Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
NATASHA
Víte, kde se koná zajímavá akce, výstava, koncert, kino, divadlo, autorské čtení...?
Nenechávejte si to pro sebe!

Na nástěnce najdete linky na kulturní přehledy, literární kavárny, divadla a další zajímavá místa.

A jedna organizační: Klub je oznamovací, ne chatovací, takže vítány jsou recenze na proběhnuvší akce a oznámení akcí nadcházejících, případně účelné domlouvání společné návštěvy té či oné akce, ale poznámky na téma "Jééé, to je škoda, zase nemůžu!" prosím omezte :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FITH --- 9:47:46 29.3.2010
Swingová tančírna Pražského Swingového Orchestru v Gongu bude 21. dubna od 19:30.
FITH --- 9:47:15 29.3.2010
Dnes od 20:30 prokletého letního času se uskuteční první Swingová tančírna s Polydor Sextetem v rekonstruované MALOSTRANSKÉ BESEDĚ na Malostranském náměstí!
Jako host vystoupí velmi talentovaný jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator!
Jelikož distribuce vstupenek je věcí Malostranské Besedy, doporučuji spojit se s místní pokladnou pomocí internetu s předstihem!


FUNLOCO --- 20:37:13 22.3.2010
[ Million Marijuana March 2010 - demonstrace / festivalfestival / 8.5.2010 / CR - Praha - Park Parukářka ]

Připojte se k oslavě mezinárodního dne svobodného konopí!

Třináctý ročník demonstrace za legalizaci konopí odstartuje v sobotu 8. května ve 13:00 na Karlově náměstí v Praze, odkud se příznivci marihuany vydají v průvodu přes Václavské náměstí a pražské Vinohrady do parku Parukářka na Žižkově. Mírumilovný happening se uskuteční v rámci celosvětové akce Global Marihuana March, která letos probíhá ve více než 400 metropolích po celém světě. V České republice je demonstrace kromě protestního pochodu pojata také jako celodenní hudební festival.

Demonstrace si klade za cíl upozornit na nesmyslná a nespravedlivá trestní stíhání drobných pěstitelů konopí vyplývající z nedostatků a přežitků v drogových zákonech a veřejně požaduje následující nezbytné reformy:

- poukázat na legislativu o konopí, která je v rozporu s Ústavou ČR
- legalizace marihuany pro léčebné účely
- legalizace pěstovaní a držení marihuany konopí pro osobní spotřebu
- prosadit svobodu pěstovat a využívat marihuanu pro vědu a výzkum
- podpora diskuse o léčebném využití marihuany
- přinášet věcné a objektivní informace o konopí široké veřejnosti

Tyto požadavky ve svém projevu otevřeně přednese na začátku demonstrace mluvčí organizátorů ze sdružení Legalizace.cz, které se jako občanská iniciativa veřejně distancuje od případné kampaně politických stran a jejich předvolebních slibů před nadcházejícími parlamentními volbami.

V konečné destinaci bude tak jako v minulém roce připraven konopný happening se třemi hudebními pódii, unikátním konopným trhem a pestrou paletou projevů, přednášek, workshopů, stánků s občerstvením a zábavných aktivit.

Na festivalu, který v loňském roce dosáhl návštěvnosti kolem 15.000 lidí, vystoupí mnoho populárních kapel, DJs a dalších umělců, včetně efektní fireshow po setmění.
Celé dění je pro všechny účastníky pochopitelně zdarma.

Produkce na hudebních pódiích bude letos opět k vidění on-line na serveru http://mmm.legalizace.cz


Kdokoliv, kdo by nám chtěl pomoci s akcí, prosím ozvěte se na info@legalizace.cz. Sháníme pomocníky jak na akci samotnou, tak na její propagaci - umisťování bannerů na spřátelené weby, roznos letáku a výlep plakátů, rozesíláni informací o akci kamarádum a známým, případně nepřehnané přispívání do diskusí na webu, které se týkají tématu.


[http://www.legalizace.cz/wp-content/uploads/Poster_MMM_2010.jpg]
GABRI --- 0:27:13 17.3.2010
Kabaret Caligula uvádí:
ZKÁZA VESMÍRNÉ LODI LIBIDO

Zpestřete si svůj nudný život hrou o skutečné lásce, která boří zábrany a trhá hymen. Vesmírný (intergalaktický) křižník Libido startuje na svou poslední výpravu, na jejímž konci bude... Nenechte si ujít resuscitovaný a vylepšený nejúspěšnější kus KC, akční disko-muzikál z budoucnosti. Portál ve tvaru vagíny, multifunkční obří penis a výkonní sexboti - to vše patří ke standardní výbavě kosmické lodi Libido. Vstupte na palubu. A to všechno ve dnech, kdy se vaše žlázy právě probouzejí...

Neděle 21. března 2010, 20:00, Palác Akropolis, Praha
Pondělí, 22. března 2010, 20:00, Palác Akropolis, Praha


Informace o vstupenkách

[http://www.kabaretcaligula.com/galerie/i/libido_obnov/obr4.jpg]
MILLY --- 20:49:17 12.3.2010
"Ahoj, přijměte pozvání na autorské čtení povídek do Jindřišské věže!:-)

V pondělí 15. března 2010 od 19 hodin proběhne totiž další letošní společné autorské čtení povídek z Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz, Mezera.org a dalších autorů v podkroví Jindřišské věže (v pražské Jindřišské ulici).

Pokud budete chtít číst, nezapomeňte si vzít svoji povídku s sebou!

Mezi povídkami zazní řada neopakovatelných vstupů od violoncellistky Adély Kremzové, které bude v průběhu večera předána hudební cena Zlatý kamzík!

Ve druhé půlce večera na Vás čeká výlet do světa oceánů - dobrodružná beseda s potapěčem Luďkem Šefcem pod názvem:"Letem světem pod vodou" Na vlastní oči uvidíte unikátní záběry z podmořského světa."

Vstup na věž 35 Kč.
MILLY --- 20:46:36 12.3.2010
Typ: Hudba/Umění - Koncert
Datum: 13. březen 2010
čas: 18:30 - 22:00
Lokalita: Klub Klamovka

Popis : a je tu další kavárenský hudební večer...

Folk-metalový koncert FRANTY K. BARTÁKA podruhé!

http://bandzone.cz/frantakbartak
BOHOUR --- 17:25:13 12.3.2010
pokud mohu, pridam vystavu fotografii s nazvem "Tratovaci"

http://nymand.no-ip.org/vystava/tratovaci.html

[http://nymand.no-ip.org/vystava/89.jpg]
FUNLOCO --- 16:11:48 4.3.2010
Febiofest Music Festival 2010 trochu jinak!

Nedílnou součástí posledních ročníků mezinárodního filmového festivalu Febiofest v Praze je i hudební festival, který návštěvníkům každý večer přinese 3 koncerty na hlavní scéně v klubu Febiofestu v -3 garážích a 2 koncerty na malé scéně v pizzerii Mediterrane.

Ze světa worldmusic dorazí kapely Al-Yaman, Bengas, Gothart, Feher Fekete Kerek, Lenka Dusilová Trio, Son Caliente, Sunflower Caravan, The Chancers a další desítky skvělých formací.

Jako novinka je připravena Jam.eu Open stage – scéna, která bude otevřená kapelám, co se již nevešly do programu, ale mají chuť se o místo v něm porvat. Rozhodčím jim budou diváci, kteří je svým hlasem dosadí do závěrečného programu.

Ovšem programová paleta se neomezí jen na hudbu. S rozšířením prostoru o další scénu se návštěvníci budou moci zúčastnit tvůrčích dílen tématicky propojených s filmem, vizuálně se kochat rozmanitou výzdobou, odreagovat se v herním koutku, v klidu zasednout a poklábosit ve velké relaxační zóně a vnímat jemné interaktivní prvky, které je budou nenásilně oslovovat.

Kromě zábavy je kladen velký důraz na další pilíř Musicfestu - občerstvení. Stěžejním prvkem budou stánky s opravdovou světovou kuchyní. Mezi nápoji bude k výběru pivní bar, koktejlbar, nealkobar, čajovna a kavárna, vše na špičkové úrovni.

A když občerstvení, tak i odpadky. Musicfest chce být ekologický, proto nově spolupracuje se společností Bioplaneta. Většina nápojového a jídelního servisu bude kompostovatelná a zbytek odpadu se bude okamžitě třídit.

Zbývá tedy dodat to nejdůležitější:
program Musicfestu odstartuje každý den od 15:00 a bude trvat do ranních hodin.

Vstupné je tradičně zdarma!

[ Febiofest Musicfestival 2010 / festivalfestival / 26.3.2010 / CR - Praha - CineStar Anděl - Praha 5 - klub Febiofestu ]


[http://i.nyx.cz/files/00/00/03/75/375009_e2c7695762bcbb3eda5c.jpg]