Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Moderní věda - poznatky, teorie, synergie oborů
XI_
Tento klub má sloužit jako místo pro diskuzi nad nejnovějšími objevy z oblasti moderních přírodních věd. Měl by být zdrojem relevantních odkazů na informace z oblasti různých, navzájem synergizujících oborů, jako je v současné době např. vysokoenergetická fyzika, nanotechnologie, kvantová fyzika, ale také astrobiologie, kosmologie, astrofyzika a mnoho dalších. Klade si za cíl sdružovat informace získané za pomoci rigorózních vědeckých postupů a zprostředkovávat možnost diskuze nad aktuálními vědeckými objevy z oblasti přírodních věd a nad jejich konkluzí s ostatními obory a již známými teoriemi. Vstup povolen všem, koho zajímá realita.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JOSEFDRUHY --- 18:43:14 17.10.2013
http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/n/n_316.doc - Co si podle Vl. Wagnera premier Rusnok neuvědomuje
R_U_SIRIOUS --- 21:36:19 14.10.2013
XI_: Docela rád bych se přidal. Leč první dva příspěvky a vcelku tři za více než rok mne děsí. Totiž, děsí mne spíše poznání, že o tohle téma nemá nikdo zájem.
XI_ --- 19:26:20 24.6.2012
Pokousel jsem se to zalozit urcite vice nez pred rokem, takze jsem ted prekvapeny, ze to z niceho nic proslo :) Ucelem mela byt diskuze o synergiich (tj. kombinacich) jednotivych modernich poznatku. Napriklad v nanoelektronice se dnes pomerne casto resi problemy, ktere nalezi spise do molekularni biologie, nebo i biologie. Pri simulovani mikrovlnnych obvodu jsou pak treba platne poznatky z teorie her a jinych necekanych disciplin.
Casto to pusobi spise problemy - obvykle to vypada tak, ze v problematice, kde se kloubi vice vednich oboru, nejsou v nich ve vsech vsichni tak zdatni, jak by "meli". Potom, kdyz se s problemem nekdo zabyva, tak jeho uspech v danem oboru zavisi na hloubce pochopeni problematiky kterou casto nikdy nestudoval.
No a ja jsem se tady v te diskuzi chtel zabyvat tim, jak tyto kombinace mohou pusobit prospesne, kdyz se toho clovek nezalekne a pokusi se poznatky ruznych oboru propojit.
Jak rikam, davno jsem na tento "projekt" zapomel, takze se omlouvam, ze to tady okamzite nezaplavim priklady. Brzy snad pridam nejake odkazy. Uvidime, mozna se nekdo prida k diskuzi ;)
FILTHY_SAD_EMO --- 21:51:05 16.6.2012
líbí se mi ty kydy nahoře.
Jen nechápu smysl.
A proč kydat o něčem, co je komplet obsaženo zde: http://www.sciencedirect.com/