Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
NATASHA
Víte, kde se koná zajímavá akce, výstava, koncert, kino, divadlo, autorské čtení...?
Nenechávejte si to pro sebe!

Na nástěnce najdete linky na kulturní přehledy, literární kavárny, divadla a další zajímavá místa.

A jedna organizační: Klub je oznamovací, ne chatovací, takže vítány jsou recenze na proběhnuvší akce a oznámení akcí nadcházejících, případně účelné domlouvání společné návštěvy té či oné akce, ale poznámky na téma "Jééé, to je škoda, zase nemůžu!" prosím omezte :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MILLY --- 19:46:09 29.3.2012
"Vážení pouliční umělci, vážení přátelé pouličního umění. Zahájení buskerské sezóny se posunuje o 14 dní na polovinu dubna, kdy by se k nám mělo vrátit teplejší a méně mokré počasí. Ti z vás, kteří chtěli tuto neděli přijít hrát na ulici, nebo se dívat na pouliční představění, prosím, přijďte za dva týdny- 14.4. Neradi bychom riskovali, že budete v neděli moknout a dojdou k újmě vaše nástroje.
Každopádně během těch čtrnácti dní by měl být spuštěn nový komunitní web www.busking.cz
Také nám těch 14 dní poskytne čas, abychom nějak řešili palčivou situaci s o.s.Na Můstku, které píše proti-buskerské dopisy na magistrát a požaduje úplný zákaz buskingu. Dokud se nám nepodaří je kontaktovat, prosíme vás, nechoďte buskovat do ulice Na můstku ani do jejího okolí, vynechte raději i spodní část Václavského náměstí. Děkujeme. Těšíme se na vás 14.4. Sraz se posouvá na 15:00 místo je stejné: Náměstí republiky u Palladia. Nemusíte tam ale chodit, klidně jen jděte kamkoliv na dovolená místa hrát. Shromáždění bude každopádně nahlášeno na úřadech.


Každopádně sledujte dál tento event a zvěte na něj prosím své přátele a nebo hudebníky, kteří by mohli ulicím prospět.

http://www.facebook.com/events/111617818962405/

Dála Zíta"

"Událost byla přeložena o 14 dní později na sobotu 14.4. a to kvůli neblahému počasí. Nechceme poškodit vás ani vaše nástroje. Každopádně update info:

Na území města Prahy bylo opět povoleno hrát pouličním umělcům, sice s několika výjimkami, ale ty jsou docela pochopitelné, a s ohledem na celou Prahu značně zanedbatelné. Vyjděme tedy v jeden den do ulic, a ukažme Praze, o co celou tu dobu přicházela.

Výjimky kde se nesmí hrát !!! : Karlův most
Staroměstské máměstí - pod Orlojem, před Starom. radnici a na pietním místě 27 českých pánů.
+
PROSÍM, NECHOĎTE NIKDO HRÁT DO ULICE NA MŮSTKU. PŘICHÁZÍ ODTAMTUD STÍŽNOSTI NA HLUK A OBYVATELÉ, KTEŘÍ MAJÍ OBČANSKÉ SDRUŽENÍ NA MŮSTKU, TAK HROZÍ LOBBOVÁNÍM ZA ZÁKAZ HRANÍ VŠUDE. SITUACI S NIMI BUDEME ŘEŠIT, ALE PROSÍM NECHOĎTE TAM HRÁT A POKUD MOŽNOST SE VYHNĚTE SPODNÍ ČÁSTI VÁCLAVÁKU ÚPLNĚ.

Doporučená místa kde se shromažďovat a hrát: Celetná, Na Příkopě, 28. října, Náměstí Republiky, Dlouhá. A okolí. Zahájení ve 3 na nám. Republiky před Paládiem."
MILLY --- 16:56:56 13.3.2012
Děsír.cz | Děti Sídlištní recese
http://desir-cz.org/

"O nás
Děsír (Děti SÍdlištní Recese) je volné uskupení lidí snažící se provozovat roztodivné aktivity v ulicích města Prahy. Ať už promyšlené honičky v metru, či spontánní akce recesního charakteru. Hlavním cílem je využít městských prvků, vtisknout jim novou (hravou) tvář, zasadit je do nového kontextu. Město je narozdíl od strnulé přírody žijící organismus, který se neustále vyvíjí a mění. Davy lidí, fronty, zácpy, MHD a cestující v něm, zkrátka nenapodobitelná atmosféra města – to je prostor jako stvořený pro hry a zábavu."

Každý 13. den s v měsíci se pořádá nějaká aktivita.

"Veřejné předčítání proběhne v úterý 13. března 2012.
Sraz je v 18.00 pod ocasem, předpokládaný konec v 19.30. Číst budeme v prostoru přestupních stanic – Můstek, Florenc, Muzeum (dle počtu dorazivších).

Všichni předčítající jsou srdečně zváni!
Zapojit se může kdokoli, na žánru knihy nezáleží. Neberte ovšem nic nevhodného pro veřejnou reprodukci ;) .

Budeme rádi, pokud pomůžete s propagací a rozšíříte pozvánku!"
MILLY --- 17:13:21 10.3.2012
Prahou putuje několik tisíc lístků s oblíbenými literárními texty. Do kampaně městské knihovny s názvem Toulavé čtení se můžete zapojit i vy - ČRo Regina (Český rozhlas)
http://www.rozhlas.cz/regina/denik/_zprava/prahou-putuje-nekolik-tisic-listku-s-oblibenymi-literarnimi-texty-do-kampane-mestske-knihovny-s-nazvem-toulave-cteni-se-muzete-zapojit-i-vy--1027175
MILLY --- 19:16:05 9.3.2012
Včera zemřel Roman Polák, 1. majitel pražské kavárny s knihkupectvím Obratník a nakladatel (nakladatelství Protis)- http://romanpolak.tumblr.com/