Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Otcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
IJACZEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SINSEMILLA --- 13:34:32 22.3.2018
odkročím od sedaček a vrátím se k programování a vůbec gramotnosti ohledně počítačů (nejen) u dětí. dělám na projektu, který v jedné části připravuje materiály pro změny RVP (rámcových vzdělávacích plánů) ohledně informatiky od mateřských školek až po konec střední školy. my v druhé části řešíme popularizaci tématu. rozjeli jsme FB, na web se ještě čeká, vizuál je v přípravě, takže teď je to taková před verze, ale kdybyste někdo chtěl články, tipy na akce v této oblasti a máte FB, tak neváhejte sledovat: https://www.facebook.com/iMysleni/

(pardon za spam, ale je to podle mě pro dobrou věc)
NARVAH --- 15:23:50 21.3.2018
todle se mi líbí - místo sedačky na lano za auto: https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=f4BYZuqP_7w
??? --- 7:30:51 21.3.2018
PAN_SPRCHA: My treba podvozek s adaptery na vajicko pouzivame dost, mnohem vic, nez jsem si pri koupi myslela. Je to super, kdyz jedu na nakup nebo proste parkuju dal od ciloveho mista a tahat v ruce nejakych 13 kg (dite+vajicko) na cestu 500m+ me fakt nebavi.
??? --- 1:52:32 21.3.2018
???: Ja bych tohle uvitala. Autosedacka se mi vzdy blbe nosila a jak dite rostlo a zvysovala se vaha, bylo to horsi a horsi. Takze pokud by byla autosedacka pojizdna a nemusela ji tahat na ruce, koupila bych ji si, jen dalsi planovany potomek v planu neni.
??? --- 12:26:13 19.3.2018
PAN_SPRCHA: no to mě právě zajímá, jestli tuhle zkušenost už někdo neudělal. U tohohle je blbý, že se nemám kam jít podívat, jak to vypadá. Ty kolečka se mi taky moc nezdaj. Samo kdybychom to nakonec pořídili, tak poreferuju.

(Jinak na oddělený téma špíny [nejen] na sedačkách -- co vygenerujou odrostlejší děti, stejně máloco překoná...)
PAN_SPRCHA --- 12:16:56 19.3.2018
???: tak poreferuj jaký to je. mi tam přijde že nevýhody (špína v autě na sedačkách,žádný pérování tzn. žádný kostky, zámková dlažba) převáží tu jedinou výhodu nevození podvozku v kufru.
??? --- 11:19:08 19.3.2018
koukám debata se pěkně rozjíždí, tak za sebe jenom doplnim, že víme úplně přesně, kam s tim budeme jezdit, jak, do jaký školky, do jakejch jeslí, no a v neposlední řadě nejde ani tak o mě, já můžu sedačku s dítětem nosit, kam budu chtít, ale chce to manželka, která s tim dítětem během prvních měsíců, kdy to bude relevantní, stráví víc času. Stejn jako já :-] má za sebou zkušenosti se dvěma našima staršíma dětma, takže když přijde s tim, že se jí zdá, že zrovna tohle by jí to usnadnilo, nebudu jí vykládat, že o tom ví hovno a ať tu sedačku radši nosí, až bude vyzvedávat starší děti ze školy.
INUSHKA --- 11:19:04 19.3.2018
PAN_SPRCHA: Tak to snad záleží na režimu konkrétní rodiny. Já třeba vajíčko na podvozku využívala a využívám dost často. V situacích zmíněných níže, ale třeba i tak, že jsem jela někam, kde bylo v plánu dítě vyndat (na návštěvu, do herny...), jela jsem tam MHD a zpět nás nabíral muž autem.
??? --- 11:12:48 19.3.2018
PAN_SPRCHA: dík za komentář, neptám se proto, že bych nevěděl, jak zacházet s dítětem v autosedačce. Ptám se proto, že bych rád věděl, jestli ta inzerovaná věc dělá, co o ní tvrděj, že dělá, nebo jestli má nějaký nedostatky.

(Reálně spíš skončíme u nějaký klasický sedačky, ke který se dá pořídit vícero základen. V minulosti se mi celkem osvědčilo Chicco Trio, vajíčko zůstávalo s dítětem, manželka i já jsme měli v autě základnu, plus vajíčko se právě dalo hodit na podvozek, to jsme používali dost, naopak sporťák prakticky vůbec, o korbě / vaničce ani nemluvě, tam se mi dítě vešlo asi 3 měsíce... Každopádně to Trio už nemám a znova pořizovat asi ani nebudu, bylo s podivem, že to vydrželo i rok se druhým dítětem.)
PAN_SPRCHA --- 10:57:45 19.3.2018
BALAENA: ano, za předpokladu, že se stane A+B+C+D najednou, tak se ti to může hodit. To je právě ta velká chyba při plánování, takhle jsme nakoupili hromady zbytečností co se hodí v tak omezeným počtu případů ,že skončily někde u babičky aby nezabíraly místo doma.

přesně tyhle případy, jak často člověk potřebuje na poštu+jede tam autem+pošta je bezbariérová+není velká zima aby stejně dítě nějak neodstrojoval a pošta je od parkování tak daleko aby člověk ty kolečka vůbec vyndával a neodnesl tam dítě prostě v ruce.
to samé školka, tam se v naprosté většině dá parkovat někde hodně blízko, třeba u nás bych ty kolečka ani nevyndával, prostě jenom dojdu do šatny, položím vajíčko na lavici a vyzvednu starší. Nevím jak by mi to ty kolečka ulehčily, kromě toho, že to drncání asi dítě probudí spíš, než když ji prostě odnesu spící v ruce.
kdybych musel parkovat, dva bloky od školky, hodilo by se to, ale kolik takových školek je?