Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Gramatyka a stilystyka – krasna a spisovna cestina nejen na netu
ASHRAK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STANDIMIR --- 0:14:31 30.3.2004
pjekná gramatyka :o)) a vopsach taki víbornej :o))
KFF --- 15:09:33 29.3.2004
Jejda:)))
LAAVENDER --- 13:35:32 29.3.2004
tak tohle me totalne dostalo...at uz o to, kdy chvilema pise bez diakritiky a hlavne o tu gramatiku y/i, s/z atp.

jak já chápu rozdíly takhle - jednoduše zpět ke kořenům civilizace :)- klasická teorie jednoduchá, ale pro mne dost dobra -
chlapík - lovec
žena - zberac plodů


chlapík - dokáže sledovat svůj cíl i když se mu pohybuje a je zvyklej řešit jednoduše a rychle, protoze mu nic jiného nezbývá, má prioritu kterou je jeho cíl a dokud nedokáže to co chtěl bude na tom stále pracovat. Ztráta cíle znamená neůspěch který nůže znamenat hlad pro něj, ale i jeho ženu a rodinu. (z tohodle si myslím maličko pramení mužské EGO - já to prostě dokážu (cíl) ). Neúspěsný lov - chlapík, si sedne zapřenýšlí si sám nad chybou, kterou udělal a jde domu s tim ze to zítra vylepší.

žena - má keř, který musí vyzbírat, nebo kůži kterou musí vydělat - takze si sedne a v klidu začne pracovat a má čas na to všecno si promejšlet od své práce si může kdykoliv oddechnout nebo jít dělat neco jiného, protože kůže, nebo keř jí neuteče a pokud uteče stále je spousta jiných věcí na práci, a je zvyklá a vyhovuje jí to, že se vrátí muž a přinese něco k jídlu. Ale muž se dlouho nevrací a jí je to divný, má strach a zacne premyslet. Nez se muž vrátí má spoustu věcí, ke zdělení. Muz se vrátí a zena mu to vsechno chce rict a chce se ho zeptat co vsechno videl a zazil, protoze má pocit ze to ten chlapik musel vsechno vnímat, protoze ona to své okolí neustále vnima a sleduje jestli neco nevyskoci ze krovi, jestli jsou deti v dohledu atd...


no a problem je na strese - chlapik nic moc nevnímal, jenom cíl -> to zena proste nechápe -> chlapík jí popíše srnce kterého sledoval, protoze nic jineho v tu chvíli nebylo -> zena se zeptá jestli tam na upatí stále rostou ty keře s velkými plody (protoze o tom premyslela celý den) -> chlapík nechápe -> nedokáže odpovědět (nastupuje jeho EGO) -> nechce přiznat ze to neví -> komunikace vázne a ...

Dneska to prej uz tak nejni. Podle miho je. Ty desetitisíce let v praveku se jen tak nevymažou pár tisíc, let jakési civilizace :).
SVETLO --- 19:43:24 26.3.2004
tohle je taky celkem kreativni:

cywe, ja neviim ja maam z toho filmu takovej zvlaastnii pocit. Nestihal jsem u toho, to se musii nechat, moc takovejch filmuu neni.
SVETLO --- 17:20:24 25.3.2004
:o)))) to je nadherny
MUFF --- 15:42:36 25.3.2004
kff: huh, ten se s tim nemaze ;o
LAAVENDER --- 11:20:37 25.3.2004
KFF: tohle by mi mohlo klidne zpusobit infarkt.)))
KFF --- 10:33:33 25.3.2004
Toto je taky z jednoho mistniho auditka:

"vim nejmíň vo t¨řech barmanech který jsou zaprví dredatý i když na tom vůbec nezáleží, ale aspoň se vyznaj v reggae atd, jsou příjemný vysmátý atd......nabýzel jsem mu je jelikož jeden z nich jsem já, ale von to ví tohle jsou mí známí a nemaj kde makat výš co, když je tam šéf tak tam vždycky hraje regečko, vypadne a ty slečny si tam hned pouštěj píčovinky co fakt zhulenej poslouchat nejde. No ale když už jsem slišel tolik názorů tak si snim pokecam, jinak rychle skrachuje!!!"
NAILER --- 18:50:59 24.3.2004
DECIN!

V Crystalu vždy nebylo nikdy zapomenuto...
NAILER --- 17:30:09 24.3.2004
PLZEEEEEEEEEEEN!

hned tu mám jeden technicsovo gramec SL1200 MK2 za 17tisíc bez přenosek (jehel) a za 18tis. se dvěmy jehlamy Ortofon "Concorde"