho na čas zcela pohltila.

Snaha rozšířit si profesní znalosti v oboru grafického designu a touha po poznání směrují jeho další kroky do Prahy, což se jevilo jako logické rozhodnutí z hlediska práce i malování. Paradoxně Praha na něj měla zcela opačný vliv. Naplno se tu mohl věnovat pouze užité grafice, práce ho zcela pohlcovala. Nenaplněný a s pocitem vyčerpanosti se po čase vrátil zpět do rodného Zlína. Jen tak z nudy vzal do ruky opět sprej a okamžitě zjistil, že právě to mu celou dobu chybělo. Přichází období experimentů i plánů. Našel několik obdobně smýšlejících přátel a společně se zaměřili na velkoformátové malby doma i v zahraničí. Společnou myšlenkou bylo vymezit se vůči graffiti jako projevu, který představuje jisté klišé, stejně jako vůči graffiti scéně. Téměř upouštějí od sprejů a jejich nejpoužívanějším nástrojem se stává váleček a teleskopická tyč. Nutnost vzájemného pochopení i kompromisů je podstatným předpokladem spolupráce na rozsáhlých „murals“ - velkoformátových nástěnných maleb.

Nic však netrvá věčně, kolektivní nadšení po čase vyprchalo a každý z členů šel svou vlastní cestou. Zůstala zkušenost z práce v městském prostředí, které bylo inspirací a zároveň určovalo jasné limity, vyžadující citlivou integraci malby do jeho útrob. Tento způsob myšlení však šel proti filosofii graffti „být vidět za každou cenu“, a posouval tím zažitá pravidla.


Ve Zlíně pak prošel ateliérem malby u Reného Hábla na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění a získal obecnější povědomí o výtvarné scéně. Přesto se stále cítí být více grafckým designérem a writerem než klasickým malířem. V poslední době zcela upustil od tvarování písmen a charakterů, jeho tvorba dostala více abstraktní a geometrický charakter. Snahou je přiblížit malbu ke grafickému designu a tyto dvě disciplíny propojit. V hledání způsobu, jak efektivně a bez omezení rozvíjet tyto snahy, mu jistě pomohl i stipendijní pobyt v Indonéské Yogyakartě. Mohl zde spojit své dvě vášně - cestování a svobodnou tvorbu na ulici, neboť v Indonésii graffiti není považováno za vandalismus. Ilegální graffti zde neexistuje, místní lidé jej vnímají spíše jako tradici a umění. Aktuální abstraktní tvorba vychází z určitého rámce – tvaru. Dříve tímto tvarem bylo písmo, které opustil při změně jména na Noneck. Nyní vychází z číslice osm, která je v horizontální pozici též symbolem nekonečna. Nejlépe tak vystihuje jeho vztah k malování, které mu občas připadá jako nekonečná dřina, zároveň však i přináší uspokojení, dobrodružství a objevování.

http://noneck.cz
www.punctum.cz

SAARA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SAARA --- 17:39:54 5.9.2017
AZUZ: skodaaa, tak snad priste !!! pozdravy vyridime ,)
AZUZ --- 14:30:47 5.9.2017
Jestli je nějaké datum v září, kdy na 100% nemůžu, tak je to tenhle víkend. Achjo. Zdravím NoNecka i DJe a snad příště / brzy !!!