Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Martial arts & wuxia filmy a seriály - (nejen) Hong Kong, Taiwan, Korea...
MAEDHROS
http://www.kungfucinema.com
http://www.shaolinchamber.com
http://asiantitulky.tk
Hong Kong Cinemagic
The HK Actors Index
Hong Kong Movie DataBase
Ancient Tomb Sect
Hong Kong Film Archive
Shaw Brothers Reloaded
The Girls Guide to Hong Kong Movies©...:-]

Wuxiasociety forum
KF Cinema-KF Fandom Forum

Shaolin Society - najdete tam i minirecenze filmů, ale za pozornost stojí především sekce věnované historii kung-fu, bojovým stylům a zbraním...
Bey's Blog - blog Beye Logana na stránkách Dragon Dynasty. Jak Dragon Dynasty, tak Bey Logan jsou jména, která by žádného martial arts/wuxia fandu neměla nechávat chladným...;-)
Heroes of the East - blog (zatím) čtyř nadšenců věnovaný asijskému filmu (CZ & SK)

...tematicky spřízněné kluby...:
[ Chambara / Chanbara - Samurai Cinema (Akira Kurosawa, Kihachi Okamoto, Masaki Kobayashi, Hideo Gosha.. a dalsi) ]
Asijske filmy - japonske, korejske, cinske... tipy a doporuceni
Planet Hong Kong

Diskuse je sice primárně o pohyblivých obrázcích, nicméně debaty např. o wuxia literatuře nebo komiksech jsou rovněž vítány...

----------------------------------------------------------------------------
Martial arts & wuxia (a jiné žánrově spřízněné záležitosti) v TV:
----------------------------------------------------------------------------

9.1. - 22:25 a 10. 1. - 02:25, TV MGM
Msta (Bao chou AKA Vengeance!)
Herec čínské opery Guan Yulou je hanebně zavražděn - a je na jeho mladším bratrovi, aby ho pomstil.
David Chiang prolévá i cedí krev a na svojí nekompromisní cestě za pomstou za sebou nechává hromady mrtvol a fůru v půlce zlomených, nedokouřených cigaret.
Hong Kong, 1970.
Režie: Chang Cheh; hrají: David Chiang, Ti Lung, Ku Feng, Wang Ping, Hoh Ban, Yeung Chi Hing, Wong Ching Ho, Chuen Yuen, Alice Au Yin Ching, Wong Chung, Cheng Lei, Chan Sing, aj.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LEYKA --- 16:19:29 24.3.2009
Nojo, člověk hledá ještě příběh, atmosféru, ducha asijské kultury (??? - já nevím, jak to nazvat - hrozně těžko se to formuluje, ale je to podobná touha, jaká nás vede snem:-) )
A čím více máš nahleděno, tím je divák vybíravější...
MAEDHROS --- 21:40:30 22.3.2009
LEYKA: Tak WTZ. Pokud jde o Leeho vliv a dopad jak na popularizaci bojových umění (a filmů) na západě, tak na vývoj žánru jako takovýho, není moc o čem diskutovat... Ale jen kvůli tomu se mi Cesta draka víc líbit nezačne...:-)
LEYKA --- 21:28:01 22.3.2009
Když se objevil Bruce, byla jiná doba :-/. Odborníci tvrdí, že právě Bruce Lee vzbudil zájem západu o asijká bojová umění - jiná než zavedené jiu-jitsu, o východní filmy a vůbec kulturu.
Asi je třeba uvážit, že ty snímky byly hodně na vývoz...
MAEDHROS --- 20:39:07 19.3.2009
M1C4A1: Hele, jedu v tom teprv druhej rok...;-)
Navíc, čím víc jsem viděla, tím míň mě Bruce oslovuje. Jeho talent a charisma jsou (byly) neoddiskutovatelný, ale jeho filmy docela sajou.
Mně je docela fuk, že to byl ve svý generaci asi nejlepší bouchač, Chianga budu mít vždycky radši...:-)
Bruce ohromil publikum nejspíš tím, že fakt vypadal jako to pravý vořechový (protože byl). Pokud jde o akci, klobouk dolů. A chápu, že obecenstvo se z toho tehdy posadilo na prdel. Ale Vengeance nebo Twelve Gold Medalions jsou prostě lepší filmy (s lepšíma hercema), než kterákoli z Bruceovejch hitovek...;-)
Zas nehodlám nějak popírat, že Bruce byl fenomén. A když je možnost, ráda se na něj podívám. Ale prachy radši uvalím za něco jinýho...;-)

LEYKA: Nic se neděje...;-)

SEEKER: Finále Oldboye je velkej nářez, ale Mr. Vengeance mi přijde jako mnohem šílenější depka. Different strokes for different folks...;-)
SEEKER --- 15:45:40 19.3.2009
LEYKA: tak zas taková trága to není :) právě mě spíš zaskočil ten výkřik do tmy že. Kdybys napsala aspon "mám oldboye, prodávaj za pár kaček v pns!" anebo se právě rozepsala proč ho sem tahat, tak žádný problém. nemám moc rád tyhle 'chat-like' zvolání no.
(Ale až bude venku novej park chan-wook, tak křičte kdokoli kdekoli :))
LEYKA --- 13:20:02 19.3.2009
SEEKER: Jen jsem ten film zmínila, pardon. Chápu, že je někdo za zaplevelení audítka jinými, byť příbuznými tématy, dost citlivý.
Ale kdybych si myslela, že to sem skutečně patří, asi se rozepíšu, ne? :-)
M1C4A1 --- 12:09:01 19.3.2009
Já bych řekl, že to je jen stylem kamery a točení. Kdyby natočil dnes něco v dnešní době s moderním střihem, záběry kamer apod., tak by to bylo taky dechberoucí. Koneckonců diváky to v těch 70. letech ohromilo, protože nic jinýho v té době nebylo.
M1C4A1 --- 11:26:34 19.3.2009
MAEDHROS: Ty, takova fanynka a zakladatelka teto diskuze, jsi nevidela Big Bosse?
SEEKER --- 10:44:41 19.3.2009
MAEDHROS: tak s tím nesouhlasim, finále Oldboye je pro mě snad jednou z emočně nejnabitějších scén vůbec - fakt to klade před člověka závažný etickýproblémy málem jak antická tragédie. tím jak je rafinovanej tak to naplno vyzní právě až na konci. ano mr. je přímočařejší a působí konstantně, ale že je oproti němu oldboy skoro přívětivej? na mě tak teda nezapůsobil ani zdaleka.


LEYKA: asi ti naznačovali spíš to, že je tu přímo auditko o asijskejch filmech; tematika to není příbuzná ani zdaleka, pokud tedy nebereš v úvahu ten revenge motiv, kerej bejvá v bojůvkách akčnácích častej (země původu opravdu a priori nesouvisí s tématy filmů)
MAEDHROS --- 1:03:41 19.3.2009
Pána draků jsem onehdá pořizovala.
Z GoD bych neutrácela ani omylem...;-)
Jakej je Big Boss?

LEYKA: Oldboy je fajn film, ale mě mnohem víc dostalo Sympathy for Mr. Vengeance. Oldboy už je taková příliš rafinovaně konstruovaná záležitost, ten tah na bránu jako jeho první film z "revenge trilogy" to IMHO nemá. Mr. Vengeance je svým způsobem o dost přímočařejsí (a brutálnější), ale taky emotivnější. Je to taková syrová, ale hluboce lidská věc...:-) Oldboy mi oproti tomu přišel skoro přívětivej.

Jinak, v poslední době zhlédnuto...
Cleopatra Jones & the Casino of Gold - příjemný překvapení. Vlastně jsem to stahovala kvůli velmi vedlejší roli, v níž se tam mihne Wei Pai, ale nakonec se z toho vyklubala velice příjemná podívaná, která nepřestávala odsejpat a nezačala nudit. A Tamara Dobson byla neskutečně sexy kočka.

A jen velmi stručně, protože to není ani MA ani wuxia - Black Magic je docela fajn horůrkov, ale zázrak to není.
Painted Faces jsou ovšem prvotřídní záležitost.

A sleduju jednu čínskou TV adaptaci Si da ming bu - naprosto haluzný souboje se spoustou příšernýho CGI, ale v ostatních směrech zatím docela dost fajn.