Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Tématem dvanácté přednášky z cyklu Anarchokapitalismus bude sociální systém z pohledu volnotržní společnosti.

Bez státu by nebylo nejen sociálních dávek a podpory v nezaměstnanosti, ale především by neexistoval ani důchodový systém, jak jej známe teď. Co by to znamenalo? Umírali by ve volnotržní společnosti chudí na ulicích hlady? Co by si bez státu počali staří lidé? Tyto a mnohé další otázky se chystáme zodpovědět na dvanácté přednášce z cyklu Anarchokapitalismus a následně se o těchto tématech můžeme bavit v diskusi.
___________________________________

Anarchokapitalismus je pravidelný program Paralelní Polis, představující hodnotový systém, na kterém stojí kryptoanarchie.

Evokuje ve Vás slovo anarchie obraz chaosu? Kroutíte hlavou nad představou společnosti bez státu? Ptáte se, kdo by stavěl silnice? Stát má velmi důmyslnou propagandu, která je do nás vštěpována už od školních let. Kouzlo této manipulace spočívá v tom, že otázku, zda stát vůbec potřebujeme, většina lidí automaticky považuje za zodpovězenou. Jen málokdo se nad ní skutečně kriticky zamyslí. V rámci každého setkání vám představíme jednu oblast lidské společnosti, která je silně narušená přítomností státu, a ukážeme, jak by to mohlo jít jinak. Přijďte do Paralelní Polis, vejděte ven ze zažitých stereotypů a buďte jedním z těch, kteří chtějí zkusit nahlížet na společnost z jiné perspektivy.

Přednášející: Urza (www.urza.cz)

Vstup na přednášku je zdarma. Doporučený bitcoinový příspěvek 5 mBTC na pořádání setkání můžete zaslat na blockchain.info/address/1C5J5jmM6nTKaYVTKNbJqHd8HtDC9FsMgD

Web se záznamy a slidy z minulých přednášek:
paralelnipolis.cz/program/anarchokapitalismus/

M4JKL05
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.