Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Demonstrace za zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a za vyhlášení příměří | Gaza - Stop the Bombing, Stop the Killing Now!

English below and here

Demonstrace za okamžité zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a za vyhlášení příměří

ISM Česká republika společně s Palestinským klubem v České republice si vás dovolují pozvat na urgentní demonstraci za okamžité zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a za vyhlášení příměří. Pozvánka na webu a facebooku, ale i na nyxu. Děkujeme za podporu a šíření dále.

pondělí 14. července 2014 v 18:30
Václavské náměstí pod sochou svatého Václava, Praha


“Přijdeme vyjádřit svůj protest proti bombardování a zabíjení obyvatel v pásmu Gazy a proti vojenským útokům na Západním břehu Jordánu, ve Východním Jeruzalémě, ale i v Izraeli. Postavíme se za ukončení vojenské okupace Palestiny trvající 47 let a za spravedlivé řešení palestinské otázky.”

Od 7. července, kdy Izrael vyhlásil svou novou vojenskou operaci „Obranná hrana“ (aka „Pevný kámen“) bylo zabito minimálně 98 lidí, převážně civilistů, z toho nejméně 21 dětí. Nejmladší obětí je 18měsíční Mohammed Malakiyeh. Zraněno bylo nejméně 700 lidí, většinou děti, ženy a starší lidé. Počty mrtvých a zraněných se každým dnem zvyšují. Za každým číslem se skrývá konkrétní jméno, konkrétní příběh, lidská bytost. Na izraelské straně jsou zatím hlášeni tři lehce zranění vojáci.

Jak deklaruje izraelská strana, situace bude nadále eskalovat a lze se domnívat, že bude mít podobné důsledky jako předchozí izraelské vojenské operace v Gaze: Pilíř obrany v roce 2012 – 167 mrtvých, Lité olovo v roce 2008/2009 – 1400 mrtvých.

“Požadujeme okamžité zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a ukončení eskalace násilí v Palestině i Izraeli. Žádáme okamžité vyhlášení příměří. Požadujeme, aby mezinárodní komunita vyvinula tlak na ukončení okupace palestinských území.”

Více informací:

http://ism-czech.org/2014/07/11/pozvanka-na-demonstraci-solidarita-s-palestinou-zastavte-bombardovani-zastavte-zabijeni-pondeli-14-cervence-od-1830-vaclavske-namesti-pod-konem-praha/

Organizuje:

Palestinský klub v České republice – https://www.facebook.com/palestinacze
ISM Česká republika – ism-czech.org

---

A demonstration calling for an immediate end to the bombing of Gaza, to the killing of civilian population and a call to declare a ceasefire now.

Monday, July 14th, 2014, at 6:30PM
Václavské náměstí (under the St Wenceslas statue)


“We will protest against the bombing and killing of the population in the Gaza Strip, and against the military attacks in the West Bank, East Jerusalem, but also in Israel. We will call for the end to the occupation of Palestine that has so far lasted 47 years, and we will call for a just solution to the question of Palestine.”

More info:

http://ism-czech.org/2014/07/11/invitation-to-a-demonstration-solidarity-with-palestine-stop-the-bombing-stop-the-killing-monday-july-14th-at-630pm-prague/

Organized by:

Palestinian Club in the Czech Republic – https://www.facebook.com/palestinacze
ISM Czech Republic – ism-czech.org


ALMONDBLOSSOM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KINA --- 11:05:18 17.7.2014
TRUCE --- 17:37:55 15.7.2014
Dnes me uplne odrovnalo, ze Hamas to primeri odmitl. Tim cela vase akce ztraci smysl.
POREZ75 --- 14:39:56 14.7.2014
Co tak požádat svoje kamarády teroristy z Hamasu, aby přestali střílet rakety na Izrael? Možná také únos a vražda tříd izraelských studentů není pěkná vizitka těch "mírumilovných a nevinných nebožáků".