Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POROD DOMA příznivci vítáni
GIDDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANDELICEK_ANDY --- 21:44:13 28.6.2018
OT, můžu poprosit (tady nebo do zprávy) tip na pediatra z okresu Svitavy, Žďár n.S., Blansko, Havl.Brod, který přijme týdenního domorodce stále připojeného na pupečník? Pro kamarádku mimo NYX. Do budoucna diskuze o očkování a pod. Díky
ULO --- 22:40:36 14.6.2018
Ve Vrchlabí se mnou partner bydlel. A o utulnost se opravdu snažili. Personal byl taky báječný. Jenom ta paní doktorka stala za starou belu.

Jak jsem psala, jsem moc rada, že budu rodit tady. Zdá se mi, že to tu funguje dobře. Osobně znám jen pět rodiček (co rodily nedávno, takže si o tom chtějí ještě povídat) a zdá se mi, že se tu najde každý.

Dvě z těch pěti rodily císařem. Ta zmiňovaná maminka dvojčat měla nějaké předporodni komplikace, asi špatnou polohu, či něco tak, a byl ji císařský rez indikovan. Na plánovanou operaci nechtěla, tak čekali až se porod zahájí spontánně a pak ji teprve operovali. Eve si pochvalovala, jak krasne skolili tatínka v péči o dvojčata. Včetně zavádění žaludeční sondy. Vyhřívaná lůžka měli u sebe na pokoji. Dostali i nabídku, po stabilizaci dvojčat, že jim lůžka půjčí na par dni domu. Tam se jim ale nevešla, tak zůstali v nemocnici o týden dyl.

Druhy císařský rez byl v podstatě na vyžádání. Češka po dvou sekcích nabízeny přirozený porod (s indikaci pro nemocnici) odmítla.

Další dva porody byly v nemocnici. Jeden indikovan nadváhou, paní domluvili, že je domácí porod nebezpečný a že porodní asistentka nechce riskovat.

Druhy byl v porodnici spíš ze zvyku. Emina maminka si neuměla představit rodit za přítomnosti syna. Navíc zvykla z vlasti, ze se rodí v porodnici. Porod byl ambulantní.

Poslední známá je, podle mě, nejvíc WTF. Rodila doma. Sama. Prý to porodní asistentka nestihla, ale to už “nestihla” u předchozích dvou porodu. Naštěstí bylo všechno v pořádku. Takže ji nikdo nedělal žádné problémy s vystavením rodného listu. Zdejší způsob ji přišel moc zpoutan konvencemi ;))
KAI --- 21:54:35 14.6.2018
To je pro nás jak z jiné planety :/
TABBY --- 21:13:54 14.6.2018
ULO: "samozrejme" :-)
ULO --- 21:12:21 14.6.2018
Porody jsou většinou ambulantní, ale pokud rodicka chce, může si zaplatit i pobyt. Známí byli v nemocnici dyl, kvuli nízké porodní váze dvojčat, a na pokoji bylo samozřejmě i lůžko pro otce.
ULO --- 21:05:29 14.6.2018
Ony ty porodnice jsou spis porodní domy. Pokud není lékařská indikace, tak žena rodí se svoji porodní asistentkou, která ji vedla těhotenství (když PA stihne dorazit včas). Lékařský personal tedy vůbec nemusí vidět. Porodní místnosti (já se tedy byla podívat jen v nejbližší nemocnici) vypadala asi jako hodně prostorný hotelový pokoj s polohovatelnou posteli. Tím chci říct, že tam byl nabytek, křesílka, lampicky a takové ty věci, které dělají útulno. V pokoji byla i porodní vana a nějaké ty žbrlny a podobné legracky. Lékařské vybavení vidět nebylo. Porodní sál pro případ komplikaci byl ve stejném patře.

PROMETHEA --- 20:01:26 14.6.2018
ULO: a kdo by oficialne mohl rodit doma, ale nechtel, ma moznost treba porodniho domu?
Vim, ze tu nekdo psal, ze kdo chce do porodnice, musi si pobyt/porod tam uhradit sam, ale zajima me, jestli existuje nejaky mezikrok...??
ULO --- 12:34:26 14.6.2018
Takže obsah balíčku:
2xporodnicke kalhotky a dvoje balení vložek
3baleni různých Hydrofobních kompresních čtverečků
Svorka na pupecnik
3xrukavice
1xPorodnická podložka 70x180cm
8xpodlozky 60x60cm
2xNepropustná podložka 90x180cm
Vata
Líh
Antibakterialni gel
A jako dárek textilní žirafa a ručník se zirafou. A k tomu popis obsahu a použití jednotlivých jeho položek.
ULO --- 22:09:21 13.6.2018
To se budu muset mrknout, ale jsou tam věci jako Kompresní polštářky, svorka na pupeční šňůru, rukavice, nepromovava podložka na matraci.
KAI --- 20:19:22 13.6.2018
ULO: to je takova pecka!