Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Očkování - pro a proti
ZEGA
Tato diskuze má sloužit primárně pro rodiče a jejich zkušenosti s očkováním svých dětí. Vítáni jsou jak rodiče, kteří své děti očkují, tak neočkují, nebo pro rodiče, kteří žádají individuální přístup.

Prosím o diskuzi na úrovni!

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INK_FLO --- 15:32:15 12.5.2020
Ucelenej názor, mimo jednoduchou antivax paniku a zároveň nevyznívá moc příznivě ani pro očkování. Imho je to selhání i na straně vlády a doktorů - když hlavní epidemiolog Prymula bez jakýchkoliv důkazů začne svou covid kariéru absurdním prohlášením, že hranice se zavírají na 2 roky, tak si dovedu živě představit jak moc se obtěžují s tím u sebe na úřadu něco vysvětlovat. Jak moc přemýšlí nad potřebou tyhle věci komunikovat, pracovat na infokampaních, strategiích atd.. Autoritativní přístup jak za komoušů - prostě to tam píchneš a neřeš neptej se, hranice se zavírají hotovo, co je vám po nějakých důvodech. Já jsem velký epidemiolog, my jsme vláda a vy nás budete poslouchat. Oni si tím sami nadbíhají, svoji neochotou mluvit i o rizicích, mlžením a manipulováním atd. Když není oficiální vykladač pravdy schopen svoji pravdu prodat a vysvětlit, tak si jí lidi koupí od alternativního vykladače.

V téhle věci je to navíc hrozně polarizovaný a doktorům dnes může stačit, aby si někdo dovolil se zeptat, co a proč do dítěte píchají a už jste ve škatulce poblbaná antivax ezomatka. Že je těžký najít nějakej střed člověka co ho to zajímá, aniž by nebyl z jedné strany za antivaxera a z druhé strany za fanouška farmaček (přičemž argumentačních faulů a konfirmačních biasů se rády dopouští obě strany).

https://www.facebook.com/...-nebo-neočkovat-aneb-úvaha-pragmatika/10156905303873220/?hc_location=ufi
DREDKKA --- 13:35:14 23.3.2020
Vyhláška se seznamem následků povinného očkování, které stát uhradí bez dokazování, je na světě - Zdravotnický deník
https://www.zdravotnickydenik.cz/...ledku-povinneho-ockovani-ktere-stat-uhradi-bez-dokazovani-svete/
DRZEEF --- 14:25:57 16.1.2020
Rusti trolove /z Petrohradu/ akcelerovali dezinformacni kampan v ockovani, protoze to rozdeluje Zapadni spolecnost.
LADAVAZA --- 22:01:26 27.12.2019
GIA_: Neočkovala jsem rotaviry ani u jedné dcery. Starší skončila v cca 1,5 na Bulovce na infekčním poté, co jsme nebyli schopni zastavit zvracení a průjem a nastupující dehydrataci. Mladší to nějak už ustála. Je to časté onemocnění. Já se rozhodovala podle toho, že v ČR se tohle onemocnění dá vcelku dobře vyléčit a bez následků, je "jen" spojené s několika dny obtíží.
MAGGIE --- 21:26:51 27.12.2019
GIA_: moje maminka pracovala cely život na hygieně a tam jsou lidé až “úchylní”, co se vakcinace týče, a jak jsem byla překvapena, když mi zrovna u rotaviru říkali, ze je to blbost (je to několik let zpět, takže si už přesně nevybavuju důvod, ale bylo to, pokud si to správně pamatuju, cosi ve smyslu, ze je těch typu tolik, ze je to blbost)
TARI --- 21:04:39 27.12.2019
GIA_: má. Já tedy vedlejší účinky nezaregistrovala ani u jednoho z nich, nepíchá se to, takže to miminu nijak extra nevadí
na internetu se píše spousta věcí, co mají nějakou hodnotu. A taky spousta chujovin, omluvte mou klačtinu
GIA_ --- 20:27:14 27.12.2019
TARI:
DUNICAN: Takže myslíte, že to i v našich podmínkách má cenu? Četla jsem, že vakcíny mají hodně vedlejších účinků a hlavně, že nejsou 100%, fungují pouze na pár rotavirů, jak děti po nějakou dobu po užití vylučují vakcinační viry etc.. Každopádně na internetu se píše hodně věcí :D
DUNICAN --- 17:29:06 27.12.2019
ORIKA: no vakcina ti vzdycky jen snizi pravdepodobnost toho, ze se u tebe rozvine choroba a budes muset bejt hospitalizovana. Dalsi faktor pak muze bejt treba dobra rada od pediatra nebo moznost vzit si brufen, coz muze podporit ten preventivni efekt vakciny. Taky zdravotni stav ditete v dobe ockovani bude asi ovlivnovat imunogenicitu a tudiz ucinnost.
ORIKA --- 16:40:29 27.12.2019
DUNICAN: tak ale pokud necham dite naockovat, tak vakcina by mela byt ucinna bez ohledu na to na jakem kontinente se nachazim, ne? Kdyz je ockovano na rotaviry, tak by je nemelo chytit bez ohledu na (ne)dostupnost zdravotni pece, resp.by nemelo chytit ty kmeny, na ktere je ockovano.
VERCA_ZABA --- 15:33:28 27.12.2019
BALAENA: aha, to jsem nevěděla, děkuji za doplnění info