Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rodina bez tatínka nebo bez maminky, prostě sólorodičovství
PIDALA
Taky vás tak trochu štvou dokonalé rodinné obrázky, které vídáte kolem sebe na ulicích či u svých kamarádů? Máte doma dítě nebo dokonce děti, ale vychávávte je bez tatínka? Dokážete si takto mateřství užít nebo je to jen a pouze řehole? S jakými problémy se potýkáte a jak je řešíte? Jste na to sami nebo pomáhá rodina? Vyhlížíte náhradního tatínka? Některé problémy pochopí prostě jen a pouze další matka ve stejné životní roli. A nezáleží na tom, jak jste se do této nelehké situace dostaly. Ve výsledku jde stejně jen o to, aby děti byly šťastné, zabezpečené a vy si udržely zdravý rozum. Tak se z toho pojďte vykecat!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHI --- 11:22:42 22.1.2020
DRZEEF: Já mám uplnej strach si to precist...
DRZEEF --- 23:15:56 13.1.2020
The Science of Dad and the ‘Father Effect’
There are data-driven reasons why kids do better with father figures in their lives.

The Science of How Dads and Father Figures Help Kids | Fatherly
https://www.fatherly.com/health-science/science-benefits-of-fatherhood-dads-father-effect/
??? --- 0:17:41 24.12.2019
DRZEEF --- 20:03:53 31.10.2019
The Couples Using Magic Mushrooms as Relationship Therapy
"It was like we could see each other's souls."

The Couples Using Magic Mushrooms as Relationship Therapy - VICE
https://www.vice.com/...therapy?fbclid=IwAR2vHeuSYkxZcD2h8S_WQSMuYQcmq5qRj6zFf9hgbvHUjtDievj7-mnz8CY
PIDALA --- 10:24:35 29.10.2019
Informace pro maminky nebydlící v Praze!
Na několika místech ČR probíhají vzdělávací a rozvojové kurzy pro maminky - ideální i pro samoživitelky. Kurzy jsou zdarma a v rámci kurzů je zajištěné i hlídání dětí.
Attavena – pomáháme, vzděláváme, podporujeme
https://www.attavena.cz/
MARKYSHA --- 13:01:14 10.10.2019
DRZEEF: jenže ve většině dostanou podmínku, navíc když otec sedí ve vězení, tak těžko bude někdy vydělávat, aby platil výživné. A pokud zaplatí aspoň část výživného, je mu podmínka osvědčena.
NYA --- 22:29:47 6.10.2019
FRKOLKA: ne, není to z frustrace z osobního života.
Klimatický aktivismus dělají lidi z reálných obav ze změn klimatu.
Z frustrace dělají jiné věci, třeba píšou hejty na internetu.
PIDALA --- 13:27:41 6.10.2019
FRKOLKA: Já myslím že obecně je chyba právě v tomhle popisu situace, v pohledu.
Nejde o single matky, ale v podstatě o ty děti, které ty single matky vychovávají a snaží se je zabezpečit, zajistit jim ten "žitelný život". Pokud je matka na mateřské, resp. na rodičáku, její měsíční příjem je nějakých 4200 až třeba 7000.
Do dvou let věku dítěte má otec vyživovací povinnost na dítě i na matku, dále pak už jen na dítě. A je to tak v pořádku, protože matka se plně stará o dítě, nemá žádný čas, kdy by mohla chodit do práce a vydělat si na sebe.
Ale pokud otec výživné neplatí, nastává problém pro matku i dítě doslova existenční. Situace je to patová, protože do školky berou děti až od tří let, státní jesle nejsou, babičky a dědečkové dneska chodí do práce, pokud vůbec jsou. Pokud se nepostará o dítě matka, tak nikdo.
Jo, pokud otec neplatí více jak tři měsíce (teď nevím, jestli to nejsou čtyři), může na něj být podáno trestní oznámení, začne se řešit a může si jít po dlouhých tahanicích opravdu dokonce sednout, vzniká mu dluh atd... no jo, ale během toho, ta matka pořád nemůže jít do práce a pořád se musí starat o děti a živit je i sebe).
Je to obecně komplikovaná problematika. Ale osobně bych třeba jako logické viděla, že pokud otec neplatí soudně stanovené výživné v plné výši, nahradí toto dlužené výživné matce stát, aby v danou chvíli měla ona i děti z čeho žít a bude pak peníze vymáhat od otce, který si pak třeba holt půjde sednout, pokud dluh nezaplatí ani státu.

DRZEEF --- 10:09:33 6.10.2019
imo policie dela maximum, horni sazba za neplaceni alimentu je 2-3 roky
DRZEEF --- 8:18:46 6.10.2019
„U nás populární rodičovský názor, že pár facek ještě nikomu neuškodilo, svědčí o nízké informovanosti o dopadech násilí v rodině na vývoj dítěte. Některé formy násilí se za násilí ani nepovažují. Nejde jen o fyzické násilí, ale i jeho psychické formy. Dítě trpí i násilným jednáním mezi rodiči. Obecně rodičům v Česku tyto informace chybí,“ domnívá se ředitelka centra Locika, které bylo založeno v roce 2015 a od té doby už jeho terapeuti pomohli 700 dětem a jejich rodinám.

Otec chtěl zastřelit matku, šestiletý syn ji chránil samopaly na hraní - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...-chtel-zastrelit-matku-sestilety-syn-ji-chranil-samopaly-na-hrani-40298857