Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká i zahraniční psychiatrická léčba
POA
Diskuse na téma psychiatrická léčba, okrajově i psychologická pomoc. Zkušenosti pacientů či rodinných příslušníků, známých s léčbou, hodnocení jednotlivých zdravotnických zařízení, oddělení, lékařů. Pozitivní i vedlejší účinky léčby. Alternativní či podpůrná léčba, případně pracovní terapie, arteterapie a pod.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAMAR --- 20:29:23 2.4.2017
PETR_: to neni otazka na psychiatra ale na psychologa. vyzadej si novy znalecky posudek.
PETR_ --- 11:40:12 19.2.2017
Ahoj! Potřeboval bych pomoc. Pomoc čistě "papírovou". Chci se totiž podílet na výchově svých dětí... mamka dětí se rozhodla se se mnou soudit... znalkyně prohlásila, že mám poruchu osobnosti a že jsou tím výrazně sníženy moje výchovné schopnosti.

Nejen, že chci být s dětma, ale taky jsem přesvědčený, že žádnou poruchu osobnosti nemám - ani náhodou. Tak mne napadlo, že reálnou možností, jak se podivnému posudku bránit, je získat potvrzení psychologa nebo psychiatra, že není pravděpodobné, že PO trpím.

Sám se možností, že bych PO měl, nijak nezanáším, takže z mého pohledu jde hlavně o to razítko. Jsem ale ochotný se podrobit libovolným testům a diagnostickým rozhovorům, pokud by to k udělení razítka bylo nezbytné. Mohu poskytnout výsledky MMPI-2 z toho posudku (žádné zvýšení základních klinických škál, zvýšené K a S jako snaha po pozitivní sebeprezentaci a odrážející zdravý, pozitivní pohled na sebe a stálost v osobnostní struktuře v čase, víru v lidské dobro (to je všem lidem okolo Rainbow Gathering asi společné, ale to z nás nedělá psychopaty) nebo transkript TAT odpovědí. Diagnózu znalkyně stanovila po pohovoru o mém životě (nic chorobného tam nebylo), TAT, MMPI-2 a na základě mého vystupování (měla pocit, že se snažím vystupovat přehnaně pozitivně a přehnaně harmonicky).

Docela to spěchá. Kdo máte nějaký nápad nebo znáte fajn psychologa či psychiatra, napište mi prosím na mam.radost@gmail.com - děkuju moc!!!! Petr
POA --- 12:40:48 21.4.2015
LILY: když přijde na věc, já se s nikým už nepářu. Pokud někdo vyhrožuje žalobou, já na něj klidně tu žalobu podám opravdu, pokud by byl důvod.
LILY --- 15:33:20 20.4.2015
POA: někdo z mých blízkých. A jak se to stalo, to raději říkat nebudu, nebo mi bude nejmenované id místo přání upřímné soustrasti vyhrožovat žalobou, o což nikterak nestojím.
POA --- 21:17:38 18.4.2015
mně se stala zajímavá věc, bylo mi zle, dusila jsem se kašlem, volala jsme záchranku. Mám diagnozu také a dobrého ošetřujícího lékaře. Záchranka mě odvezla na internu, plno vyšetření. Všechno vyšlo, že jsem zdravá. Tak šup sanitkou do jinýho špitálu, krizové oddělení, dlouhá debata a oddělení 23. Dlouhá debata, lůžko, spánek !!!! A já se ráno probudila, rozcvička, snídaně, komunita, super. Pak si mě zavolali lékaři a mně teprve došlo, že jsem na uzavřeném oddělení !!! Vzala jsem pilulky, odmítla odběr krve a prý, to musíte hned pryč, bez odběru krve tady nesmíte zůstat. pro mne šok, ale podepsala jsem negativní reverz a jsem doma
POA --- 21:12:18 18.4.2015
LILY: kdo je po smrti a jak se to stalo?

Nestíhám číst všechno
POA --- 21:08:10 18.4.2015
varování všem, zvláště pak v tuhle chvíli KOCOURMIKES: jestli v tomhle klubu někdo o druhém bude psát¨, že je psychopat, jkedno varování, druhé už bude důraznější, poté možná blokace a další může následovat

Pokud máte vy co sem chodíte jiný názor, prosím o vyjádření

Kdo jsi KOCOURMIKES¨, že vynášíš takové soudy?
LILY --- 15:56:44 13.4.2015
SHEALA: díky za info, ale můj původní dotaz před tou lehce plevelnou diskuzí se zastánkyní práv lékařů směřoval trochu jinam.
Krom toho je to už stejně jedno, neb už je po smrti.
SHEALA --- 20:39:33 11.4.2015
Lily, je možná kombinace domácí péče + osobní asistence + respitní péče. Tématem jak si k tomuhle vyběhat příspěvek na péči se zabývá skupina https://www.facebook.com/groups/188022441217870/?fref=ts ale není to jednoduchý, a o případnou podporu jako pečujícího si možno říct zde: https://www.facebook.com/groups/203327503156600/?fref=ts mimo jiné je tam psycholožka, co na tohle téma dělala diplomku...