Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


pravidelná STŘEDEČNÍ meditační setkání -
regular WEDNESDAY meditation meeting

Zveme vás na pravidelné středeční meditace.

Přestěhovali jsme se do právě otevřeného Tibet Open House, kde se od tohoto týdne budou pravidelně konat meditace takové, jaké jsme byli zvyklí v čajovně Dharamshala, které děkujeme za poskytnutí prostoru, bylo nám tam příjemně a teploučko!

Meditace a struktura programu "Joy of Living" vycházejí z učení Mingyur Rinpočheho. Setkání jsou otevřená pro všechny - pro ty, kteří již praktikují i pro ty, kteří chtějí s meditací začít.

Celý program bude postupně procházet 7 základními tématy a je koncipován v 3-týdenních cyklech - úvodní setkání (představení tématu a vedená meditace), prohlubující setkání (propojení úvodního tématu s denním životem a meditací) a setkání zaměřené převážně na meditační praxi (vedenou i nevedenou).

Setkání na sebe budou tematicky navazovat, ale je možné se připojit kdykoliv. Jsme otevření všem, kdo se chtějí scházet pravidelně i těm, kdo mají možnost přijít jen příležitostně.

Příspěvek dobrovolný.

Těšíme se na vás!
http://tergar.org/
http://tergar.org/about/mingyur-rinpoche/
https://www.facebook.com/tergarcz/?fref=ts

https://www.facebook.com/tibetopenhouse/?fref=ts
http://tibetopenhouse.cz/


Why meditate?

Where can we find true happiness? In the modern world, we are surrounded by unparalleled levels of material wealth and comfort, yet our sophisticated exterior often masks feelings of dissatisfaction, anxiety, and depression. Ironically, it often seems that the more “progress” we see in the world around us, the less content we are with our lives.

Meditation shows us that true happiness is found within. The feelings of contentment and wholeness that we often seek outside ourselves are actually part of our basic nature. Unfortunately, we have become so habituated to looking outside of ourselves for happiness that we often do not know how to discover this “inner wealth.” Though we all have the potential to find a deep and lasting happiness that does not depend on external circumstances, simply hearing that we already have what we need to be happy is not enough; we need practical methods to uncover our true nature, practices that will enable us to move beyond the cultural conditioning that perpetually tells us that we are incomplete.

The practice of meditation awakens us to the joy of the present moment. By cultivating attention and awareness, even challenging situations like chronic pain, destructive thought patterns, and difficult emotions can be transformed into sources of inner peace and joy. This inner transformation does not require us to retreat from the world. On the contrary, daily life is filled with endless opportunities to use the practice of mindfulness to find the preciousness of every moment. Meditation is not meant to remove us from the world, but to open our hearts and minds to the beauty of what we already have.


S jakýmikoli dotazy neváhejte a ptejte se v poště.

SAKJA_PANDITA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SAKJA_PANDITA --- 12:07:35 15.6.2017
Moc se omlouvám za nezveřejnění informace o tom, že minulé setkání neproběhlo, neboť v Open Tibet House byl již dlouho domluvený koncert na tento den a čas. Byla to první středa, kdy meditace nebyla za celého třičtvrtě roku svého konání:) Každopádně jsem to zveřejnila na FB, ale tady na nyxu bohužel ne. Snad se tedy uvidíme další středy!
Díky za shovívavost,
šťastné dny!
Bára
FORAMINIFERA --- 19:29:42 7.6.2017
Nestezuju se, ale nebylo by od veci update kdyz meditace neni.. Jako dneska :)
Ale jinak super, ze to delate samozrejme! Diky