Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Martial arts & wuxia filmy a seriály - (nejen) Hong Kong, Taiwan, Korea...
MAEDHROS
http://www.kungfucinema.com
http://www.shaolinchamber.com
http://asiantitulky.tk
Hong Kong Cinemagic
The HK Actors Index
Hong Kong Movie DataBase
Ancient Tomb Sect
Hong Kong Film Archive
Shaw Brothers Reloaded
The Girls Guide to Hong Kong Movies©...:-]

Wuxiasociety forum
KF Cinema-KF Fandom Forum

Shaolin Society - najdete tam i minirecenze filmů, ale za pozornost stojí především sekce věnované historii kung-fu, bojovým stylům a zbraním...
Bey's Blog - blog Beye Logana na stránkách Dragon Dynasty. Jak Dragon Dynasty, tak Bey Logan jsou jména, která by žádného martial arts/wuxia fandu neměla nechávat chladným...;-)
Heroes of the East - blog (zatím) čtyř nadšenců věnovaný asijskému filmu (CZ & SK)

...tematicky spřízněné kluby...:
[ Chambara / Chanbara - Samurai Cinema (Akira Kurosawa, Kihachi Okamoto, Masaki Kobayashi, Hideo Gosha.. a dalsi) ]
Asijske filmy - japonske, korejske, cinske... tipy a doporuceni
Planet Hong Kong

Diskuse je sice primárně o pohyblivých obrázcích, nicméně debaty např. o wuxia literatuře nebo komiksech jsou rovněž vítány...

----------------------------------------------------------------------------
Martial arts & wuxia (a jiné žánrově spřízněné záležitosti) v TV:
----------------------------------------------------------------------------

9.1. - 22:25 a 10. 1. - 02:25, TV MGM
Msta (Bao chou AKA Vengeance!)
Herec čínské opery Guan Yulou je hanebně zavražděn - a je na jeho mladším bratrovi, aby ho pomstil.
David Chiang prolévá i cedí krev a na svojí nekompromisní cestě za pomstou za sebou nechává hromady mrtvol a fůru v půlce zlomených, nedokouřených cigaret.
Hong Kong, 1970.
Režie: Chang Cheh; hrají: David Chiang, Ti Lung, Ku Feng, Wang Ping, Hoh Ban, Yeung Chi Hing, Wong Ching Ho, Chuen Yuen, Alice Au Yin Ching, Wong Chung, Cheng Lei, Chan Sing, aj.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
M1C4A1 --- 10:32:37 30.6.2008
MAEDHROS: Přiznej se, kde to furt hledáš? Já mám problém najít byť jen starší filmy s Jackie Chanem, natož tady takový neznámý... :-)
MAEDHROS --- 3:41:53 30.6.2008
Return of the Sentimental Swordsman se mi líbil o něco víc než Sentimental Swordsman. Obsadit Fu Shenga jako Jin WuMinga byl ovšem hodně blbej nápad. Jin WuMing je nelítostnej zabiják, citově v podstatě mrtvej člověk. Hodně temná, zneklidňující postava. Fu Sheng byl prostě...Fu Sheng...:-) Ne že by to zahrál špatně - ale prostě to není ono, pořád vypadá jako docela milej chlapík s blbým účesem...:-)
No a ten vějíř, kterým Chor Yuen vybavil Li Xun Huana (a na němž - jak jsem se dověděla - je ještě ke všemu napsáno "Little Li Flying Dagger, Once thrown, Never Misses" či tak něco), to už jsem komentovala v souvislosti se Sentimental Swordsmanem.
Jinak je to úžasně poetickej film - se spoustou naprosto úžasných soubojů. A z hereckýho obsazení musí bejt každej Shaw Brothers fanatik v sedmým nebi. Tuze příjemné pokoukání.

Deadly Duo - David Chiang a Ti Lung hrajou to, co obvykle: Ti Lung je larger than life, bez bázně a hany, impozantní, sošnej a když to jen trochu jde, do půl těla svlečenej. A strašně cool. David Chiang je tak nějak blazeovaně nad věcí, tak trochu romantickej, tak trochu tragickej, tak trochu rozšafnej, tak trochu lone wolf... A strašně cool.
Ten film měl IMHO bejt buď delší, anebo přímočařejší a víc zacílenej na ono ústřední "deadly duo"... Takhle se v něm během necelých 90 minut zbytečně moc pozornosti a času vyplácá na postavy, který není beztak čas náležitě rozvinout - a vůbec, na to, aby to byla epika o celý smečce hrdinů, je to trošičku krátký - a ve výsledku je Deadly Duo nakonec filmem poněkud bez zápletky a bez náležitého tahu na bránu, který by za trochu jiných okolností mohlo mít. Jinak je to ale dost typickej Chang Cheh skoro se vším, co k tomu patří (krev, hrdinství, sebeobětování, homosocial bonding) - takže pro mě osobně nanejvýš pozitivní diváckej zážitek...:-) (I když - je tam taková scéna s přecházením mostu... Při který jsem se neubránila pomyšlení na to, že kdyby existovalo něco jako Darwinovy ceny v jianghu, o vítězech pro ročník 1971 je asi rozhodnuto...;-))
MAEDHROS --- 13:26:02 25.6.2008
Přijde na to jaký seriály a jaký filmy a jaká kvalita...;-) Třeba některý starý ATV klasiky mají opravdu moc fajn choreografii, nový seriály z mainlandu (teda - ty dva, který můžu posoudit ;)) poměrně velkorysou výpravu... Řada serošů je navíc velmi kvalitně obsazená, v TV hojně působili (a působí) lidi jako David Chiang, Norman Chu, Adam Cheng, Cheng Lei nebo Damian Lau... V TV ostatně začínali i lidi jako Leslie Cheung, Andy Lau nebo Tony Leung... A pokud jde o to přenést na plátno dějově spletitej wuxia román narvanej desítkama postav, seriál je o něco šikovnější médium než film...;-)
Doporučuju nepodceňovat...;-)

Ad ROCH 06 - Yang Guo mi *pořád* leze na nervy. Vlastně je to čím dál horší. Asi bych to vnímala jinak, mít to přečtený - ale prostě mě sere...:-)
M1C4A1 --- 12:52:36 25.6.2008
Kung fu seriály nesleduju, páč žádný ani neznám. A popravdě moc nevěřím, že by se jejich kvalita mohla rovnat kvalitám filmů.
SEEKER --- 3:01:50 25.6.2008
PIETA: tak to sem zvědav, já to zatim jen tak proklik.
PIETA --- 23:11:35 24.6.2008
SEEKER: To mi připomnělo Chocolate - něco mezi Ong Bak, samurajskou sekárnou, gangsterkou a Rain Manem. Ale dobrý. (:
MAEDHROS --- 19:39:57 24.6.2008
Zrovna na případnou přehlídku stylů se docela těším - z traileru to rozhodně vypadá na prima bejkárnu.
SEEKER --- 16:40:02 24.6.2008
Hm, no těšíme se, trailer nevypadá zle, akorát trochu obavy, aby to nebyla moc velká zplácanina. Že patosu bude přehnaně, to je jisté, na naivního hrdinu a jednoduchoučký příběh jsme z předchozích filmů s Tonym Yaa zvyklí, ale ty titulky v promu naznačující, že v tomhle filmu bude všechno (kung fu, muay thai, samurai slasher...), mě trochu děsí. No a pak taky jak to Tony ukočíruje na obou stranách barikády (to jest před i za kamerou)
MASTA --- 16:17:18 24.6.2008
MAEDHROS --- 19:26:31 23.6.2008
Nová anketa, račte se vyjádřit.