Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
NATASHA
Víte, kde se koná zajímavá akce, výstava, koncert, kino, divadlo, autorské čtení...?
Nenechávejte si to pro sebe!

Na nástěnce najdete linky na kulturní přehledy, literární kavárny, divadla a další zajímavá místa.

A jedna organizační: Klub je oznamovací, ne chatovací, takže vítány jsou recenze na proběhnuvší akce a oznámení akcí nadcházejících, případně účelné domlouvání společné návštěvy té či oné akce, ale poznámky na téma "Jééé, to je škoda, zase nemůžu!" prosím omezte :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GABRI --- 22:49:58 31.3.2009
Premiéra nového představení! Kabaret Caligula konečně kabaretní!

ZLÝ VEČER KABARETU CALIGULA

Neděle 5. a pondělí 6. dubna od 20:00, Palác Akropolis.

[http://www.kabaretcaligula.com/krev_a_slava_kc/nase_dilo/zly_vecer.jpg]

Smrtící smršť našich nejlepších skečů doplníme surovou sérií zbrusu nových sexy songů v podání našich velmi smyslných girls a živého hudebného doprovodu!

Není žádným tajemstvím, že tvorba Kabaretu Caligula sklidila úspěch už i v celosvětovém měřítku. Amatérští i profesionální divadelní kolegové z Německa, Japonska, Vysočiny, Ostravy i Hudebního divadla v Karlíně nás svého času požádali o inscenační práva k našim krátkometrážním skečům. Vědomi si výjimečnosti těchto textů, rádi jsme pomohli méně nadaným kolegům ze zahraničí a se zájmem pak sledovali jejich originální nastudování našich kusů. V některých případech jsou tyto inscenační přístupy natolik zajímavé, že jsme se je rozhodli zprostředkovat i našim divákům. Skeče Kabaretu Caligula tedy uvidíte tak, jak je zpracovala slovutná divadelní tělesa Nó Kimono Bukkake z Tokia, Das Schauspielhaus des Expressionismus und Exhibitionismus z Berlína, ostravská hiphopová skupina Poruba tě vyrubá!, či ochotnický spolek Zeman a jeho prkna z Vysočiny. Nebudete věřit vlastním očím a uším.

V nevídaném nastudování uvidíte tyto pecky:

Hodný zlý a meloun – noirový masakr v operetním podání
Hra o hovně – šrapnelový blitzkrieg v přímém přenosu
Zbojník zabiják – oslava sociálního darwinismu ve čtyřech podobách
Válka kmetů – demografický sci-fi horror – údernější než kdy dřív

POZOR! JEN ČTYŘI PŘEDSTAVENÍ V ROCE 2009!
Pokud propásnete premiéru, budete mít letos šanci už jen 21. a 22. června!


Na představení bude také možné stát se železným, zlatým nebo diamantovým členem Kabaretu Caligula a získat řadu luxusních dárků (nová trička, CD Libido, DVD Hamlet, zapalovače, placky, volné vstupy...)

Poslechněte si nejnovější rozhlasové interview s Kabaretem Caligula na Radiu Wave.

Těšíme se na Vás jako svině!
www.kabaretcaligula.com
RIMSAK --- 10:00:42 19.3.2009
dneska je zadarmo od 15,30 varhanní koncert (bach a tak) v kostele svaté kateřiny tady v kateřinské. já jsem hlavně zvědavá na vnitřke toho kostela
GABRI --- 13:02:25 8.3.2009
13 LET KABARETU CALIGULA
Přijďte oslavit narozeniny nejkrvavějšího divadelního souboru v ČR!
Pátek 13. března, Palác Akropolis

[http://www.kabaretcaligula.com/news/kat_vampire.jpg]

PROGRAM VEČERA:

20:00 - Jan Hus: Vzkříšení
Poslední představení kultovního fláku v tomto kalendářním roce a pak...

21:30 - MONSTERPARTY - velkolepá party v zombie-upír-démon stylu!
DJs Zombielord a Monstermutant
Křest soundtracku Zkáza vesmírné lodi Libido a DVD Hamlet: Přání zabít
Nová kolekce šokujícího KC merchandisingu
Taneční rej, obludné party atrakce and more!

UNIKÁTNÍ SYSTÉM ZOMBIE SLEV:

1) Každý, kdo přijde na představení Jan Hus: Vzkříšení, má vstup na Monsterparty zdarma.

2) Každý, kdo příjde na představení Jan Hus: Vzkříšení přestrojen za zombíka, upíra, démona či jiné monstrum, dostane speciální zlevněné zombievstupné (130 Kč oproti standarním 200/150 Kč (študácí)) a na Monsterparty má vstup zdarma.

3) Každý, kdo přijde přestrojen za zombíka, upíra, démona či jiné monstrum jenom na party, má na ni tím pádem vstup zdarma (bude mu uhrazen regulační poplatek 30 Kč).

www.kabaretcaligula.com
_JITUSHE_ --- 16:58:06 1.3.2009
[ Toys for boys / festival / 8.3.2009 / CR - Praha - squat Milada ]
zde přikládam pozvánku na neděli 8.3. kdy se v prostorech squatu Milada uskuteční festival nefestival na věčné a nejlepší téma žena;) (vernisáž, diskuse, filmy, divadlo, módní přehlídka, kapala, dj)...tak se přijďte podívat
BOLDRIK23 --- 22:41:11 18.2.2009
Únorový hulidi 24.2. 09 S

Tak jak se blíží poslední úterý tohoto měsíce, tak se pomalu probouzejí všichni hulidi, aby se vypravili mrazivou Prahou do uhrančivě příjemného prostředí clubu Cross! Kde je očekává večírek Huby literatury a divadla! Tentokrát bude balancovat mezi veselou taškařicí divadel a pochmurnější atmosférou poezie, následovanými basovými tóny dubové produkce projektu Nattyflow z Brna při jeho premiérové návštěvě Crossu! Večer zakončí selektoři z Periferi sound syndicate, pro tentokrát nezvykle oděni do dubového hávu! A jako vždy zdarma!

Hudba

Opravdovou lahůdkou bude koncert projektu Nattyfow v crossu, ideální pro milovníky hutných basových linek a dubových skanků. Ale nechme mluvit samotného Dubotvůrce:
O projektu Nattyflow se vyjadřuji jako o určité fůzi tanečních rytmů s originálním rytmem dubu - vzniklé spojení se snažím usměrnit do jistého nádechu šamanských rituálů, proto občasně přidávám i originální perkusní nastroje (Darbouka, Djembe) a nejen je, ale i orientální nástroje (Tampur, Catar, Ti, Hsuin), záleží co je zrovna k dispozici. Inspirací jsou mi pochopitelně původní orientální skladby různých nástrojových žánrů. Dodržuji jistých zásad, např. snažím se řídit minimalismem obsaženým v dubu, a do něj implementovat "nový" zvuk, jiný rytmus. Díky tomu mohu vytvořit „dubplate“ jehož strana A bude energická, divoká, nenechá tě klidným, roztančí tě a strana B bude příjemnou relaxací chill-out minimal dubu, přičemž půjde o ten samý track.
Nattyflow se orientuje výhradně na hraní "live" a vydávání vlastní tvorby na vinylu. Má za sebou několik releace na Thre_lab recordings, jehož distro budou na místě k dispozici.

Divadlo

Pro tentokrát se dočkáme setkání dvou divadlelních spolků DS Misionáři a DS Výhodná Kráva vystoupí jako bratři a sestry na život a na smrt ve dvojbloku svých představení na téma Láska, Sex a Něžnosti. - Zvolejtež Bravó! Nebo Kosmó...

Výhodná kráva se svou divadelní koláží „50-70-90 aneb Všechno už tu bylo“. Kam spěje masová kultura? Všechno jsou už jen intelektuální reprízy, a proto je ukáží znovu! Divák se však bát nemusí. Nebudou servírovat skutečnost nebo snad pravdu. To už dnes přece nikoho nezajímá!
Ukáží zvrácenou fascinaci několika různými a přesto stejnými příšernostmi. Tři vhledy do vývoje většinové oficiální kultury – v neskrývaně populárním vydání. Laciná prvoplánovost! Banální bulvarizace! Triviální masová zábava!

Představovat divadelní spolek Misionáři je jako házet zlaté zuby na zdi krematoria...tedy zbytečné. Tím spíš, že předvedou hru, kterou už pravidelní návštěvníci Crossu mohli vidět někdy před rokem. Láska, sex a lajničky je hlubokou sondou do duše dospívajících dívek, jejich pocitů, vnitřních dramat a hlavně tužeb. Ponořte se společně s Misionáři do míst, která jsou jinak zapovězená, natáhněte ruku a polaskejte ono rašící tajemství pubertálních samiček, jejich líhnoucí se osobnost...

Motto: „Seru na díru, podívej se na hodiny!“

Literatura

Hulidi se dočkají i svého básníka. Petr Machan je pochmurným bardem betonové periferie, špatně osvětlených zákoutí, příhod a setkání v hromadné dopravě. Na místo činu se vrací přesně rok od vydání své poslední knihy Šilelis 401D vyzbrojen novými básněmi

Přináší os Yettey ve spolupráci s clubem Cross!
http://www.3lab.cz/nattyflow
http://www.myspace.com/nattyflow
http://www.3lab.cz
http://www.myspace.com/periferisoundsyndicate
http://www.misionari.cz
http://www.yettey.cz
http://www.crossclub.cz
LENKA0064 --- 17:58:50 11.2.2009
Koukam zase ja :)
Pozvanka na dvoudenni nonstop party do Styxu - 12 years DBS

[http://imagecloset.com/20/03bc31f16e8edefe705bbe26d32cb665/hvsv_BANER.gif]

NIKKI_ENGL --- 10:10:01 9.2.2009
Zítra, 10.2.2009 od 19:30 v Minoru (Vodičkova 6, Praha 1) představí soubor LISTOVÁNÍ (unikátní úchvatné scénické čtení ) nové představení a to tentokrát knihu MEREKVICE. Všichni kdo rádi čtete se přijďte podívat na to, jak knihy mohou dostat nový divadelní rozměr. Všem doporučuji, je to opravdu obohacující zážitek. Více info naleznete na www.listování.cz