Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
NATASHA
Víte, kde se koná zajímavá akce, výstava, koncert, kino, divadlo, autorské čtení...?
Nenechávejte si to pro sebe!

Na nástěnce najdete linky na kulturní přehledy, literární kavárny, divadla a další zajímavá místa.

A jedna organizační: Klub je oznamovací, ne chatovací, takže vítány jsou recenze na proběhnuvší akce a oznámení akcí nadcházejících, případně účelné domlouvání společné návštěvy té či oné akce, ale poznámky na téma "Jééé, to je škoda, zase nemůžu!" prosím omezte :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CHRONOS --- 11:35:16 9.9.2012
Pozvánka na výstavu objektů/sítí Václava Krůčka v Galerii NoD a obrazů Chronos v Café NoD od 10.9 -9.10.
Vernisáž 11.9. od 19 hod.

Ad
http://nod.roxy.cz/program?id=344

V
http://nod.roxy.cz/program?id=331
FUNG --- 7:31:59 7.9.2012
Připomínm, že se blíží den premiéry, již v úterý 11.9., 18:00 hod., Na Výtoni 2 - Rodinné Divadlo - Dvojhra
[http://divadlo.siknese.cz/wp-content/uploads/2012/08/rodinne_divadlo_A5.jpeg]
WENOUSH --- 0:22:10 6.9.2012
ZBORA --- 19:23:02 5.9.2012
ŘÍJNOVÉ AKCE V DOMĚ ČTENÍ
Dům čtení
Ruská 192, Praha 10
tel.: 272 736 457 Není-li uvedeno jinak, vstup na všechny akce zdarma

3. října 18:00 Václav Kahuda, čtení z připravovaného románu
Jedna z událostí literárního podzimu, čtení romanopisce Václava Kahudy, který se po úspěších s romány Houština a Proudy na několik let odmlčel a nyní dokončuje svůj nový román, ze kterého bude premiérově číst právě v Domě čtení.

4. října 18:00 Ulice: veřejný prostor
Veřejné prostory měst jako náměstí, parky a ulice stále častěji ztrácejí svou funkci pro setkávání a lidé jsou z nich stále častěji vytlačováni – ať už hustým automobilovým provozem, uzavřenými společenstvími nebo třeba novými nákupními centry. Panelové diskuse o osudu pražského veřejného prostoru a o tom, proč je potřeba bojovat o jeho zachování, se zúčastní sociální ekolog Arnošt Novák, sociální geograf Tomáš Brabec či sociální geografka Michaela Pixová.

5. října 14:00 Méďa Tulák
Méďa Tulák se při svém putování podíval až do dalekých krajů, kde rostou kokosové palmy, po kterých šplhají opice a kde vládnou moudří sloní králové. Jeden takový král si Méďu pozval, aby mu vyprávěl svůj příběh.

10. října 18:00 Radka Denemarková a Tomáš Zmeškal opět v Domě čtení
Tentokrát naši patroni budou diskutovat o současné literatuře v zahraničí, o zahraničních literárních festivalech, ze kterých mají oba bohaté zkušenosti, a též budou hovořit o rozdílech ve vnímání literatury u nás a za hranicemi.

11. října 18:00 Večer nakladatelství Dauphin
Jedno z předních nakladatelství, které se kromě velmi širokého záběru: od specifických kuchařek po náročnou prózu, soustřeďuje, jako jedno z mála v České republice, na vydávání současné české a překladové poezie. O knižních titulech a chodu nakladatelství pohovoří jeho šéfredaktor Daniel Podhradský a jeho hosté.

17. října 18:00 Čtenářův rádce: Červená knihovna – historie a současnost
Tradiční pořad Domu čtení představí Stefana Segiho a Markétu Holanovou, oba jsou pracovníky Ústavu české literatury na Akademii věd, kteří pohovoří o vývoji červené knihovny od minulosti po dnešek. Nepůjde však o vědeckou přednášku, ale o zábavně naučný ponor do historie žánru s množstvím zajímavých knižních tipů.

18. října 18:00 Pohyb městskou krajinou: městské hry, parkour a urbex
Parkour je umění rychlého a efektivního pohybu v městském prostředí za využití sil a schopností vlastního těla. Město jako prostor pro zábavu využívají provozovatelé tzv. městských her. Současná města v sobě mimo aktivně užívaných a obydlených míst skrývají také moderní ruiny a skrytá místa. Právě jejich objevování a průzkumu se věnuje Urban exploration, zkráceně urbex. Hosté: Děsír, Urban Sense a zástupci urbex.cz.

19. října 14:00 Méďa Tulák
„Crrrrr, crrrr, crrrr“. Uslyšel najednou Méďa Tulák uprostřed lesa. Co nebo kdo to zvoní? Že by si někdo uprostřed lesa zapomněl mobilní telefon?

24. října 18:00 Čína: Nebeský klid?
Převážně o současné kultuře a společnosti v zemi, která nabízí více otázek než odpovědí, ať už v ekonomické, politické či lidskoprávní oblasti. Naším hostem bude překladatelka, přední česká sinoložka a odbornice na čínskou literaturu Olga Lomová. Druhým hostem bude odborník na mezinárodní vztahy Bohumil Fürst, který pohovoří o společensko-politické situaci současné Číny.

31. října 18:00 Literární časopisy na rozcestí
Chcete se dozvědět o současné situaci kolem literárních časopisů? Zajímá Vás, jaké otázky řeší, jak se vyrovnávají se současným trendem digitalizace a co vlastně je jejich cílem? Na moderovanou besedu se zástupci literárních časopisů srdečně zveme.
SILVER_CL --- 17:12:23 14.8.2012
Zajímavá soutěž pro všechny tvůrčí :-)
Tváře - fenomén tváře ve videoartu / Faces - the Phenomenon of Face in Videoart (Ondřej Brody) - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=4CBQa-Qw42g&feature=plcp
CURLYLOCK --- 15:30:54 8.8.2012
CURLYLOCK --- 14:38:58 3.8.2012