Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dřevo
GREGI
Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 8:58:23 21.10.2020
Co je tak špatný na tom když někdo navrhuje nekácet. alespoň do doby než MVEK: postaví a bude moci zpracovat své dřevo. BTW i to široké obvodové dřevo se dá roštípat na dlouhé špalky a dát do země jako sloupky na plot. Vydrží to fakt dost. Ale jen to obvodové dřevo.

Pro mě je strom svatej a pokud žije, dělám vše pro to abych ho kácet nemusel.
Lidi který přijdou a první co udělají je, že všechno vykácej "co kdyby" osobně nemusím. To. že nějakej strom je uvnitř načatej nic neznamená, takto může přežít několik lidských životů. Ale dendrologické posudky zainteresovaných firem znějí jasně, kvůli jakékoliv maličkosti. Možná mám vyhraněný názor, protože jsem se živil rizikovým kácením a viděl sem šílené zvěrstva, ale nemůžu si pomoct.

Často mi to přišlo jako kdybych přišel k doktorovi s tím že sem se říznul do prstu a on mě rovnou nechal "uspat".

MVEK --- 22:34:48 20.10.2020
PLAGUEDIL: Ano, i já jsem četl špatně, CUKI na mě asi zapůsobil podprahově, tak jsem byl přesvědčený, že se bavíme o tom, jestli mi to někdo porazí a ještě něco dá (na což jsem se už před časem předběžně ptal a dozvěděl, že ne).
??? --- 9:26:12 20.10.2020
???:
RESTINPEACE: Ja zatim fakt nic jinyho nez osmo nenasel no..Aby to melo alespon nejaky zakladni atesty..stacily dat dve vrstvy na velkej stul a pohoda..zakaznik to za mesic nereklamoval apod.

https://www.instagram.com/p/CFKCoFsja8X/

jedu proste podle amiku, kteri vyzkouseli oddies i rubio a 95% jich zustava u osma

https://www.instagram.com/p/CFAoRK2jrPu/

8Z4S --- 8:41:53 20.10.2020
MVEK: tak ještě já, cenu to nemá skoro žádnou, bud to pouzijes ty, nebo to darujes za odvoz a basu
PLAGUEDIL --- 8:21:30 20.10.2020
MVEK: odpovedeli ti 4 lidi a z toho jen jeden te premlouva aby se nekacelo, krom toho to je Cuki. Reakce je neadekvatni.
77WHITE --- 0:31:28 20.10.2020
ADAMH: my osmo pouzivali na exterierovej nabytek z teaku bez jedinyho problemu. vydrzelo mnoho, bezne dostupny a rozhodne nemenilo barvu dreva. Nicmene je to furt jen olej, rozhodne to nema nahradit nejakej tvrdej lak, rozhodovala kvalita a tvrdost dreva.
MVEK --- 23:43:37 19.10.2020
Já se omlouvám, ale já neřešil, jestli kácet, a kdo mi pokácí. Já řešil, co s výsledkem. Kácení mám už objednané, měl jsem tam i člověka z CHKO na posouzení. Fotka byla pro představu o dřeva, co z toho bude.

Tedy řeším hodnotu dřeva, které bude naporcované nakonec i na metrové kusy, nebo možná v některém případě na delší kládu. Pokud půjde dolů jen jeden, tak to nakonec zvládnu uskladnit na delší dobu, ale kdyby jich šlo víc, tak to bude horší.

Takže mě zajímalo, jak by mohl někdo ohodnotit už pokácený takovýto akát.
ADAMH --- 17:13:07 19.10.2020
Když uz jsme u toho osmo, dělal jsem teď 3 nátěry na zkušebním kousku a zdá se mě to dost měkké. Nehtem tam udělam viditelnou rýhu. Napadá mě jen, že jsem to nedostatečně zaleštil. Nebo to je běžné?
??? --- 15:25:28 19.10.2020
???: my sme roky pouzivali osmo... pak nas ale zacalo srat jak to chemicky smrdi.... ted pouzivame jen prirodni vceli vosk s primesi nejakych lnenych a dalsich oleju a tim si clovek muzu i mazat ruce:) pracuje se s tim hned jinak