Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dřevo
GREGI
Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MVEK --- 22:27:58 28.10.2020
Narážím na rozporuplné rady, jestli štípat dřevo čerstvé, nebo proschlé. Lidé mi říkají, že suché nerozštípu, internet mi říká, že třeba buk se má dělat mokrý, ale většina suchá. Jak tedy u akátu?

Řezat ale určitě mokré, že? Na suchém hodně brzy otupím řetěz, nebo ne? Jde mi o to, jestli i tenčí kusy, co bych pak ani už neštípal, mám radši všechny naporcovat na délku polínek, nebo klidně dvojnásobek, aby se lépe vyskládaly?
MVEK --- 19:42:18 27.10.2020
CUKI: Jj, je mi to jasné, že půda je nasáklá, ostatně pod nimi byla i jiná skladba plevele (skoro žádná). Proto to asi částečně nechám na přírodě a cíleně zkusím něco nasadit až opodál, až ten svah dočistím za roky. Ale stejně mám spíš políčeno na "plevely" typu šípková růže nebo bez černý apod.
PULKA --- 10:46:42 27.10.2020
GHOSTDOGG: Ok, díky, zkusím je obepsat.
GHOSTDOGG --- 8:07:42 27.10.2020
PULKA: V jakémkoli truhlářství, které dělá s masivem? Upevnění šuplíků by ti taky měli zvládnout udělat.
CUKI --- 22:39:47 26.10.2020
MVEK: Jasný chápu, jen jsem to nadhodil. Neznám situaci ani potřeby.
Ale bacha pokud se tam ty akáty nějakou dobu vyskytovali, budeš mít problém s dřevinami, které nemají rádi nitrofilní podmínky.
MVEK --- 21:19:40 26.10.2020
CUKI: Chápu, já také nerad zabíjím jakékoliv stromy a keře, a tak mám na zahradě nejméně dvacetimetrový cypřiš, který je starý tak 35 let a vytlačuje nás a už rozhodně nevypadá hezky, ale prostě tam zůstane, maximálně mu časem vyholím spodní dva metry větví, aby se vůbec kolem něj dalo projít.
A ovocné stromy v sadu mají skoro všechny přes tři desítky let (některé i půl století), ale dokud rodí aspoň něco a nerozpadnou se úplně, tak je nechávám.

Ale tady je holt riziko pádu na hospodářská stavení a zvířectvo sousedů a na cestu, takže to musí dolů, ostatně mi to doporučil i pán z CHKO, který se přijel podívat. A stejně ten svah potřebuji vykácet a osadit/nechat obrůst porostem, který nedosahuje víc jak tří, čtyř metrů, aby se ulevilo již notně zastíněným ovocným stromům a užitkové části zahrady. Nemluvě o tom, že v úzkém zalesněném údolí je toto zrovna jižní směr, který tedy v tomto období způsobí, že kolem domu není místo, kde by bylo slunce déle jak tři hodiny.
PULKA --- 18:19:06 26.10.2020
Neměl byste někdo tip, kde si nechat udělat dubovou desku na nohy výškově nastavitelného stolu?

Potřebuju ji trochu v atypu 118x70, nechat ji (asi - nechám si poradit) naolejovat a k tomu ideálně na stejným místě nechat vyrobit 3 nebo 4 šuplíky, klidně v kovovým rámu, který by šly přidělat zespoda na desku. Pokud to dává smysl, jinak to holt postavím pod to. Všechny kancelářský kontejnery jsou moc široký a myslím, že bych se tam pak už nevešla a bez šuplíků stůl nechci. Jsem z Prahy, takže pokud to nepojede přes půl republiky, tak super. Kolik by to tak mohlo stát? Na ceny spárovek jsem se dívala, ale nevím, kolik stojí práce, já na to bohužel nemám prostor a ani čas. Většina stolů má nahoře nějaký lamino, což mi přijde trochu škoda, když ty nohy mají nosnost nesmysl.
PLAGUEDIL --- 12:53:14 21.10.2020
CUKI: ja to jako zkusim. Predstav si ze prijdes do reznika a zeptas se kolik stoji tady ten kousek slaniny a obsluha ti rekne ze mas nadvahu a mel bys zrat salat protoze jeji tata a tata jejiho taty vypadali jako ty.
Tldr, ptal se na neco jineho.
DOKKTOR --- 12:48:39 21.10.2020
nevím, jestli tu meditujeme nad stejným obrázkem (dost o tom pochybuju teda), ale toto není strom, ale přerostlý plevel. a pokud to má zdravé kořeny, tak ano, znamená to, že to pravděpodobně ještě nějakou chvíli samo nespadne, ale taky to znamená, že do deseti let tam toho trifida má zpátky v plné kráse
CUKI --- 11:56:17 21.10.2020
PETER_PAN: Když jsem dělal rizikové kácení, mnohdy jsem se nabídnul, že to za stejnou cenu ořežu a vyvážu i když je to pro mě mnohem pracnější. V 99% případů jsem se setkal s nepochopením.

Jinak někdy to zachránit nejde a i když je strom nádherný, tak je menší zlo ho odstranit.

Ale na těch pozemcích pro stavbu si můžeš vyšvihnout za pár měsíců kde co. Stačí mít peníze. Ale ten strom ti tam do rána nevyroste i když budeš mít prachů jako Babiš!

Proto nechápu, jak někdo může bydlet v satelitech bez stromů. Dospělého stromu co dělá stín se tam majitelé nikdy nedočkají.