Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


Mamont (swe) + Mud Walk (swe) + Keysmoon (cz) / Kl

Švédské kapely Mamont a Mud Walk, které loni nadchly Prahu, se vrací v rámci své jarní evropské tour.

Švédské kapely Mamont a Mud Walk, které loni nadchly Prahu, se vrací v rámci své jarní evropské tour. Beroucí si to nejlepší ze zlatých let kytarové hudby i současných rockových žánrů vytvářejí kombinaci, která vás uzemní a nenechá stát na místě zároveň.

V září na festivalu Psy High byly obě kapely vrcholem nejen sobotního programu a tři dny na to naplnily k prasknutí dejvickou Klubovnu. 13. května se opět ukáží v Praze, tentokrát na strahovské Sedmičce. Váháte-li, zda uvidíte něco nového, vězte, že ano. Mamont vyjde 9. května nové EP „The Valleys Below“. Mud Walk obměnili sestavu a součástí původně dívčího kvintetu jsou teď i dva mužské elementy.

Klub 007 Strahov, 13.5.2014, 18.30, 180korun

Mamont
Čtyřčlenná parta z Nyköpingu zaujme zejména zvukem evokujícím 70. léta. Rozhodně ale nečekejte nostalgické napodobování soundu idolů z mládí. Kytarové riffy vycházející ze stoneru a doomu obohacují psychedelickými pasážemi, při nichž na temnější polohy skoro zapomenete. Snad ještě víc než riffy se o vaši pozornost hlásí melodický vokál Karla Adolfssona, jenž umně střídá výrazy a nakonec se stává dominantním prvkem.

https://www.facebook.com/mamontsweden
http://mamont.bandcamp.com/
http://www.youtube.com/user/MAMONTSWE
http://twitter.com/Mamontswe
instagram: @mamontswe

Mud Walk
Nejčitelnější inspirací kapely z ostrova Götaland je blues a z něj vycházející 60’s/70‘s psychedelic rock. Napadne-li vás, že Mud Walk tak budou jen kopírovat historií ozkoušené vody a vám z nich v hlavě nic neuvízne, opak je pravdou. Většina písní má chytlavé melodie, které vás nepustí a budete je chtít slyšet znovu a znovu. Standardní postupy vedle znásobených vokálů ozvláštňuje i další ryze bluesový prvek , jímž je harmonika. V nové sestavě u nás Mud Walk zahrají poprvé.

https://www.facebook.com/mudwalkswe
https://myspace.com/mudwalk
instagram: @mudwalk

Keysmoon
Kapela Keysmoon je čtyřčlenná pražská partička, jejíž tvorba na prvních poslech upoutá žánrovou bohatostí. Celkový sound se vyznačuje častými změnami motivů a nálad. Možná právě odtud pramení i samotný název kapely, který nepřímo odkazuje k proslulému excentrickému kaliči z The Who. Ostatně i Keysmoon staví na energických bicích, doplněných o hutnou basu a dvě kytary. Tuhle kombinaci ocení jak milovníci valivých riffů, tak příznivci post rockových vybrnkávaček.

http://bandzone.cz/keysmoon


https://www.facebook.com/events/721811147871391/?fref=ts
https://plus.google.com/u/0/events/c2q8ooom62p3g6fta2ffp61c3b0?authkey=CKT4m4eVl_nG5wE

ZIGOT
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.