Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Negativní vliv seriálů a telenovel na lidské vědomí
HUNNY
Který seriál vám přijde nejstupidnější? U kterého jste se tloukly dohlavy a nevěřícně kroutili hlavou? Který seriál by se měl zakázat, že ohrožuje lidskou přirozenost? .....
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OLYFKA --- 23:07:42 11.11.2015
Watch Series Online for free, Full episodes - Watch Series
http://thewatchseries.to/
na vlastni nebezpeci.
BRT --- 6:16:36 19.8.2013
Zajímavý příspěvek a komentář k filmu filmů poslení doby Max Igan – Trance-Formation
TRANS-FORMATION? Člověk ztratil řeč lásky a Vesmíru! - | Albert Smart & Delicates
http://www.albert-sd.cz/trans-formation-clovek-ztratil-rec-lasky-a-vesmiru/
BAMBULA --- 10:44:57 5.3.2011
THOMASMORTA: ahoj, díky, přečtu si to. ono obecně u těch seriálů jde asi stejně nejvíc o to, co v tom kdo hledá. pozorovatel prostě vidí, co vidět chce a co nechce to přehlíží. mně se dexter líbí a na druhou stranu mám zásadní výhrady proti věcem jako velmi křehké vztahy atp. a třeba tohle http://www.dominikamyslivcova.cz/fot/ je něco, co mi přijde daleko, daleko odpornější a nelidštější než sebekrvavější seriál, co jsem kdy viděl. bez legrace nad tímhle jsem ochoten uvažovat, že by se podobné výplody prostě měly trestně stíhat. to je panečku hnus vysokého kalibru, nabáda mladé lidi, aby byli jako vypatlní roboti na nakupování. navíc je to z pohledu naší knzumní společnosti zřejmě daleko tolerovatelnější, než diskutovaný dexter. hrůza a děs.
THOMASMORTA --- 8:59:42 5.3.2011
BAMBULA+BAMBULA: Moc se díváš na televizi:-)))) Přečti si tohle: http://www.uloz.to/4830038/koukolik-vzpoura-deprivantu-pdf Pokud se bavíme o vrazích, pak ano, liší se od nás především tím, že někoho zabili. Ale ne všichni vrazi jsou psychopati či sociopati. A ti jsou od "normálního" člověka biologicky opravdu odlišní, mohu-li věřit přednímu českému neurologovi. A to, že se sociopatie může projevit až v výrazně pokročilém věku neznamená, žejsou sociopati úplně všichni (ovšem, pokud dojde ke "správnému" poškození mozku, tak se poměrně vysoký stupeň patologického chování může objevit asi u kohokoliv).
BAMBULA --- 0:00:22 5.3.2011
MAJDALENKA: viz můj komentář k HUNNY. svého času jsem koukal na video sérii "masoví vrazi mezi námi". je to docela poučné. byla to taková série dokumentárních filmů mapujících život známých sériových vrahů. často od jejich dětství až do dospělosti. pochopitelně člověk musí celou tuhle tématiku zvládat posadit do správné paralely a nebrat to jako šílené násilí ale jako výpovědi o lidech a jejich osudech. každý z nás se liší od vrha jen tím, že ještě nikdy nikoho nezabil. jinak prožíváme určitě hodně podobných emocí a když o nich budeme vědět více, tak nám to možná umožní s nimi lépe pracovat. navíc obecně, co jsem viděl, tak příčinou takového chování je vždycky okolí, tedy my, zatím ne-vrazi. někdy je to emocionální chlad rodiny, někdy naopak přílišná vazba synů na matky, někdy zase skrývaná homosexualita nebo šikana od okolí. velice často v ranném dětství. zavírat oči před tím je trochu nerozumné. každý rodič si myslí, že jeho dítě nikdy nebude nějakým psychopatem, ale evidentně se něktří rodiče mýlí a mně zajímá především ten rozdíl - v čem jsou vrazi jiní než my ostatní? co je tím zlomovým bodem, kdy člověk přejde o myšlenky k činu? je paradoxní, že naše společnost ještě stále oslavuje vojáky a např. i vrcholové manažery, kteří leckdy psychicky týrají své okolí i podřízené. i mezi známými herci bys našla řadu magorů (Werich, Sovák, Menšík, Burian, ...), se kterými život není žádné peříčko a rozhodně by je v rodině nechtěl mít leckdo z nás.
BAMBULA --- 23:41:28 4.3.2011
HUNNY: nemyslim si, že by dexter byl primárně o utrpení a násilí. přijde mi to jako dost slušně zpracovaný drama a zároveň taková psychologická sonda do myšlenek vraha. a zároveň je tam ještě jenda rovina, "nenormální" člověk, sociopat, se postupně stává sociálním díky vlivu jeho blízkých. hodně lidí dnes trpí "odcizením", mají pocit, že do naší společnosti tak nějak nepasují, nepatří, mají strach, nebo jsou přesvědčeni, že je tak i ostatní vidí. v dexterovi je ukázáno, že každý vidí ty druhé svým vlastním pohledem - na dexterovi nikdo z jeho kolegů/blízkých nepozná, že je vrah a to nejspíš jen proto, že ho tak vidět nechce. zároveň dexter, i když si je vědom svojí krvelačnosti, snaží se ukájet na lidech, kteří pro jsou pro společnost přítěží, takže ačkoliv masový vrah, prakticky se snaží vyrovnat s prožitým traumatem a to v určitém smyslu společensky tolerovatelnou cestou. dexter ztělesňuje naději, že ať si člověk připadá jako sebevětší mimoň, že cosi lidského v něm stále je a jde jen o to to najít a dostat na povrch. já bych to nezatracoval, mně připomíná trochu hannibala lectera, zajímá mě, jak se takoví lidé cítí a co je vede k jejich činům. v různé míře všichni ubližujeme lidem kolem sebe, všichni jsme monstra, všichni máme své démony. dexter a hannibal nám ale ukazují, že tam, někde dole, jsme pořád lidé a že nemá cenu se toho lidství v nás vzdát protože po něm vlastně podvědomě toužíme. a také to může někomu pomoci chápat motivace jiných lidí, kteří ublížili právě jemu. ve skutečnosti se může jednat jen o vyděšené lidi kopající kolem sebe ze strachu aby jim někdo neublížil i když se zdá, že prakticky postrádají svědomí a sociální měřítka. to je jen taková vystavěná zeď, za kterou oni sami sebe nepustí. proč by se jinak dexter vůbec snažil žít mezi lidmi, předstírat emoce a pocit kdyby ve skutečnosti nechtěl být jako všichni ostatní?
HUNNY --- 21:20:43 12.1.2011
Lidi se podle mě rádi dívaj na utrpení a násilí. Takže co přijde po dextrovi to nechci vidět ....
THOMASMORTA --- 15:38:37 12.1.2011
MAJDALENKA: Důležité je, že je to vrah, který loví vrahy - to znamená, že lidé jsou pohnuti jeho osudem (chudáček nedokáže cítit emoce) a zároveň ho považují za pořádného chlapáka, který se nebojí to nandat těm skutečným hajzlům (jsou v tom prvky superhdinských komiksových postav, které své nezákonné chování také schovávali za službu lidu a vlastně až v posledních desetiletích začali uvažovat o tom, že pro ně také platí zákony).
Jinak - už tu byl kanibal-gentleman alias Hannibal Lector, což je v podstatě stejný model. I když je otázka, jestli byl Lector psychopat...
Můžeš vystavit seriál na jakékoliv zrůdě, ale podmínkou je, že musí útočit na potřebu zachovat druh, tedy, že musí přinášet pozitivní efekt pro společnost. Ještě by asi prošel sexuální násilník, který by brutálně znásilňoval osvobozené sexuální násilníky... Ale s praktikujícícho pedofila těžko uděláš pozitivní osobu. Navíc, pedofilie je pořád částečně tabu: společnost chce vidět pedofily jednoznačně negativně... Ten by neprošel jako hlavní postava (dříve či později by někdo zastavil vysílání, kdyby se to realizovalo).
MAJDALENKA --- 15:17:24 12.1.2011
THOMASMORTA: no tak pořádnej záporňák je nutnost každýho příběhu, to máš pravdu. jenže tady už se hodně přitvrdilo - je to sériový vrah a psychopat (tzn. nejenom sociopat jako J.R. a Alexis), kterej vůbec neprožívá emoce a neustále se přetvařuje, aby se skryl. a své vraždy odůvodňuje....to se ti lidé ztotožňují s tím, že taky nemají rádi další lidi? že jsou taky divní? nebo že jsou taky psychopati, co předstírají?
si tak říkám co bude dál - seriál o sexuálním násilníkovi? nebo o pedofilovi?
THOMASMORTA --- 15:04:05 12.1.2011
MAJDALENKA: To trvá už od J.R. z Dallasu... A dynastie bez Alexis by také skončila po pilotním dílu.