Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
NATASHA
Víte, kde se koná zajímavá akce, výstava, koncert, kino, divadlo, autorské čtení...?
Nenechávejte si to pro sebe!

Na nástěnce najdete linky na kulturní přehledy, literární kavárny, divadla a další zajímavá místa.

A jedna organizační: Klub je oznamovací, ne chatovací, takže vítány jsou recenze na proběhnuvší akce a oznámení akcí nadcházejících, případně účelné domlouvání společné návštěvy té či oné akce, ale poznámky na téma "Jééé, to je škoda, zase nemůžu!" prosím omezte :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KENNY --- 0:32:29 12.12.2005

MGZN NIGHT - NOBODY FUCKS WITH JESUS
15.12. 20:00, NoD Roxy

Časopis MGZN uvádí filmovou vánoční besídku - tři celovečerní filmy, přehršel filmů krátkých, hudba (DJ Maro), koktejly, stylové dekorace a množství překvapení (možná přijde Spasitel osobně!). Jak pravil Ježíš: "Přijďte ke mně všichni, a já vás občerstvím."

----- celovečerní filmy -----

JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER (r. Lee Demarbre, 2001)

Na počátku nového milénia se svět nachází v rozkladu a úpadku... a tehdy podruhé přichází Spasitel, aby nakopal prdel všem ateistům a lesbickým upírům! Neuvěřitelný undergroundový film, který kombinuje prvky kung-fu filmu, komedie, muzikálu a hororu, patří k tomu nejbizarnějšímu, co jste kdy měli na filmovém plátně možnost vidět.

POSLEDNÍ POKUŠENÍ KRISTA (r. Martin Scorsese, 1988)

Na motivy knihy Nikose Kazantzakise natočil Martin Scorsese jednoznačně nejdiskutovanější film s křesťanskou tematikou - tento odvážně alternativní výklad evangelia, který deglorifikuje obraz Krista a ukazuje jej jako obyčejného, pochybujícího smrtelníka, vzbudil v řadách církve značnou nevoli. Titulní roli brilantně ztvárnil Willem Dafoe, neméně zdatně mu sekunduje Harvey Keitel jako Jidáš.

ŽIVOT BRIANA (r. Terry Jones, 1979)

Legendární film britské skupiny Monty Python's Flying Circus zřejmě netřeba představovat - příběh nedobrovolného proroka Briana, kterému bylo souzeno žít a zemřít na kříži v Kristově stínu, je označnován za to nejlepší od Monty Pythonů a pravděpodobně jednu z nejlepších komedií vůbec. Jen křesťanská církev se tradičně nesmála.

----- doprovodný program -----

KRÁTKÉ FILMY

Ve formě předfilmů a paralelních projekcí bude uvedeno celkem sedm krátkých filmů na téma Ježíš - na programu je například příběh ženy, která se po propité noci probudí vedle Ježíše Krista, reklama na zázračný nápoj "Nový zákon", záznam představení divadla Sklep "Bible" nebo historka o muži, kterému záhadný stopař tvrdí, že je Ježíš (a umí to celkem přesvědčivě dokázat).

DIVADELNÍ IMPROVIZACE

Že akci navštíví Ježíš osobně již bylo zmíněno v úvodu - potíž tkví v tom, že zřejmě dorazí i Santa Claus. Jen Bůh ví, co z toho vzejde - je vám ovšem doufám jasné, komu máte případně fandit. Pokud ne, přečtěte si znovu nadpis.

DÁLE...

...zahraje DJ Maro, proběhnou soutěže o panáky a jiné pochutiny, k mání budou tematické koktejly a jistě i nějaké to překvapení...

[http://sweb.cz/hvavra/Akce/JesusPlakat.jpg]
RUMEC --- 18:10:03 2.12.2005
[http://rumlena.kvalitne.cz/Hamlet%20let%E1k%20front.JPG]

HAMLET MÁ OPĚT CHUŤ ZABÍJET! TENTOKRÁT DOKONCE DVOJITOU.

V PÁTEK A SOBOTU 9. A 10. PROSINCE OD 19:00 STRHNE SE V ŽIŽKOVSKÉM DIVADLE JÁRY CIMRMANA NEJVĚTŠÍ DIVADLENÍ MASAKR TÉTO I MINULÉ SEZÓNY V GRANDIÓZNÍM SPEKTÁKLU PROSLULÉHO SPOLKU KABARET CALIGULA S NÁZVEM "HAMLET: PŘÁNÍ ZABÍT".

10 DŮVODŮ, PROČ VIDĚL TOTO PŘEDSTAVENÍ (A TO I NĚKOLIKRÁT):

1) Jde o natolik radikální a originální reinterpretaci Shakespearova příběhu, že se o ní budou již brzy zmiňovat učebnice literatury v kapitole Postmoderna.

2) Jazyk kombinující v umných verších poetickou vznešenost s důraznou hrubozrností namá na českých jevištích obdoby.

3) Představení obsahuje několik vynikajících písňových výstupů, jejichž hudební základ tvoří jímavé i úderné power-metalové balady. Český muzikálový mainstream může blednout závistí.

4) Herecké výkony jsou ve své expresívní stylizaci natolik intenzivní, že ve srovnání s nimi většina činoherních profesionálů působí jako neduživí zombíci.

5) Herci sami jsou natolik atraktivní a polonazí, že vás rozechvějí dosud nepoznaným vzrušením.

6) Kostýmy, světlo i zvuk - to vše Vám svou sugestivností vyrazí dech.

7) Kabaret Caligula dostal díky tomuto představení na festivalu Next Wave poctu Objev roku na poli alternativního a nezávislého divadla. Představení zároveň způsobilo největší kontroverzi na letošním Jiráskově Hronově. Šéf Mahenovy činohry Jakub Korčák prohlásil, že hra útočí na samotné pilíře evropské civilizace. Dobrá znalost tvorby KC se tak dnes ve společnosti velmi cení.

8) Hra vám umožní smát se smrti, bolesti a utrpení. Věřte, že je to velmi osvobozující.

9) Kabaret Caligula potřebuje každou korunu ze vstupného na uvedení nové hry a rozvoj své politické činnosti. Pomůžete dobré věci.

10) V rámci představení budou sbírány podpisy podporující vznik nové politické strany - Švajcikovy partaje. Budete tak svědky i aktéry historicky významného okamžiku.

Navíc je třeba zdůzaznit, že půjde o jednu z posledních možností hru vidět předtím, než bude na půl roku stažena z repertoáru z důvodu dočasné absence ženské části souboru.

Stále více informací a fotografií o KC jsou k nalezení na kontinuálně se zlepšujících, byť pořád nehotových stránkách WWW.KABARETCALIGULA.COM.

Rezervovat lístky lze na pokladně Žižkovského divadla na čísle 222 780 396 každý den mezi 16:30 a 19:30, či nonstop u mně (603 832 935) nebo emailem zaslaným na adresu soubor@kabaretcaligula.com. Stačí napsat jméno a počet lístků, všechny stojí stejně (stovku) a kdo se ozve dřív, dostane ty aktuálně nejlepší místa.

[http://rumlena.kvalitne.cz/Hamlet%20let%E1k%20back.JPG]
LASKONKA --- 14:39:45 1.12.2005
Společnost česko-arabská

ve spolupráci

s Náprskovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur

si Vás dovoluje pozvat

na Tradiční předvánoční orientální trh

v sobotu a v neděli od 9:00 do 17:00 hodin 17. a 18. 12.2005

Místo konání: Náprstkovo muzeum, Betlémské nám. 1, Praha 1

Umělecké předměty - občerstvení - etnotextil
koření - orientální zboží - čaje - kameny - knihy - šperky
LALINA --- 11:45:56 23.11.2005
malicko uuplne OT..potrebuju se zbavit listku.. snad pro nejaky pribuzenstvo..nebo podobny ouchylactvo...
mam tu dva listky na "prestizni vanocni koncert" Evy Urbanove do divadla Goja na Vystavisti

5.12. od 20:00 kazdej listek za 400 Kc

Jako hosté vystoupí Daniel Hůlka a operní zpěvačka Tereza Mátlová. Umělce bude doprovázet Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Františka Preislera.

koncert bude natáčet Česká televize.

kdyztak mi napiste do posty, prosim:-)
NATASHA --- 9:40:03 22.11.2005
ROXXA --- 16:25:49 13.11.2005
festival francouzského filmu 24.-28.11 20005
http://www.fff.volny.cz
KENNY --- 12:31:06 7.11.2005
Doporucuju obzvlást kvuli tem reportázím a dokumentum, jinde je sotva uvidíte.
(omluvte snízenou kvalitu, mám tu jenom Malování... kdyztak v pdf tady)

[http://sweb.cz/hvavra/SkiniPlakat.jpg]