Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Promítání filmu a debata

Od roku 1967 žijí Palestinci na Západním břehu Jordánu pod izraelským vojenským právem. Toto právo se liší od práva civilního, pod které spadají Izraelci žijící na stejném území. Od roku 2000 bylo v systému vojenského práva zadrženo, vyslýcháno a mnohdy i uvězněno zhruba 7500 dětí (každoročně přibližně 500 až 700). Obvykle jsou děti zadrženy v noci, od půlnoci do páté hodiny ráno. Armáda vtrhne do domu a za velkého hluku vzbudí celou rodinu a vystrašené dítě odveze pryč, aniž by kohokoli informovala, proč a kam je dítě odváženo.

Jaký dopad má zadržení a následné uvěznění na životy dětí? Jaký je výklad mezinárodního práva? Jaké změny po Izraeli vyžadují mezinárodní lidskoprávní organizace? Jsou-li psychicky či fyzicky mučeny tři čtvrtiny zadržených dětí, jak je v izraelských věznicích zacházeno s dospělými vězni? Může mezinárodní bojkot firmy G4S, která dodává bezpečnostní zařízení a zajišťuje služby v izraelských věznicích, něco změnit?

V úvodu večera bude promítnut dokumentární film „Stolen Children, Stolen Lives“ (2012) a několik krátkých videí. Po promítání následuje krátké shrnutí dostupných informací a debata. Večer je věnován Dni palestinských vězňů (17. dubna) a je organizován ISM ČR (http://ism-czech.org).

Další informace:
http://ism-czech.org/2014/04/07/pozvanka-na-promitani-stolen-children-stolen-lives-pribehy-palestinskych-detskych-veznu-utery-22-dubna-od-1900-kavarna-klubu-cross-plynarni-23-praha-7

VSTUP ZDARMA

UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOSS --- 9:56:14 20.4.2014
flyer