Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Martial arts & wuxia filmy a seriály - (nejen) Hong Kong, Taiwan, Korea...
MAEDHROS
http://www.kungfucinema.com
http://www.shaolinchamber.com
http://asiantitulky.tk
Hong Kong Cinemagic
The HK Actors Index
Hong Kong Movie DataBase
Ancient Tomb Sect
Hong Kong Film Archive
Shaw Brothers Reloaded
The Girls Guide to Hong Kong Movies©...:-]

Wuxiasociety forum
KF Cinema-KF Fandom Forum

Shaolin Society - najdete tam i minirecenze filmů, ale za pozornost stojí především sekce věnované historii kung-fu, bojovým stylům a zbraním...
Bey's Blog - blog Beye Logana na stránkách Dragon Dynasty. Jak Dragon Dynasty, tak Bey Logan jsou jména, která by žádného martial arts/wuxia fandu neměla nechávat chladným...;-)
Heroes of the East - blog (zatím) čtyř nadšenců věnovaný asijskému filmu (CZ & SK)

...tematicky spřízněné kluby...:
[ Chambara / Chanbara - Samurai Cinema (Akira Kurosawa, Kihachi Okamoto, Masaki Kobayashi, Hideo Gosha.. a dalsi) ]
Asijske filmy - japonske, korejske, cinske... tipy a doporuceni
Planet Hong Kong

Diskuse je sice primárně o pohyblivých obrázcích, nicméně debaty např. o wuxia literatuře nebo komiksech jsou rovněž vítány...

----------------------------------------------------------------------------
Martial arts & wuxia (a jiné žánrově spřízněné záležitosti) v TV:
----------------------------------------------------------------------------

9.1. - 22:25 a 10. 1. - 02:25, TV MGM
Msta (Bao chou AKA Vengeance!)
Herec čínské opery Guan Yulou je hanebně zavražděn - a je na jeho mladším bratrovi, aby ho pomstil.
David Chiang prolévá i cedí krev a na svojí nekompromisní cestě za pomstou za sebou nechává hromady mrtvol a fůru v půlce zlomených, nedokouřených cigaret.
Hong Kong, 1970.
Režie: Chang Cheh; hrají: David Chiang, Ti Lung, Ku Feng, Wang Ping, Hoh Ban, Yeung Chi Hing, Wong Ching Ho, Chuen Yuen, Alice Au Yin Ching, Wong Chung, Cheng Lei, Chan Sing, aj.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DARJEEL --- 21:28:27 8.6.2011
Lau Kar.... Kuen! ,)
MAEDHROS --- 12:08:15 8.6.2011
LOL... Já si tu novou knížku od Meyerse snad seženu...

"... I am not, as the Internet Movie Data Base does, going to refer to him as Chia-Liang Liu ... not when I know him as Liu Chia-liang. That is also the Cantonese version of his name. His name to Mandarin speakers is Lau Kar-leung, but I know him best by his Cantonese name, so that's the on I'm using."

(Jeho nakažlivý entusiasmus je mi velmi sympatický, ale za ty roky si když už nic jinýho aspoň na vychytávání těchhle hovadin mohl najmout lidi...)
HATOR --- 13:17:05 25.5.2011
MAEDHROS: Já toho s Gu Longem zas tak moc nakoukanýho nemám - aspoň teda vím, do čeho se pustit.

Koho teda můžu - a v záporácích si s Ku Fengem (téměř) nezadá, je Lo Lieh. Jen ten Bílej lotos (taky s Guem, že jo) se mi hrubě nelíbil. Ale jinak - naprosto skvělej. A když ho občas nechají zahrát klaďase, aby ukázal, že to umí, je to prostě paráda. Protectors je můj hodně oblíbenej z tohohle ranku. Četla jsem o něm (teda Loovi), že to byl dokonalý gentleman vybraných způsobů, a pak člověk koukne na Černou magii, a říká si, že ten chlap má fakt něco do sebe :D
MAEDHROS --- 12:33:21 25.5.2011
Mně kulisy zas nevadí vůbec...:-)

Heroic Ones v mým žebříčku stojí velmi, velmi vysoko. Je to něčím jiný, než ostatní Changova epika z tý doby. Takový špinavě neveselý je to. A Ku Feng tomu kraluje naprosto s přehledem... (Nikdo neumí tak pěkně zařvat "naaaa jiu laaaaaaai!") Přičemž herecky dost silný mi tam přijdou i všichni ostatní, Chan Sing a Nam Gung Fan především.Roztěkanost do jistý míry i beru, ale Chu Yuan to občas fakt brutálně nezvládal. A nejvíc mě to mrzí u jeho gulongovek. Pro Gu Longa jsou strašně důležitý ty kapsy klidu a ticha, kdy jedinej, zato pořádnej šrumec se odehrává v hlavách a srdcích postav. V chuyuanovkách na ně zřídka zbejvá dostatek času a prostoru.
V Soul of the Sword jsem tyhle momenty zaznamenávala a pociťovala velmi silně.
A i proto se dokonale ztotožňuju s komentem (ne mým), že Hua Shan "out-choryuened Chor Yuen".
:-)
HATOR --- 22:37:40 24.5.2011
MAEDHROS: Have Sword, Will Travel mám taky hodně vysoko - a že tam Ti není za úplnýho klaďáka. A Tiger Killer je samozřejmost. Ještě jsem neviděla teda jeho ztvárnění Huo Yuan Jia - nicméně kritika se shoduje, že je v tom Ku výbornej - a máš recht, kde není :)))
Heroic Ones jsem zatím nedokoukala, nějak mě to nechytilo.
Intimate Confession myslíš tohle - http://www.imdb.com/title/tt0068744/?
To mě zrovna nějak nevzalo, ten přerod Lily mi přišel ne moc uvěřitelnej / moc rychlej.
Jinak já tu roztěkanost jaksi beru u filmů v tomhle období za více méně samozřejmou, občas se mi neuzavřou všechny dějový linky k mý plný spokojenosti nejen u Chu Yuana, tak to omlouvám svou ne zcela dokonalou znalostí souvislostí, že mi asi něco uniklo.

Co mě teda ale dere neskutečně, jsou kulisy - já vím, že to mohli natáčet na jednom mrňavým ostrově a exteriéry jsou lepší než interiéry, ale když je ten kopec jednou šaolinskej klášter, podruhý Wu-Dang, potřetí tam vyvraždí zbytek hrdinů z Lang Šan Po, tak už mi to začíná lízt trochu na nervy - a občas mi chvíli trvá se zorientovat, na jakej film to vlastně koukám :D Nejradši mám exteriéry z toho lomu, jak tam vždycky někdo hrdinně umírá nebo aspoň trpí (je i v Avenging Eagle, jak se potkává Ti s Fu Šengem).
MAEDHROS --- 12:11:40 24.5.2011
The Avenging Eagle je dokonalost sama. Popravdě, zatím myslím snad ani nevím o nikom, komu by se nelíbil...
Nicméně Ku Fenga mám asi nejradši v Heroic Ones. A v Tiger Killerovi. A v Have Sword, Will Travel. A pak právě i v Soul of the Sword. A vůbec všude a ve všem.
...
Ovšem Heroic Ones přeci jen o fous vedou před vším ostatním.


Ad Chu Yuan - jediná věc, která mě na většině jeho filmů poněkud dráždí, je ta šílená roztěkanost. Kdyby tak všechny jeho věci držely tak pěkně pokupě jako Intimate Confessions, joj, to by byla věc. A SotS mi zrovna Intimate Confessions v lecčems dost připomíná.
HATOR --- 18:19:59 23.5.2011
Jinak podle mě dvojka Ti Lung - Ku Feng (plus je tam výjimečně snesitelnej i Fu Sheng) je absolutně nejlepší v The Avenging Eagle. Ten film je vůbec depresivně výbornej.
HATOR --- 18:18:12 23.5.2011
MAEDHROS: Tak to si dovolím nesouhlasit - teda s tím, že tohle Yuan Chu natočit chtěl. U mě rozhodně vede Jade Tiger plus legrácky typu Clans of Intrigue a hódně nahoře mám i Magic Blade. Jasně, tam všude je Ti za klaďáka, takže se to blbě srovnává, uznávám :)
Soul of the Sword rozhodně stojí za vidění - a máš pravdu, Ku Feng snad ani neumí bejt špatněj - ale asi nejvíc jsem ho zatím ocenila v Tiger Killer, to jsem se musela podívat třikrát, jestli je to on, malýho bráchu zahrál neuvěřitelně.
MAEDHROS --- 14:21:20 23.5.2011
Jinak - předevčírem jsem si chtěla pustit pár bojůvek z The Cheeky Chap - a skončila jsem u reprízy komplet celýho filmu.
The Cheeky Chap (1980)
http://www.hkmdb.com/db/movies/view.mhtml?id=6097&display_set=eng
Asi jsem divná, ale mně ten film přijde fakt dobrej (podotýkám, že rozlišovat mezi "Wei Pai je k sežrání" a "ten film je asi fakt dobrej" jsem se už víceméně naučila...;-)).
MAEDHROS --- 14:14:57 23.5.2011
Mně právě ta divně klaustrofobní a odtažitá atmosféra sedla k tomu příběhu jak prdel na hrnec. Hua Shan IMHO natočil film, jakej Chu Yuan vždycky natočit chtěl, ale nedal to...:-)
A Ti Lung tu absolutní oddanost meči IMHO sehrál znamenitě.
Úplně nejlepší byl teda Ku Feng, ale to on je vždycky.
:-)