Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Gramatyka a stilystyka – krasna a spisovna cestina nejen na netu
ASHRAK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SILENT --- 14:12:09 21.6.2011
JAGA: co na "jsem tomu rád" nejde? byt rad za neco bude mozna analogie s byt vdecny za neco, ovsem takova novinka to zas neni. bud rada za kazdou novou formulaci ;)
JAGA --- 12:17:45 21.6.2011
To jsem netušila, že s tím přestali...
Chci se zeptat, co si myslíte o vazbě "jsem za to rád". Rozbujela se v posledních letech, něčím mě štve, ale nevím čím a jestli jsem "v právu". Ono by se mělo říkat "jsem tomu rád", což evidentně nejde... tak prostě nevím.
TYKVE --- 11:05:24 8.6.2011
nechci tu zas vést monolog, ale pořád se nemůžu vyrovnat s tím, že UJČ zrušil internetovou jazykovou poradnu. myslím, že je to škoda, protože ta poptávka je dost velká. A kontakt jazykozpytců s dotazovateli, myslím, k něčemu je (ale to je vlastně otázka).. Sice chápu, že byli zavaleni emaily.(a údajně pak neměli čas na nic jiného).. ale říkala jsem si, že kdyby cítili, že mají nějakou konkurenci - začli by žárlit:) A zase by něco podnikli...a jediná služba (kterou jsem objevila), na kterou podle mě lidi občas zašlou nějaký ten jazykový dotaz - je http://www.ptejteseknihovny.cz/ ... je otázka , jestli je to pro ucj nějaká konkurence, asi ne...Nechci z ujc dělat nějaký podnik (ani nechci činnost ujc ztotožnovat pouze s činností jazykové poradny), ale mohli ty internetový dotazy nějak šikovně zpoplatnit (dotazovatel by musel zaslat sms - třeba deset kč), tím by třeba eliminovaly zbytečné dotazy, případně by se "zaptatil", ten člověk, který odpovědí tráví čas.. Jinak abych ústavu nekřivdila - rozšířili telefonické hodiny jazykové poradny, budují příručku.. no.. Já nevím.
TYKVE --- 23:14:35 24.5.2011
není tu náhodou někdo, kdo se zajímá o výuku čj a literatury na sš? kdyžtak do pošty, dík.
TYKVE --- 8:44:36 9.5.2011
myslím, že časopisy. už ani nemaj zájem to otiskovat..
SILENT --- 1:09:35 9.5.2011
THOMASMORTA: ono se to trosku generacne promenuje, ale vasne jsou jiste obdivuhodne :)

TYKVE: ja o jeho kvalitach nepochybuju :)
THOMASMORTA --- 23:53:05 8.5.2011
SILENT: Myslíš tu diskusi o spisovném jazyce, co se zhruba s dvacetiletou periodou vrací s téměř nezměněným argumenty na obou stranách barikády? Alespoň mně to tak přišlo, když jsem si ji pročítal, ale je to tak půl roku. Ale obdivuji je, že když se o něčem začnou po dvaceti letech hádat znovu, tak do toho jdou se stejnou vášní jako před tím.
TYKVE --- 22:30:04 8.5.2011
SILENT: nojo, prostě.. dokud neumíš čárky.. nebudeme se s tebou bavit:) ... ale jinak je Adam bezvadnej..
SILENT --- 21:17:31 8.5.2011
TYKVE: on ty carky rad opravuje leckomu ;)
SILENT --- 21:17:04 8.5.2011
MALKE: ale to ano, on rika i proc, jen jim casto vytyka, ze k urcitemu nazoru nemaji potrebnou oporu v datech, ale sam ji take nema, ac rovnou zaujima opacne stanovisko. tedy nerika - pochybuji, ze to je, jak rikate, protoze to nemate podlozene, ale rika - je to opacne, nez rikate, protoze to nemate podlozene, ale sam nema podlozeny ten opak. ale to je asi fuk, je zabavne tu diskuzi obcas pozorovat :)