Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ČSN - Technické normy
MILAZAJICEK
Technické normy, máte - nemáte, kde co najít a jak.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WARBABY8 --- 21:40:01 1.5.2020
???: a co spotřebitelé? Ti za to budou stále platit? A jak to bude se šířením norem? Bude to stále nezákonné? Jsem zvědavý jak tohle dopadne.
??? --- 19:36:27 1.5.2020
Podnikatelé získají bezplatný přístup k technickým normám, kterými se musí řídit | BusinessInfo.cz
https://www.businessinfo.cz/...-ziskaji-bezplatny-pristup-k-technickym-normam-kterymi-se-musi-ridit/
FRKOLKA --- 18:49:33 20.3.2020
???: spočítej si kolik stránek odevzdáš ty a vyděl to cenou, kterou si za to říkáš.
WARBABY8 --- 9:47:45 13.3.2020
AALA:
Umíš vůbec číst? Podle zákona č.22/1997 sb. o technických požadavcích na VÝROBKY ty vydáváš průkaz pro OSOBY a vůbec ti to nepřijde divný?
??? --- 9:04:01 13.3.2020
???: za 40 stran, krásná cena. Očekávala jsem ručně kolorované linoryty namísto nákresů.
AALA --- 8:43:50 13.3.2020
???: Můžeš ve zkratce popsat tu událost, o které jsi psal?
Myslím tohle:
... když se stane průser/neštěstí, tak první co inspektoráty práce a pojišťovny řeší je prokázání způsobilosti. Pokud nemáš oprávnění "s razítkem", tak jsi v pr***...

Protože to mi taky nedává smysl, jako kdyby sis to vymyslel...nebo minimálně nedomyslel.
Jako že někdo třeba leze bez jištění přes zábradlí z plošiny na lešení tak blbě, že na sebe strhne to lešení i s budovou a jeřábem a všechno se zřítí na zem? Bude tam 20 mrtvejch, včetně něj, škoda v milionech...pak se přijde na to, že dotyčný neměl razítko a co jako? Inspektorát mu dá pokutu in memoriam a pojišťovna nic nezaplatí, protože nýmand neměl u sebe ani nikde jinde papír s podpisem od nějakýho strejdy, co ho hodinu školil? Papír, který nemá žádnou oporu v legislativě, neexistuje zákon, který by kohokoli nutil a nebo trestal za to, že ten papír nemá...
Ten průkaz význam má, ale úplně jinej, než si myslíš. Evidentně...
AALA --- 8:15:42 13.3.2020
???: To fakt netuším, čím se živíš. Ale troufnul bych si říct, že soudní znalec nebudeš, co?
A tomu s tím pojištěním, jak píšeš, tomu teda moc nerozumím.
O té škodní události ani o podmínkách pojistné smlouvy nic nevím, takže s rozstřeleným robotem a nařízením vlády jdi do prdele, nic to nedokazuje.
Jenom to, že asi někdo uzavřel dost blbou pojistku, když v případě, že došlo ke škodní události dostal od pojišťovny hovno... Spíš se mi tomu nechce věřit.

Já bych měl za to, že toho robota si pojišťuju právě kvůli situacím, které mohou nastat, když provozovatel nebo kdokoli jiný něco nerespektuje nebo zanedbá..třeba nařízení vlády a já kvůli tomu o něj přijdu.

Zkus něco jinýho...tohle je fakt blbost..
AALA --- 7:35:16 13.3.2020
WARBABY8: No, takže víš prd... Podle mne jsi nepochopil, k čemu ta "kartička" vlasně je dobrá a proto se ti zdá, že nemá potřebnou váhu a platnost... Důkazem tvé neznalosti věci budiž ta ironická poznámka o tom, jak jsi jako dítě vyráběl falešný řidičák. Tím totiž dokazuješ, že si pleteš pojmy s dojmy.

Řidičský průkaz je veřejná listina, která po splnění státem dozorované zkoušky držitele podle zákona opravňuje k řízení motorových vozidel. A ze zákona všichni víme například: jak takový řidičský průkaz MUSÍ vypadat, co v něm MUSÍ být, kdo ho u sebe MUSÍ mít a kdy ho u sebe MUSÍ mít. Jestliže řidičák někdo nevlastní nebo mu ho odeberou, pak NENÍ oprávněn řídit motorová vozidla. Jestliže tak učiní, hrozí mu trest za porušení zákona. O tom všem a ještě o mnohém dalším pojednává Zákon o silničním provozu - HLAVA III - ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ A ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ Předpis č. 361/2000 Sb.

A teď by mne zajímalo, jak má podle tebe vypadat ta správná kartička a podle jakého zákona mám postupovat, aby ta moje "kartička" měla podle tebe tu potřebnou váhu a platnost?

Jsem zvědavý, jaký hovno vymyslíš....
??? --- 12:00:39 24.2.2020
nejenže blbá norma stojí 445, 50 Kč, ještě si účtují dopravu 120 kč a mají monopol.