Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Extreme golf, extrémní golf, X- GOLF, crossgolf
ONDRAES
Jinak také původní golf, prvotní golf, pravý golf... Srdečně zveme všechny hráče i nehráče na zapomenutý a znovu nalezený zelený sport v otevřené krajině hor, pahorkatin, luk a polí. Skutečný ryzí golf v terénu, který mu sluší. Extrémní golf. Dnešní golf jak ho známe začínal právě v takovémto přirozeném prostředí. Jistě měl u prvních hráčů velký úspěch, když dokráčel až do současné podoby. Vznikly kluby a ty si postavily golfová hřiště. Ale trošku se zapomnělo na to, co na golfu bylo možná nejatraktivnější – živá krajina. Tam si chodí extrémní golfisté nacházet svá hřiště. I když se extrémní golf zdá na první pohled jako nová mladá záležitost, tak je to svým způsobem návrat ke kořenům golfu.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ONDRAES --- 10:44:07 22.9.2014
Pozvánka na mistrovství ČR v Xgolfu 27.9.2014 - hra ze skály
https://www.youtube.com/watch?v=Sfy_qLnlEys
ONDRAES --- 17:52:53 26.3.2014
ONDRAES --- 19:59:00 10.3.2013
O ČESKÉ ASOCIACI EXTRÉMNÍHO GOLFU

Extrémní golf (x-golf) si našel příznivce v Evropě i ve světě již před několika desítkami let. Zatímco se na zahraničních pláních, lesích, industriálních objektech či v noční atmosféře velkých měst proháněli nadšenci s golfovými holemi, v důsledku historických událostí i vysoké oblibě golfu s pěstěnými trávníky, nenašel si x-golf v České republice větší množství příznivců. Česká republika se tak stala jedním z posledních míst v Evropě, kde byl x-golf zcela mimo zájem sportovních fanoušků. Česká republika však extrémnímu golfu svůj dluh splatila, a to v neobyčejně velkorysém stylu.

I přestože si x-golf do české kotliny hledal dlouhou cestu, je Česká republika první zemí na světě, kde se začal x-golf rozvíjet na institucionální a organizační úrovni. Důsledkem rostoucího počtu turnajů, zápasů i hráčů byla nutnost přesně definovat pravidla samotné hry i organizace soutěží. 23. ledna 2009 tak vznikla Česká asociace extrémního golfu (dále jen ČAEG) jakožto dobrovolné sportovní sdružení jednotlivců i klubů. Vytvořením pravidel hry, herního řádu a podporou rozvoje juniorských i seniorských kategorií se podařilo České republice přivést x-golf do rodiny světových sportů. :-)

WWW.CAEG.CZ