Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Promítání jedinečného dokumentárního filmu Trasa 181: Útržky z cesty Palestinou-Izraelem (část 2. -- Střed)

Zveme vás na promítání zcela výjimečného dokumentárního filmu Route 181 / Trasa 181 (část 2. — Střed) významného izraelského režiséra Eyala Sivana a palestinského režiséra Michela Khleifiho. Snímek poskytuje unikátní pohled na možné spolužití Palestinců a Izraelců ve společně sdílené zemi. Promítnuta bude druhá část z třídilného dokumentu (první část byla promítnuta v prosinci 2014), která zachycuje cestu z města Lod až do oblasti Jeruzaléma. Dokument byl natočen v průběhu dvou měsíců v létě 2002, tedy na pozadí druhé intifády (2000–2005).

Druhý díl Trasy 181 nás zavede do města Lod, kibucu Geser, vesnice Kfar Binoun, kibucu Hulda, měst Kalandia, Abou Dis, Al-Ram, Ramalláhu, Betléma a Beit Jala.

V Centru pro nové přistěhovalce ve městě Lod hrají ruští muzikanti melodie z východní Evropy. Tímto vítají nové přistěhovalce, kteří právě dorazili z Etiopie a jsou očividně překvapeni.
Před radnicí protestuje skupina Židů a Palestinců z hnutí „Žít spolu“ (Ta’ayush) proti demolici domů, která je plánována v palestinské čtvrti města. Ve stejnou dobu probíhá na místním úřadě debata na stejné téma.

Ve čtvrti zvané „ghetto“ žijí vedle sebe žena, která byla dlouhé roky politickou vězeňkyní, a její židovská sousedka. V kadeřnickém salonu vypráví postarší holič o vyhnání palestinských obyvatel z Lodu (Lydd), které bylo před rokem 1948 velkým palestinským městem.

Na cestě do kibucu Geser lituje Žid z Ruska, že emigroval do zaslíbené země. Beduín pasoucí své stádo sní o tom, jak vstoupí do izraelské armády.

Více informací zde
http://ism-czech.org/2015/01/29/pozvanka-na-promitani-trasa-181-utrzky-z-cesty-palestinou-izraelem-stred-utery-10-unora-od-1900-klub-cross-praha/
http://eyalsivan.info/

Třetí díl Trasy 181 (Sever) bude promítnut v březnu.

VSTUP ZDARMA.
---

INFO IN ENGLISH:
Screening of the documentary movie ROUTE 181, Fragments of a journay in Palestine-Israel (2003) followed by a debate. Film with English and Czech subtitles.
More info: http://eyalsivan.info/index.php?p=fichefilm&id=5#&panel1-11 | http://ism-czech.org/

UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.